פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
קופת גמל לילדים

קופת גמל לילדים היא רק אחת ממוצרי ביטוח שנוצרו במיוחד לילדים. אם בעבר כל שוק התינוקות והילדים לא “נספר” על ידי חברות הביטוח, ואף סוכן ביטוח עם התמחות פיננסית לא טרח להרכיב תוכנית ביטוח לילד כלשהו, הרי שכיום המצב כמעט הפוך. קופת גמל לילדים היא מוצר פופולרי במיוחד – אנשים פותחים קופת גמל לילדים מרגע היוולדם, וזה ללא קשר לתוכנית חיסכון לכל ילד של ביטוח לאומי. ואנחנו מדברים פה על קופת גמל לילדים אמיתית, כמו למבוגרים, שמאפשרת משיכת כספים מקופת גמל עם הטבה של תיקון 190 למס הכנסה – כן, קופת גמל לפי תיקון 190 המיועד לפנסיונרים מתאים גם לקופת גמל לילדים.

חוץ מאשר קופת גמל לילדים, שוק הביטוח מציע לא מעט מוצרים ביטוחיים וכיסויים שנוצרו במיוחד עבור פלח השוק הכי צעיר בבית.

הנה רשימה קצרה של מוצרי ביטוח שמיועדים לילדים:

ביטוח בריאות לילדים

ביטוח בריאות לילדים הוא נדבך חשוב מאוד בפוליסת הבריאות שלכם. למעשה, זה הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות כשנולד לכם תינוק.

ביטוח בריאות כולל הרבה מאוד כיסויים שנועדו לעזור לכם לשמור על אורח חיים בריא ורגוע של הפעוטות שלכם. החל מתזונאית וריפוי בעיסוק – ועד סעיפים “כבדים” יותר שאנחנו לא רוצים לחשוב עליהם בהקשר של הילדים שלנו, כמו ביטוח השתלות בחו”ל, ביטוח תרופות ועוד.

שאלון קצר לבדיקת התאמה למיקסום תשואות בקופות הגמל שלך
בדקו כמה כסף תוכלו להרוויח בחודש מתשואות בקופות הגמל שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

ביטוח תאונות אישיות

מאחר וילדים הם מטבעם אנשים קטנים בעלי אנרגיה אינסופית ונטייה לתאונות קטנות תמידיות, הרי שביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח חשוב מאוד בשמירה על הבריאות ביום יום. הביטוח מכסה גם תאונות קטנות יחסית, כמו שבר של יד או רגל, מפצה במקרים של אשפוז בבית חולים ואפילו מממן בעת הצורך מורה פרטי, עבור ילדים שנעדרים מבית הספר עקב תאונה.

לילדים בבית הספר יש ביטוח תאונות אישיות שמופק עבורם דרך משרד החינוך שמכסה רק במקרה והילד הופך לסיעודי מתאונה, ולכן הורים רבים תוהים אם יש בכלל צורך בפוליסת ביטוח תאונות אישיות נפרדת.

התשובה היא שבדיוק כפי שאתם עושים ביטוח בריאות למרות שאתם מקבלים שירותי בריאות מקופת חולים, כך אתם צריכים לעשות ביטוח תאונות אישיות לילדים, למרות היותם מבוטחים בסוג של ביטוח קבוצתי. זה ביטוח אחר, עשיר יותר ומותאם באופן אישי לילד שלכם.

קופת גמל לילדים

קופת גמל לילדים היא מוצר חיסכון מעולה, שמאפשר לכל משפחה, בלי קשר לרמת ההכנסות החודשיות שלה, לחסוך סכום נאה שישמש את הילד בהגיעו לגיל שמונה עשרה, עשרים ואחת או כל גיל אחר, שהמשפחה חושבת שמתאים כתאריך פתיחה. קופת גמל לילדים מאפשרת משיכת כספים מקופת גמל בהתאם לכל כללי קופות הגמל שאתם מכירים, כולל קופת גמל לפי תיקון 190: האפשרות למשוך את הכסף בתשלום מס מופחת של עשרים וחמישה אחוזים מהרווח ההוני.

קופת גמל לילדים היא מוצר מצוין, בזכות העובדה שהיא מאפשרת לחסוך גם סכומים קטנים יחסית, ולהפוך אותם לסכומים נאים, שאפשר להשתמש בהם כדי לרכוש מכונית ל”ילד” בגיל שמונה עשרה, לממן לימודים באוניברסיטה, לממן טיול גדול של אחרי צבא ולפעמים אפילו עזרה ברכישה של דירה. גם משפחות עם הכנסה צנועה יכולות להגיע לסכומי חיסכון נאים עבור ילדיה, ולהעניק להם נקודת התחלה טובה יותר מזו שהיתה להם, עם אפשרות ללמוד מקצוע טוב, להתקדם בחיים ולהרוויח משכורת טובה יותר מזו של הוריהם.

הסכומים הנחסכים בקופת גמל לילדים אינם זהים: התוצאה הסופית תלויה כמובן במסלול שבחרתם, והסכומים המופקדים. הכי טוב זה להתייעץ עם סוכן ביטוח עם התמחות פיננסית.

מה התשואות של קופת גמל לילדים?

שם קופת גמל לילדים אחוזי תשואה אחרי 5 שנים
מור חיסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון בינוני 8.28%
מור חיסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר 13.91%
מור חיסכון לילד – הלכה 5.37%
מור חיסכון לילד – שריעה -2.06%
מגדל חסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון מועט 5.43%
מגדל חסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון בינוני 8.82%
מורחיסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון מועט 4.88%
הראל חסכון לילד – הלכה 7.77%
מגדל חסכון לילד – הלכה 7.90%
מנורה מבטחים חסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון מועט 4.13%
מנורה מבטחים חסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון בינוני 9.93%
מגדל חסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר 16.95%
הפניקס חיסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון מועט 2.99%
הפניקס חיסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר 16.28%
הפניקס חיסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון בינוני 9.83%
מנורה מבטחים חסכון לילד – הלכה 6.53%
אלטשולר שחם חיסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון בינוני 6.55%
אלטשולר שחם חיסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר 8.95%
מנורה מבטחים חסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר 18.60%
אלטשולר שחם חיסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון מועט 4.47%
סלייס גמל חסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר 14.98%
הפניקס חיסכון לילד- שריעה -1.94%
אלטשולר שחם חיסכון לילד – הלכה 5.23%
הפניקס חיסכון לילד – הלכה 7.73%
סלייס גמל חיסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון מועט 2.26%
סלייס גמל חסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון בינוני 5.44%

ביטוח חיים

ביטוח חיים זו פוליסה שאנו עושים, בעיקר כדי להגן על המשפחה שלנו בכלל ועל הילדים הקטנים שלנו בפרט. ביטוח חיים לא נועד לשמור על עצמנו, כי הוא לא מעניק לנו שום יתרון ממשי, אלא אם אנו עושים ביטוח חיים משולב עם סעיפים נוספים כמו חיסכון.

אבל הרעיון מאחורי ביטוח חיים הוא שאם חלילה יקרה לנו משהו, הילדים שלנו יקבלו סכום כסף גדול, שיאפשר להם להמשיך לחיות ברמת החיים הקבועה שלהם גם בלעדינו. לכן, גם ביטוח חיים נכנס לקטגוריה של ביטוח שנוצר במחשבה על הילדים.

כדי לשמוע על מסלולי ביטוח חיים נוספים, מוטב להתייעץ עם סוכן ביטוח עם התמחות פיננסית, שיתאים לכם את הביטוח שהכי מתאים לכם.

ביטוח צד גימל בביטוח דירה

זה אולי יישמע לכם מוזר, כי מה הקשר בין ביטוח דירה וילדים, אבל האמת היא שביטוח דירה, במיוחד ביטוח תכולה הכולל בתוכו את סעיף צד גימל, הוא ביטוח שעושים בעיקר כשיש ילדים.

ביטוח צד גימל מכסה כל נזק שנגרם לאדם זר, כלומר לא מדיירי הבית, שנפגע בתוך הבית שלנו, בתחום החצר שלנו ועוד. לדוגמא אם הילדים משחקים בגינה או בבית, ואחד מהם חוטף מכה בראש, מחליק, נכווה או כל תאונה אחרת – הוא רשאי לתבוע את בעלי הדירה. ביטוח צד גימל מכסה את בעלי הדירה בכל מצב של תביעה, החל מתביעות בנושאים רפואיים ועד כיסוי בנושאים משפטיים.

שאלון קצר לבדיקת התאמה למיקסום תשואות בקופות הגמל שלך
בדקו כמה כסף תוכלו להרוויח בחודש מתשואות בקופות הגמל שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן