פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
עלות ביטוח אובדן כושר עבודה

עלות ביטוח אובדן כושר עבודה אחרי הרפורמה יצרה מספר שכבות של ביטוח, שמטרתן לייצר פתרון עבור כל הקהלים. אנשים שמשתכרים סכומים יחסית נמוכים יכולים לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה בסיסי בעלות נמוכה, ואנשים בעלי אמצעים רחבים יותר ירכשו ביטוח אובדן כושר עבודה בטווחים גבוהים יותר.

הרפורמה נועדה להנגיש ולאחד, אבל בפועל יצרה הרבה מאוד בילבול, ופקפוק בפוליסות הקודמות. כיצד נדע ונבין איזה ביטוח הכי מתאים לנו, ואיך נדע לאשורו של דבר מה עלות ביטוח אובדן כושר עבודה של הפוליסה הנוכחית שיש ברשותנו, האם אנחנו משלמים על הביטוח הזה כרגע יותר מדי, האם הוא בכלל מספק לנו את כל מה שנצטרך במקרה של תאונה מחלה, או סיעוד?

מה זה ביטוח אובדן כושר עבודה ומי צריך אותו

ביטוח אובדן כושר עבודה הוא הביטחון שלנו, שאם משהו יקרה לנו ולא נוכל להמשיך לעבוד ולהתפרנס, נקבל משכורת חודשית בכל זאת – דרך הביטוח.

למה ביטוח אובדן כושר עבודה הוא בין הביטוחים הכי חשובים? כי אנחנו בעצם לא יודעים מה יקרה לנו מחר, או מחרתיים, או אפילו בעוד עשר או עשרים שנה. יש הרבה משתנים שלא תלויים בנו. מעבר למגיפות ולמלחמות, אנחנו בסך הכל די שבריריים. לא משנה כמה אדם הוא בריא, מקפיד על תזונה בריאה וספורט – מספיק שפעם אחת הוא יחצה את הכביש ומכונית תפגע בו – חס וחלילה! – כדי שכל עולמו יתהפך עליו. במקרה כזה, גם אנשים אמידים שמרוויחים היטב, עלולים להיקלע לסיטואציה כלכלית מלחיצה, במיוחד אם הם המפרנסים הראשיים בבית.

החיים למעשה מתהפכים על אדם שעבר אירוע שמשבית אותו מכל מלאכה ופרנסה. מעבר לצורך להתחיל את החיים מחדש, והפעם בתור נכה או נטול יכולת השתכרות – החיים הרי ממשיכים כרגיל. מעבר לתשלומים הגדולים – הילדים שלומדים באוניברסיטה לא יכולים להפסיק לשלם עבור הלימודים כי ההורה שלהם איבד את יכולת ההשתכרות שלו, תשלומי המשכנתא והחשבונות לא יכולים פתאום להיפסק, זה מחלחל גם לדברים הקטנים, היומיומיים: בני המשפחה לא יפסיקו לאכול, לשתות, לנסוע ולהזדקק להרבה מאוד דברים שעולים כסף. ומעבר לכל זה, אדם שהפך לנכה או לחסר אונים, צריך כסף כדי להשתקם. טיפולים, ציוד, עזרה סיעודית צמודה וכן הלאה.

חשבו על כך – תארו לכם שאתם מאבדים את יכולת הפרנסה שלכם בגיל ארבעים למשל, ויש לכם עוד עשרים וחמש שנים עד הפנסיה. לא רק שאין לכם שום יכולת להתפרנס, אתם גם חורצים את הגורל שלכם במו ידיכם, כי תיאלצו להפסיק להפריש גם לפנסיה.

ביטוח אובדן כושר עבודה מאפשר לכם לא רק להמשיך להרוויח משכורת חודשית, אלא גם להמשיך להפקיד עבור הפנסיה שלכם – ביטוח אובדן כושר עבודה עושה זאת עבורכם.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

עלות ביטוח אובדן כושר עבודה מול מה שמקבלים כפיצוי

כמה משלמים? עלות ביטוח אובדן כושר עבודה היא אחוז מסוים מתוך השכר הכולל שלכם. אם לדוגמא אתם מרוויחים עשרת אלפים שקלים בחודש ברוטו, עלות ביטוח אובדן כושר עבודה תהיה אחוז מסוים מתוך הנטו.

בנוסף, עלות ביטוח אובדן כושר עבודה מורכבת מרבדים נוספים: גיל המבוטח, בריאותו, תחביביו, וכן הלאה.

ומה מקבלים? ביטוח אובדן כושר עבודה כולל את הסעיפים הבאים:

  • שכירים: פיצוי חודשי של 75 אחוזים, חישוב משכורת ממוצעת
  • עצמאים:  פיצוי חודשי של 75 אחוזים, חישוב הכנסה חודשית ממוצעת
  •  פיצוי נוסף עבור נכות, בהתאם לסוג והיקף הנכות
  • שחרור המבוטח מכל הפרמיות וההפקדות שהוא מבצע עבור כלי החיסכון שלו –  אם הביטוח נעשה במסגרת הפוליסה שלהן, והמשך ההפקדות באופן רציף על ידי הביטוח.

הרפורמה בתחום ביטוח אובדן כושר עבודה

בשנת 2017 הוחלט לבצע רפורמה בכל תחום ביטוחי אובדן כושר עבודה, בדומה לרפורמה המוצלחת שבוצעה בתחום ביטוח בריאות: עד לא כל כך מזמן, אנשים שרצו להצטרף לביטוח בריאות פרטי נאלצו לשלם מחירים גבוהים מאוד, ועל סעיפים שחלקם לא היו להם בכלל רלוונטי. ביטוח בריאות הגיע כחבילה אחת במחיר אחיד, אך הרפורמה פוררה את החבילה הזו, ואיפשרה לאנשים לבנות חבילת בריאות עם סעיפים לבחירתם – מה שהוזיל משמעותית את הביטוח.

בדומה לכך ומאותה מטרה, גם הרפורמה בתחום ביטוח אובדן כושר עבודה יצרה סוג של אחידות והנגישה את הביטוח הכל כך חשוב הזה, גם לפלחי אוכלוסייה שלא היו מצטרפים אליו, במתכונת הקודמת והיקרה יותר שלו.

 ביטוח אובדן כושר עבודה השוואת מחירים

כפי שפירטנו בסעיף עלות ביטוח אובדן כושר עבודה, קשה להגיד מה תהיה עלות ביטוח אובדן כושר עבודה באופן כללי, כי מחיר הביטוח מורכב מהרבה מאוד משתנים אישיים שצריך להכניס לתוך המשוואה. כל אדם מרוויח משכורת אחרת, הגיל שלו שונה, הבריאות שלו שונה, והרגלי החיים שלו אחרים. אדם אחד מצייר על קנבס כתחביב, עובד בספרייה ולוגם תה, השני מטפס על עצים, עובד למחייתו ככבאי ומעשן- מן הסתם, עלות ביטוח אובדן כושר עבודה בשני המקרים האלה לא תהיה בכלל דומה.

באופן כללי ניתן להיכנס לפורטל ביטוחים שבו תוכלו לקרוא מאמרים בתחום עלות ביטוח אובדן כושר עבודה, להבין מה הביטוח כולל, ולהצטרף לביטוח דרך סוכן ביטוח.

למה חשוב להצטרף לביטוח אובדן כושר עבודה דרך סוכן?

כשאנו מבקשים להצטרף לביטוח, אנו מחפשים בדרך כלל את המחיר הטוב ביותר. לצורך כך אנחנו מבצעים השוואת מחיר בין ביטוחים, נכנסים לפורטל ביטוחים, מקלידים נתונים למחשבון ביטוח וכן הלאה. אבל האם זו הדרך הנכונה?

למעשה, אנחנו לא יכולים לדעת אם התוצאות שאנו מקבלים במנועי החיפוש, בפורלי הביטוחים או באמצעות המלצות של חברים, הן אכן תוצאות טובות שמתאימות גם לנו. מי מבטיח לנו שהתוצאה של מחיר נמוך שקיבלנו בהשוואת המחירים, זה אכן המחיר הכי נמוך שאנחנו יכולים לקבל? אולי העובדה שאנחנו למשל לא מעשנים יכולה דווקא לסייע לנו בהשגת מחיר טוב יותר? בכל ביטוח, אבל במיוחד בביטוח אובדן כושר עבודה, צריך אדם מקצועי שילווה אותנו, יסביר לנו, ישיג לנו מחיר טוב אבל יוודא שגם הפוליסה שעומדת מאחורי המחיר היא מספיק מכסה ומכילה, אחרת למה אנחנו עושים את הביטוח, אם לא כדי שישמש רשת ביטחון? עלות ביטוח אובדן כושר עבודה היא מסוג הדברים שקשה למצוא במנועי חיפוש, ולו מהעובדה שזה ביטוח מאוד דינאמי ומשתנה, המבוסס על צרכי הלקוח, הרגליו, גילו, משכורתו ועוד. בדיוק במקרים כאלה סוכן הביטוח מתגלה כמשענת חשובה, שמלווה אותנו בכל התהליך ויכול להגיד לנו אם אכן המחיר שאנו מתבקשים לשלם הוא ריאלי, אם הוא לא יקר מדי, אן הפוליסה מדויקת ועשירה – וכן הלאה. סוכן הביטוח הוא היחיד שיודע לעשות את ההתאמה בין הביטוח לנו, למשפחה שלנו ולצרכים שלנו, ובהתאם המחיר שאנו נשלם יהיה המחיר הנמוך ביותר, כי אנו נשלם רק על מה שאנחנו צריכים ורוצים.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן