פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
פרישה לגמלאות

יש הרבה דברים בחיים שאנחנו לא יכולים להתכונן אליהם מראש וצריכים לספוג את אלמנט ההפתעה. פרישה לגמלאות היא לא אחת מהם. למעשה, הפרישה הזו היא משהו שאנשים רבים מייחלים לה בשנות העבודה האחרונות, ממש כמו רץ מרתון שמשתדל לצקת דקות אחרונות של מאמץ בקילומטרים האחרונים של המירוץ.

עומדים לצאת לפנסיה? חכו רגע. שנייה. יש הרבה מה לעשות לפני שפותחים את קופת הגמל הפנסיונית. אתם עוד צעירים, ויש לפניכם הרבה שנות פנסיה טובות שאתם יכולים לנצל כדי ליהנות, לטייל, לאכול טוב, אולי להעניק עזרה לילדים ולנכדים שלכם.

למעשה, סביר להניח שיש לכם רשימה של כל מה שאתם מחכים לעשות אחרי פרישה לגמלאות. חלקם ברי ביצוע מיידי, וחלקם אולי יישארו בגדר חלום – מה שבטוח זה דבר אחד: בשביל שתוכלו לעשות את זה, כדי שתוכלו להגשים את כל החלומות שלכם בפנסיה, אתם צריכים קרן פנסיה גדולה.

קופת הפנסיה שלכם עומדת כרגע על איקס שקלים. מאחר ואתם עומדים לפתוח את הקופה, חשוב שתדעו שאתם יכולים לקחת את הסכום שהצטבר לכם ולהגדיל אותו – או להקטין אותו עם מיסים מיותרים והשקעות לא נכונות.

הרגע של פתיחת קרן הפנסיה הוא קריטי. אין שום סיבה שתעברו אותו לבד, ללא ייעוץ מקצועי ובלי ליווי של סוכן פנסיה מנוסה שידריך אתכם איך למקסם את הכסף שלכם. כל החלטה שתיקחו כרגע לבד עלולה לגרום לכם להפסיד מאות אלפי שקלים.

תהיו חכמים, הצילו את הכסף שלכם ממיסים כבדים שניתן להימנע מהם, והגדילו אותו בעזרת השקעות וניוד חכמים. צרו קשר עוד היום עם סוכן ביטוח פנסיוני.

אל תחשבו אפילו על פרישה לגמלאות בלי ייעוץ צמוד, כדי שתוכלו להגשים את כל החלומות שלכם.

אז.. אם כבר מדברים – מה הם החלומות שלכם ליום שאחרי פרישה לגמלאות?

קודם כל לנוח

אחרי שנים ארוכות של קימה בשעה מוקדמת בבוקר, שעות עבודה ארוכות והתרוצצויות שנגמרות רק בשעה מאוחרת בלילה – הכי כיף אחרי פרישה לגמלאות, זה קודם כל לנוח. לשחרר את המחשבות, לקחת אוויר, ללכת לשפת הים, לשבת בבית קפה ולא לעשות כלום.

בשביל ראש שקט שכזה צריך לעשות תכנון פרישה מוקפד, שמשמעותו לתת לסוכן ביטוח להתעסק עם מס הכנסה, וכל מה שקשור לפרישה לגמלאות. אתם הרי לא מבצעים פרישה לגמלאות כמו שאנשים מתכננים יציאה למסעדה. פרישה לגמלאות היא הליך מורכב, שמחייב אתכם להעסיק אנשי מקצוע שימקסמו לכם את הרווחים למקסימום, ויצילו אתכם מתשלומי מס מיותרים. הרגע של אחרי פרישה לגמלאות צריך להיות שקט, רגוע – ומאוד מתוכנן. כל הדחפים האימפולסיביים וספונטניים חייבים להמתין, כדי שתוכלו באמת לנהל אורח חיים מספק וללא דאגות מיותרות.

לדוגמא, סוכן הביטוח שלכם יכול להפעיל תיקון של מס הכנסה, שמוזיל לכם את מס רווחי ההון באופן משמעותי, או מוחק אותו לחלוטין. מדובר במאות אלפי שקלים.

שאלון קצר לבדיקת התאמה למיקסום תשואות בפנסיה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו להרוויח בחודש מתשואות בפנסיה שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

תכנון טיול גדול סביב העולם

תכנון פרישה איכותי חייב לכלול איזה חלום אחד ענק, שלא יכולתם להגשים עד כה, בגלל שהייתם כבולים לכל כך הרבה דברים, ובראש ובראשונה למקום העבודה שלכם. חלום גדול כזה יכול להיות למשל, טיול גדול סביב העולם, איזה שיט מדהים בין חופי ארצות הברית או דרום אמריקה. משהו גדול, רחוק, מפואר, ארוך ושווה שעושים בדרך כלל רק פעם אחת בחיים. אתם יכולים להיעזר במחשבון קצבת פנסיה כדי לראות בכל רגע נתון כמה כסף יש לכם, וכמה אתם יכולים להקציב לכל חלום שיש לכם – ובהתאם לתכנן את התוכניות שלכם לפרישה.

לימודים, תחביבים וחוגי העשרה

קרן פנסיה יכולה להימשך בפעם אחת, או כקיצבה חודשית, ואז גם אין לכם תשלום מס רווח הון. תכנון מדוקדק של פרישה לגמלאות חייב לכלול את כל הרצונות שלכם. לדוגמא, אם אתם רוצים להשקיע כסף בחוגי העשרה, לימודים באוניברסיטה, מימוש של כישרונות שיש לכם. תחשבו בגדול, זה הזמן שלכם. למשל אם תמיד חלמתם לפסל או לצייר – אתם יכולים לפתוח לעצמכם סטודיו קטן. אם יש לכם רצון ללמוד מקצוע חדש, זה בהחלט משהו שאתם יכולים לממש – ואפילו לעבוד בתחום חדש ומלהיב. למידה של תחומים חדשים עוזרת לשמור על מוח חד וצלול, ומאפשרת גם מפגש עם מגוון אנשים חדשים.

רק אל תשכחו, במידה ויש לכם הכנסה נוספת פתאום, ליידע את הסוכן ביטוח שיעשה תיאומים עם מס הכנסה, כדי שהפנסיה שלכם לא תיפגע.

לעזור לילדים ולנכדים

הרבה פנסיונרים מתכננים אחרי פרישה לגמלאות לעזור לילדים ולנכדים שלהם. בין אם זה בכסף, ובין אם זה בעזרה פיזית כמו לאסוף מהגנים, לשבת עם הנכדים על שיעורי בית ועוד. זו תקופה בה אתם חופשיים מדאגות ויש לכם זמן פנוי, כך שזה בהחלט הזמן להתקרב לבני המשפחה הצעירים ולעזור להם ככל שניתן.

להתחיל לעשות ספורט

חלק מההזדקנות הבריאה והמיטיבה היא לשמור על גוף בריא, ואחת הדרכים העיקריות זה לעשות ספורט. אז כמובן שבגיל של אחרי פרישה לגמלאות לא תתחילו לעסוק בספורט אקסטרים, אבל אתם יכולים להתחיל בקטנה בצעידה על שפת הים, הצטרפות לחוגים במתנ”ס המקומי – ועוד. גם פה יש את האלמנט של יציאה החוצה שכל כך חשובה בפנסיה, ומפגש עם אנשים נוספים.

להיפגש עם חברים

כשיש ילדים קטנים, או כשלמחרת מחכה לנו יום עבודה ארוך, אנחנו לא יכולים להיפגש עם חברים מתי שמתחשק לנו. דווקא התקופה של אחרי פרישה לגמלאות היא תקופה נהדרת למפגשים חברתיים. כולם בפנסיה, נינוחים, זמנם בידם, אף אחד לא לחוץ או צריך למהר לשחרר את הבייביסיטר.

אפשר לערוך פיקניקים בחיק הטבע, לשבת בבתי הקפה, לערוך טיולים ברחבי הארץ ופשוט להנות אלה מחברת אלה.

להתנדב

אחד הדברים שאפשר לעשות כשיש זמן פנוי, רוצים להכיר אנשים חדשים ואין לחצים של פרנסה, זה להתנדב בעמותות שונות. יש לא מעט פנסיונרים שמתנדבים בקביעות בגני ילדים, בעמותות כמו יד שרה, ואפילו במקלטים לנשים מוכות או בעמותות של בעלי חיים. הפעילות ההתנדבותית חשובה כל כך מאחר והיא מעשירה את עולמו של המתנדב ובאמת מייצרת שינוי עבור מי שזוכה לקבל את העזרה שבפעילות ההתנדבותית.

השקעה בשוק ההון

אחד הדברים החשובים עבור אנשים שלמדו לעבוד עם מחשבון קצבת פנסיה, זה ניתוב הכספים למטרה הבאה. פרישה לגמלאות לפעמים מביאה אתה סכומי עתק, שלא בהכרח שווה להשאיר בחשבון הבנק. לעיתים קרובות שווה להשקיע לפחות חלק מהכסף במיזמים בעלי תשואה נאה, שיכולים להעשיר את החשבון בנק של הפנסיונרים בכסף נוסף. כמובן שכדאי להתייעץ עם יועץ פיננסי לפני כל צעד, ולחשוב איפה הכי משתלם להשקיע את הכסף – בין אם זה בשוק ההון, ובין אם זה בנדל”ן או במימוש חלום עסקי שלכם.

שאלון קצר לבדיקת התאמה למיקסום תשואות בפנסיה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו להרוויח בחודש מתשואות בפנסיה שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן