פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח מקיף לנהג חדש

אין ספק שמבין כל הביטוחים שאנו צריכים ולא יכולים לוותר עליהם, ביטוח מקיף לנהג חדש עומד בראש הרשימה. זהו ביטוח רכב שכולל את כל הסעיפים שצריך למצוא בפוליסת ביטוח מקיף לרכב, אבל בגלל שמדובר בנהג חדש – המחיר גבוה מאוד.

ביטוח מקיף לנהג חדש

אין ספק שביטוח מקיף לנהג חדש כולל את כל המרכיבים שמייצרים מחיר גבוה: זהו ביטוח מקיף מלא הכולל כל סעיף פיצוי אפשרי למקרים של תאונה, בשילוב נהג חדש שמלכתחילה מוגדר מבחינה ביטוחית כסוג של חבית נפץ. לפי נתונים עדכניים של עמותת אור ירוק, לנהג חדש יש סיכוי גבוה ב 15.7% למעורבות בתאונה עם נפגעים, ביחס לנהגים ותיקים יותר. לכן חברות הביטוח גובות עבור פוליסות הביטוח של נהגים חדשים (וגם צעירים) סכומים גבוהים יותר.

אומנם ביטוח מקיף לנהג חדש אינו חובה כמו ביטוח חובה, אך רוב הנהגים (או יותר נכון, ההורים שלהם) בוחרים כן לשלם את הסכומים הגבוהים של ביטוח מקיף לנהג חדש ולא להסתכן בתשלומים גבוהים יותר, במקרה של תאונה. מן הסתם, עדיף לשלם כמה אלפי שקלים פעם בשנה ולא לשלם עשרות או מאות אלפי שקלים עבור תיקון הרכב שיינזק בתאונה, או גרוע מכך, תיקון רכב של אדם אחר.

נהגים חדשים עלולים לייצר נזקים לרכב שלהם לא רק בתאונות, אלא גם באירועים שגרתיים יותר כל הכביש, כמו דפיקת הרכב בגלל חניה או נהיגה לא זהירה, שיפשוף ועוד.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

ביטוח רכב לנהג שעבר שלילה

לא רק ביטוח מקיף לנהג חדש מצעיד את רשימת הביטוחים היקרים אך נחוצים, אלא גם ביטוח רכב לנהג בעל עבר ביטוחי עשיר.

לדוגמא, אדם בן 30 (לא נהג חדש ולא נהג צעיר) שעבר שלילה בעברו יצטרך לשלם כך עבור חידוש ביטוח הרכב. שימו לב למחירים הגבוהים של הפוליסה – וזה למרות שהכנסנו נתונים של רכב חדש עם כל מערכות הבטיחות:

שם חברת הביטוח  מחיר שנתי
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 2,839 ש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 2,051  ש”ח
ביטוח חקלאי אגודה שיתופית מרכזית בע”מ 2,403  ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ 2,495  ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 2,695  ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ 2,703 ש”ח
ליברה חברה לביטוח בע”מ 2,737 ש”ח
ש. שלמה חברה לביטוח בע”מ 2,761 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 2,987 ש”ח
איי.די. איי חברה לביטוח בע”מ

(ב. ישיר, 9 מיליון)

3,032 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ

(כולל שירביט מבית הראל)

3,275 ש”ח
ווישור חברה לביטוח בע”מ 3,360 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 3,802 ש”ח

דרך אגב, יש חברות שלא מוכנות לבטח נהג שעבר שלילה אחת או יותר.

ביטוח מקיף לרכב ישן מאוד

אם ביטוח מקיף לנהג חדש זה יקר מאוד, נסו לעשות ביטוח מקיף לנהג חדש שנוהג על רכב ישן. המחיר כבר יהיה לא ריאלי.

באופן כללי, כלל לא מומלץ לתת לנהג חדש לנהוג על רכב ישן, מאחר וזהו רכב נטול מערכות בטיחות. אמצעי הבטיחות לא בהכרח עובדים ואפילו דוושת הברקס לא אמינה. בלי קשר למחיר הגבוה, עבור נהג חדש וחסר מיומנות נהיגה, לנהוג באוטו ישן מאוד זה מסוכן.

נהגים שאינם חדשים ונוהגים ברכב ישן, מעדיפים לעיתים לוותר על מחיר הביטוח המקיף, כי העלות שלו כבר מגיעה כמעט למחיר של הרכב עצמו. במקרה כזה הם מוסיפים לביטוח החובה רק סעיף של ביטוח צד גימל.

ביטוח בריאות לאנשים עם מחלות רקע

אם ביטוח מקיף לנהג חדש הוא ביטוח יקר בגלל הגיל הצעיר של הנהג, הרי שבכל הקשור לביטוח בריאות המצב הוא הפוך – ככל שגיל המבוטח צעיר יותר כך מחיר הביטוח נמוך יותר. בביטוחי בריאות יש כמה פקטורים שמייקרים את מחיר הפוליסה – גיל מבוגר, מחלות רקע עישון ועוד. לכן, ביטוח בריאות לאנשים הסובלים מבעיות בריאות כרוניות יהיה יקר מאוד. נחוץ אמנם, אך יקר, ובהחלט תופס מקום של כבוד ברשימת הביטוחים הנחוצים אך יקרים. 

ביטוח חיים לאנשים עם מחלה כרונית

גם ביטוח חיים עבור אנשים הסובלים ממחלת רקע הוא מאוד יקר, מאותן סיבות שגם ביטוח בריאות יקר עבור אנשים חולים או מבוגרים: זו פשוט סטטיסטיקה.

אבל האם ביטוח חיים זה “מאסט” כמו ביטוח מקיף לנהג חדש, או שאפשר לוותר עליו לפעמים עקב המצב של המבוטח והמחיר היקר שלו?

ובכן, אם בביטוח שעושים באופן פרטי אפשר להחליט פשוט לוותר על הביטוח, הרי שאם אתם מעוניינים לקחת משכנתא אין לכם ברירה. אתם חייבים לעשות גם ביטוח חיים למשכנתא, אחרת לא תקבלו את המשכנתא ולא תוכלו לרכוש בית משלכם.

אגב גם פה, כמו במקרים אחרים של ביטוח יקר, ניתן להיעזר בסוכן ביטוח עם מומחיות בתחום שאתם צריכים (ביטוח בריאות, ביטוח רכב או ביטוח חיים) ולקבל דרכו הנחה יפה.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן