פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •

קופת גמל

קופת גמל היא שם כולל לקבוצת מכשירים פיננסיים לחיסכון והשקעה ארוכת טווח, השקעה לטווח בינוני או קצר. קופת גמל כוללת קופת גמל להשקעה, ביטוח פנסיוני, קרן השתלמות, קרן פיצויים וכדומה. כיום רוב הציבור מושקע בקרנות הפנסיה כחיסכון חובה לשכירים ולעצמאים ולמרבית העובדים, עובדי ההוראה, עובדי הקבלן והעובדים המגזר הציבורי, להם יש גם קרנות השתלמות וקופות גמל שונות. בפורטל הביטוחים של ישראל תמצאו לא רק את כל המידע המקיף על ביטוחי החיים אלא גם את כל המידע המקיף על קופות הגמל, מנועי השוואת מחירים, מחשבוני ריביות ועוד.

קופת גמל להשקעה – איפה כדאי להשקיע היום

קופת גמל היא פתרון מעולה לחיסכון והשקעה עבור כל עובד, שכיר או עצמאי שיכול להפריש כסף מהשכר שהוא מקבל בין אם על ידי המעסיק כשכיר או בעצמו כעצמאי, עוסק פטור או עוסק מורשה. קופת גמל בניהול אישי היא אפשרות קיימת לכל עצמאי אך רבים מעדיפים לתת את הניהול לחברה מקצועית. קופת גמל לעצמאים היא כלי מעולה גם עבור מי שרוצה לקבל הלוואה מקופת גמל ותנאי ההלוואה על חשבון כסף מקופת הגמל וקרן ההשתלמות, הטובים יותר ממרבית ההלוואות האחרות במשק, לרבות הלוואות מהבנק. למה? כי הכסף שנצבר בקופה הוא כסף בטוח יחסית שלמעשה מבטח את החזר ההלוואה שלכם!

קופת גמל להשקעה לילדים

חשוב לבצע השוואת חיסכון לכל ילד כדי למקסם את הרווחים של החיסכון

תוכן עניינים
תוכנית קופת חיסכון לכל ילד שהחלה לפעול לפני כמה שנים היא יוזמה מבורכת, שמאפשרת לכל ילד בישראל להגיע לגיל שמונה עשרה ולפתוח תוכנית...

מאמרים נוספים

תוכן עניינים
אם חשבתם שרק קופות גמל פנסיוניות מאפשרות לכם לקבל פטור ממס, חשבו שנית!
קופת גמל להשקעה, אותו מוצר חדש וצעיר שמציע המון הטבות מיידיות,...

 

למקצועות חופשיים נחשקים כמו מהנדס, עורך דין או רופא יש איזו הילה נחשקת של עבודה טובה ומכובדת, עם משכורת טובה ותנאים מעולים. חלק מהתנאים...

העברת קרן פנסיה

 

 

 

למה הכי חשוב לנו זה ביצועי קופות גמל?

כשאומרים ביצועי קופות גמל מתכוונים לגובה הרווחים שקופות הגמל השיגו, אבל...

שאלון קצר לבדיקת התאמה למיקסום תשואות בקופות הגמל שלך
בדקו כמה כסף תוכלו להרוויח בחודש מתשואות בקופות הגמל שלכם
אני גבר
אני אישה

מידע נוסף

" שכיר או עצמאי? קופת גמל בניהול אישי יכולה להתאים לך!"

קופת גמל בחברת ניהול או קופת גמל בניהול אישי, מה שלא תבחרו, כדאי שאלו תהינה הקופות שמשיגות את התשואות הגבוהות ביותר וגובות את דמי הניהול הנמוכים ביותר! כמובן שלא תמיד אפשר ליהנות משני היתרונות יחד אך חישוב עלות הריבית לאורך שנים בדרך כלל עולה על עלות דמי הניהול. אך אחד לא יכול להתחייב על תשואות אמנם אך בכל זאת יש קופות וקרנות שכן עושות זאת ומבטיחות ללקוחות שלהם תשואה שנתית של כ-6% ויותר לפעמים ולפעמים הן עומדות בכך ולפעמים אף עוברות את זה.

קופת גמל לעצמאים!

קופת גמל להשקעה היא מוצר חדש שנכנס לשוק רק בשנת 2016 ובא לתת מענה לציבור עבור כספו למטרות חיסכון והשקעה לטווחים בינוניים ולא ארוכים עם גמישות רבה יותר במשיכת הכספים, בין אם לאחר 6 או 3 שנים בקרן השתלמות או בכל עת בקופת גמל להשקעה. קופת גמל לעצמאים ולשכירים מאפשרת לעמית חבר הקופה למשוך את הכסף בשני מסלולים: משיכה הונית, מלאה או חלקית כלומר משיכת כל הכסף בבת אחת או חלק ממנו בכל עת, עליה לא ישלם העמית מס על פדייה מוקדמת כפי שנהוג בקרן הפנסיה למשל, אך עדיין ישלם 25% מס על רווחי ההון שנצברו בקופת הגמל במהלך השנים, עד למשיכת הכספים. מסלול שני הוא להשאיר את הכסף עד לגיל הפרישה ואז משיכת הכסף תתבצע כקצבה חודשית ולאחר מכן תהיה פטורה מתשלום מס.

הלוואה מקופת גמל – האם כדאי לקחת

קופת גמל היא כלי מצוין כי ניתן לקחת הלוואה מקופת הגמל. העמית יכול בכל עת לקחת הלוואה על חשבון סכומי הכסף המצויים בקופת הגמל ולהחזיר את ההלוואה בתנאי ריבית שעל פי רוב נחשבים טובים יותר מאלו של רוב ההלוואות האחרות הניתנות על ידי הבנק או חברות האשראי. בפורטל הביטוחים של ישראל תוכלו לקבל הפניות ללקיחת הלוואה על חשבון קופת הגמל ועוד כלים לניהול כספים נכון בקרנות החיסכון ובביטוחים השונים.
לסיכום, קופת גמל היא מכשיר פיננסי מצוין שקיבל שדרוג בשנים האחרונות במטרה לתת מענה הולם יותר לציבור עבור משיכת כספים שהוא עצמו מפקיד בקופה, אך ללא קנסות ותשלום מס גבוה מדי על משיכה מוקדמת. בכל מקרה השקעה בקרן השתלמות או בקופת גמל היא צעד כלכלי חכם המזכה אתכם בנוסף גם בהטבות מס. בדקו איזה מסלול הכי מתאים לכם בפורטל הביטוחים של ישראל!

מאמרים נוספים

שאלות ותשובות:

כמה כסף אפשר להפקיד בקופת גמל להשקעה כל שנה?

כל שנה אפשר להפקיד עד 70 אלף שקלים בקופת גמל להשקעה. את הכסף ניתן להפקיד בכל חודש או על ידי הפקדות חד פעמיות של סכומי הכסף שיש ברשות עמית הקופה.

מה היתרון של קופת גמל להשקעה חדשה לעומת ישנה?

כיום אלמנט הנזילות טוב יותר בקופות הגמל להשקעה ואפשר למשוך את הכסף שנמצא בקופה בכל עת בלי לשלם על כך קנס יציאה מוקדמת. בעבר היה צריך להמתין 15 שנה לכך. בנוסף מי שבכל זאת ימתין וימשוך את הכסף רק לאחר גיל 60 ייהנה מהטבה נוספת בצורה של אי תשלום מס על הקצבה החודשית שתגיע מקופת הגמל!

כמה מס משלמי מי שמושך את הכסף מהקופה לפני גיל 60?

כל משיכה לפני גיל 60 תהיה חייבת במס אך רק על ההון שנצבר במהלך התקופה על ידי הקופה כלומר המס יחול רק על הרווחים שהקופה הצליחה לייצר במהלך שנות פעילותה ולא על מחיר הקרן שהופקד בה.

על שם מי אפשר לפתוח קופת גמל להשקעה?

אפשר לפתוח קופת גמל להשקעה על שם האישה, הבעל או הילדים וכדומה. כך ניתן ליהנות מהטבות קופת הגמל להשקעה עבור סכומי כסף הגדולים מתקרת 70 אלף השקלים בשנה! למדו עוד על קופות גמל להשקעה רק בפורטל הביטוחים של ישראל בו מרוכזים נתונים, סטטיסטיקות והשוואות בין כל החברות המובילות במשק, המספקות שירות של קרנות השתלמות, קופות גמל ומכשירים פיננסיים נוספים למטרת חיסכון והשקעה. השאירו פרטים וקבלו הצעות משתלמות למייל! בהצלחה!
דילוג לתוכן