פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •

אם סגרתם לאחרונה טיסה ליעד כזה או אחר, חשוב שתזכרו שעל מנת לטוס בראש שקט, כדאי מאוד לרכוש ביטוח נסיעות לחו”ל עם כל ההרחבות הנדרשות לכם. במאמר זה נסביר איך לבחור ביטוח נסיעות בצורה נכונה ומה הפרמטרים שנדרש לקחת בחשבון בעת הרכישה.

 

ביטוח נסיעות הוא ללא ספק מצרך חשוב למדי אשר יכול לסייע לכם רבות כאשר אתם נקלעים לצרה בעת השהייה במדינה זרה. יחד עם זאת, ישראלים רבים מתקשים בבחירת הביטוח והולכים לאיבוד בין האופציות הרבות הקיימות כיום, הן מבחינת החברות השונות והן מבחינת מרכיבי הפוליסה. אז מה חשוב לבדוק? ועל מה אסור לוותר? הנה כל התשובות:

רכשו הרחבות המתאימות לאופי הטיול

כאשר בוחרים ביטוח נסיעות לחו”ל, חשוב להבין כי רוב החברות מספקות פוליסה סטנדרטית ובסיסית כברירת מחדל. 

 

לפוליסה הזו, תוכלו להוסיף הרחבות בהתאם לאופי הטיול או הנסיעה שלכם וגם בהתאם לצרכים שלכם ומצבכם הרפואי. 

 

כך למשל, אם אתם מתכננים לצאת לטיול סקי, כדאי שתוסיפו לפוליסה הרחבה המכסה עלויות בגין פינוי רפואי, טיפול בביה”ח בעקבות נפילה והחזר בעבור הוצאות אשפוז.

 

במידה ואתם מתכננים טיול תרמילאים, כדאי מאוד להוסיף לפוליסה הסטנדרטית הרחבות כגון חילוץ והצלה, קיצור או ביטול החופשה, ביטוח רפואי מלא והתייחסות לספורט אתגרי כמו טיפוס, ספורט ימי, צלילה וכדומה.

השוו מחירים והוזילו עלויות

אם פעם היה קשה מאוד להשוות בין החברות השונות, כיום התהליך קל, מהיר ופשוט. ישנם מספר אתרים אשר בעזרתם תוכלו לבצע השוואת מחירים לביטוח נסיעות וכך להבין בדיוק כמה תעלה הפוליסה הנדרשת לכם בכל חברת ביטוח. 

 

חשוב לזכור, המחירים משתנים מעת לעת ונקבעים על סמך מספר פרמטרים כגון גילו של המבוטח, יעד הנסיעה, מספר הימים ומצבו הרפואי ולכן הקפידו להיות ספציפיים בחיפוש שלכם ולהזין את כל הפרמטרים בעבור הנסיעה שלכם.

גובה ההשתתפות העצמית

פרמטר נוסף שכדאי לבחון הוא גובה ההשתתפות העצמית, מה שאומר שבמקרים מסוימים תצטרכו להשתתף בהוצאה הרפואית במקרה של תאונה או תשלום רפואי על אשפוז. לא הרבה אנשים מקדישים מחשב לסעיף זה אך למעשה מדובר בסעיף חשוב למדי מאחר והתשלום עשוי לעיתים להגיע לכמה עשרות ואף מאות דולרים.

בדקו את דרכי ההתקשרות עם החברה

חלק מחברות הביטוח יאפשרו לכם ליצור קשר בעת חירום בוואטסאפ, בעוד חברות אחרות יספקו מענה רק במייל. חברות אחרות יעמידו לרשותכם מענה טלפוני, בעוד חברות ישנן חברות ביטוח אחרות אשר יספקו אפליקציה ייעודיות אשר בעזרתה ניתן לקבל סיוע ולהגיש את התביעה ברגע שהדבר נדרש.

 

רכישת ביטוח המתאים לצרכים הרפואיים

לחלקנו יש צרכים רפואיים כאלה ואחרים וחשוב לתת התייחסות מתאימה בעת רכישת הביטוח. כך למשל, אם מדובר באישה אשר נמצאת בהריון, יש לראות כי הביטוח מתאים ומכסה את ההרחבות הדרושות לה. 

 

אם המבוטח סובל ממחלת לב או מתכנן לטוס לאחר ניתוח או צינתור, חברת הביטוח צריכה לדעת על כך וזאת על מנת לספק לו את המענה הדרוש מבחינה ביטוחית.

מה עוד כדאי לבדוק לפני ההחלטה?

פרט לכל הסעיפים שצוינו עד כה, נמליץ לכם לבדוק גם את הדברים הבאים:

 

  • בדקו האם פוליסת הביטוח מכסה את הטיפול הרפואי גם לאחר החזרה שלכם לארץ.
  • הקפידו לבדוק מה התנאי לכיסוי וגם מה גובה הסכום המפורט בפוליסה במקרים של פיצוי.
  • כדאי לוודא שהפוליסה מספקת מענה גם כאשר מדובר על אשפוז בבית חולים פרטי ולא רק ציבורי.

 

לסיכום, לפני שמזמינים ביטוח נסיעות לחו”ל, חשוב לבצע בדיקות של מרכיבי הפוליסה והתנאים השונים וגם של ההרחבות, דרכי ההתקשרות עם החברה וכמובן מחיר הביטוח.

 

המידע נכתב בשיתוף עם אתר גודיי 

אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן