פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
פנסיה לעובדת משק בית

אתם מכירים את זה שאתם נלחמים על דברים, עקרונות, בילויים, מפגשים או עבודה מסוימת, ובסופו של דבר זה הולך ומתרחק מכם?

לכולנו יש את הדבר הזה שאנחנו רוצים להשיג. אצל חלקנו מדובר בחלומות גדולים מהחיים כמו להיות שחקן מפורסם בהוליווד, עבור אחרים זה דברים קטנים ויומיומיים כמו לזכור לשלם את חשבון החשמל בזמן, ולהימנע מניתוקים.

אז נכון שאסור לוותר על מה שחשוב, אבל מצד שני, גם צריך לדעת לשחרר את כל מה שנלחמים עליו ללא סיבה אמיתית, וללא תוצאה.

מה הם הדברים האלה, שאתם רוצים וממשיכים להילחם עבורם? על אלו דברים אתם נלחמים לשווא? אילו מלחמות של אחרים אתם מנהלים והגיע הזמן לשחרר?

רשימת “דברים שצריך לשחרר – החל מהעוזרת שמסרבת לקבל פנסיה לעובדת משק בית כי היא רוצה לעבוד בשחור, וכלה בניסיונות לשנות אדם אהוב.

העוזרת שמסרבת לקבל פנסיה לעובדת משק בית

יש עוזרות ועובדות משק בית שמסרבות לקבל פנסיה לעובדת משק בית. זה לא שיש להן בעיה עם הקונספט של פנסיה לעובדת משק בית – הן פשוט מעדיפות לעבוד בשחור, ופנסיה לעובדת משק בית היא מן הסתם לא אפשרית למי שכביכול לא עובד.

האם אותה עוזרת לא מבינה מה זה פנסיה וכמה זה חשוב, או שהיא פשוט חושבת שהיא לעולם לא תזדקן? מעבר לכל זה, האם היא מבינה שתשלום של פנסיה לעובדת משק בית הוא חובה עבור כל מי שמעסיק עוזרת בית, אפילו אם מדובר בכמה שעות שבועיות או חודשיות?

אם העוזרת שלכם מסרבת לקבל פנסיה לעובדת משק בית, פשוט שחררו אותה, ותמצאו עוזרת בית אחרת, שכן רוצה לקבל פנסיה לעובדת משק בית, ולא תסבך אתכם עם החוק. זכרו: פנסיה לעובדת משק בית היא לא בחירה שלכם או של העובדת שלכם, אלא חוק במדינת ישראל.

שאלון קצר לבדיקת התאמה למיקסום תשואות בפנסיה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו להרוויח בחודש מתשואות בפנסיה שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

החבר/ה שאף פעם לא יכול/ה להיפגש

מכירים את החברים האלה, לרוב מהעבר הרחוק, שאף פעם לא יכולה להיפגש? תמיד יש להם משהו, עיסוק אחר כלשהו, התחייבות שהם לא יכולים לבטל. מצד שני אתם רואים באינסטגרם שהם מבלים יפה מאוד עם אנשים אחרים.

שחררו את החבר/ה הזה /הזאת.  אם בנאדם לא רוצה לבלות איתכם, אל תבזבזו אנרגיה מיותרת בניסיון להמשיך לשמור אתו על קשר. נתבו את כל האנרגיה הזו ליצירת קשרים אחרים וטובים יותר.

הבוס שלא מסכים לשום דבר

הבוס שלכם לא מקבל שום הצעה שלכם, לא מסכים להעלות לכם את השכר, לא נותן לכם שום הטבה וגם לא משנה את היחס שלו אליכם?

שחררו אותו וחפשו עבודה במקום אחר. הוא לעולם לא ישתנה, וחבל שתשרפו את השנים הכי טובות שלכם בציפייה שהוא ישתנה.

החבר שלא מציע נישואים

אומנם הסעיף כתוב בלשון נקבה אך מתאים לשני המינים: האם את מחכה כבר הרבה הרבה זמן להצעת נישואים מהחבר שלך? שחררי אותו, זה כנראה לא יקרה לעולם.

נכון, תמיד יש את הפחד הזה שאם תיפרדי ממנו, את תפספסי את הרכבת עם אדם אחר כי עד שתכירי מישהו חדש, ועד שהוא יציע לך נישואים – מי יודע כבר בת כמה תהיי, אם זה בכלל יקרה. אבל מעבר לעובדה שאת גם ככה שורפת את השנים הכי טובות שלך, יש פה עניין אחר: את נמצאת עם בן זוג שיודע שאת כל כך רוצה משהו, והוא פשוט מסרב לתת לך אותו. זה בלבד שווה התייחסות נפרדת.

הילדים גרועים במקצועות מסוימים

הילדים שלכם גרועים במתמטיקה או בלשון? שחררו את השאיפות שלכם לגביהם. זה סתם מתסכל, גם אתכם וגם אותם, ולא מביא שום תוצאה. הביאו להם מורה פרטי ותפסיקו להתעסק בזה – חפירות ותלונות מצידכם לא ישפרו את הציונים שלהם.

העצמאים שלא מצליחים לחסוך עבור פנסיה לעצמאים

האם עצמאים לא מבינים מה זה פנסיה, או שהם פשוט מתעלמים מכך שהם יהיו פעם זקנים, לא יוכלו לעבוד ויצטרכו להתקיים ממה שהם חסכו כל השנים? דבר אחד ברור: בדיוק כמו בפיסקה הראשונה על פנסיה לעובדת משק בית, גם במקרה הזה חוק פנסיה חובה מחייב כל עצמאי להפריש לעצמו לפנסיה. ובדיוק כפי שכתבנו שלעובדת שלכם אין זכות לסרב לקבל פנסיה לעובדת משק בית, כך גם לעצמאים אין אפשרות לא להפריש לעצמם פנסיה לעצמאים, כי אחרת הם יקבלו קנסות.

שחררו את ההתנגדות שלכם – הפרישו לפנסיה ונצלו את הטבות המס המגיעות לכם.

האנשים שפוגעים בעצמם ולא מוכנים לשמוע לכם

האם אתם מוצאים את עצמכם בשיחות מרתוניות וניסיונות שיכנוע נואשים עם החבר הכי טוב שלכם, שמתעורר כל יום בצהריים, שותה לשוכרה ומבזבז את חייו בריקנות עצומה? עם החברה הכי טובה שלכם, רווקה המתקרבת לגיל ארבעים ולא מוכנה להכיר אף אחד? עם הגיס שמבזבז כספים שאין לו ונכנס למינוסים מטורפים? עם האחיינית שהשתחררה מהצבא ומאז רק שוכבת במיטה ומעשנת?

יש לנו חדשות בשבילכם – אתם משחיתים את זמנכם לשווא. שחררו אותם. ניסיתם לדבר על ליבם, וזה מה שחבר טוב אמור לעשות. עכשיו שחררו אותם לגורלם. האנרגיות שלכם, שאמורות להיות מופנות לעצמכם ולמשפחתכם, מתבזבזות על אנשים שלא מוכנים לשמוע אותכם, ולפעמים בצדק, כי אלה החיים שלהם.

הפוביה מטכנולוגיה

האם אתם מוצאים את עצמכם מתמלאים בתיסכול גדול, בכל פעם שאתם צריכים לעשות משהו טכנולוגי בבית, כמו למשל לתכנת את השלט של הטלוויזיה או הממיר? האם אתם קוראים לבן משפחה בכל פעם שיש לכם בעיה במחשב?

שחררו את התיסכול מכך שאתם לא מצליחים לעשות או לתקן את הדברים האלה, ואל תנסו בכלל בכל פעם מחדש לעשות את מה שאתם לא מבינים בו. תנו לאנשים שטובים בכך לעשות זאת במקומכם. לכל אחד יש משהו שהוא טוב בו. כנראה שאתם טובים בדברים אחרים, ומן הסתם יכולים לעזור לאחרים בתחום שלכם.

הקנאה בבתים של אחרים

לכל זוג הורים יש את הקנאה הקבועה הזאת במשפחה אחרת, או במשפחות אחרות שמתגוררות בבתים יפים יותר ונקיים יותר, הילדים שלהם טובים יותר, מצליחים יותר בבית הספר ומנומסים יותר.

שחררו את הקנאה, ותשלימו עם זה שאתם גרים בבית שאינו נראה כמו ארמון, והילדים שלכם ככל הנראה לא ימציאו את החיסון למגיפה הבאה, וגם לא את גוגל הבא. מה שיש לכם זה כבר הרבה יותר ממה שיש לאחרים, ואם אתם מאושרים זה מספיק די והותר.

וחוץ מזה, אתם אף פעם לא יודעים מה באמת קורה אצל אחרים, ומה המחיר שכל ה”מושלמות” הזו תובעת מהם.

להיפטר משנאה עצמית

בעידן הרשתות החברתיות, קשה שלא להרגיש שמנים, עצלנים או מכוערים. הרשת מלאה בחשבונות של נשים המנהלות עסקי ענק לפני גיל עשרים ושלוש, נראות מדהים ומרויחות הון. אין ספק שזה מייצר המון תסכול, ולפעמים אפילו שנאה עצמית. למה אני בגיל ארבעים לא הגעתי לאפילו לשמינית מההישגים האלה? למה כולן כל כך יפות וזוהרות, רזות וספורטיביות, ואני מתנשפת בעלייה של ארבע מדרגות לקיוסק השכונתי? שחררו את הקנאה והתסכול, ותשמחו במנת חלקכם. האנשים האלה לא בהכרח יותר מאושרים מכם, לא יותר בריאים מכם ולא יותר נאהבים מכם. לא בטוח שיש להם רשת חברתית תומכת כמו שיש לכם, ומשפחה נאמנה ומלוכדת כמו לכם.

שאלון קצר לבדיקת התאמה למיקסום תשואות בפנסיה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו להרוויח בחודש מתשואות בפנסיה שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן