פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח רכב מומלץ

כמו הצבא, כמו החוקיות בעולם הטבע, גם ביטוח רכב מומלץ מתחלק לשלושה פרמטרים עיקריים, שהכי חשובים לנו בביטוח רכב: שהמחיר יהיה אטרקטיבי, גם ביחס למחיר ששולם בשנה קודם וגם ביחס לחברות ביטוח אחרות, שהפוליסה תהיה עשירה ותכסה כמה שיותר סעיפים, כולל סעיף של השתתפות עצמית קטנה ככל האפשר, וכמובן, שנקבל שירות אישי של איש מקצוע בעל ניסיון, שרואה אותנו ויודע איך לעזור לנו בכל סיטואציה. לדוגמא, כשצריך לקבל מחיר טוב על הביטוח, כשצריך לנהל את כל הניירת והפרוצדורות אחרי תאונה או אירוע אחר שקרה על הכביש. ובמיוחד, כשצריך לצאת לקרב במקרים של תביעת ביטוח קשה.

מחיר ביטוח רכב מומלץ הוא פונקציה של כמה גורמים, חלקם ניתנים לשינוי וחלקם לא

כשמדברים על ביטוח רכב מומלץ מיד חושבים על מחיר נמוך. אבל המחיר עצמו מורכב מכמה מפרמטרים, שאינם בהכרח גמישים, ניתנים לשינוי או פתוחים למשא ומתן:

  • מחיר הביטוח לנהגים חדשים וצעירים

נהג חדש ונהג צעיר לא יכולים בשלב זה של וותק הנהיגה שלהם ליהנות מהצעת מחיר נמוכה לביטוח רכב. הביטוח שלהם גבוה, כי רמת הסיכון שהם מהווים לחברת הביטוח הוא גדול. ההבדל בין מחיר של נהג חדש ומחיר ביטוח של נהג ותיק, יכול להגיע ליותר מכפליים:

נהג ותיק שנוהג ברכב חדש ישלם 833 ש”ח בשלמה חברה לביטוח.

נהג חדש על אותו רכב ישלם 2,502 ש”ח בשלמה חברה לביטוח.  ו – 2,747 ש”ח בחברת ליברה.

  • מחיר הביטוח של נהגים בעלי עבר ביטוחי

נהג זהיר משלם פחות, ונהנה מהצעת מחיר מוזלת משמעותית, כולל אחוז השתתפות עצמית נמוך. נהג בעל עבר של תביעות ישלם כמעט פי שניים (ולפעמים אף יותר) מנהג זהיר (שלא צבר תביעות בשנים האחרונות), ואין לו איך לשנות את זה – הוא לא יקבל הצעה מוזלת, לפחות לא בארבע השנים הקרובות.אז מה הפער במחיר ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי, לביטוח עבור אדם שהיה מעורב באירוע משמעותי על הכביש?

נהג כבן שלושים שנוהג על רכב חדש, ואין לו תביעות מהשנים האחרונות, יקבל הצעה עבור ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי בסכום של 996 ש”ח, מחברת שלמה ביטוח.

אותו נהג, עם תביעות (פסילת רישיון למשל), יקבל את ההצעות הבאות, היקרות יותר משמעותית:

מנורה מבטחים: 1541 ש”ח

שירביט – 1555 ש”ח

ליברה – 1828 ש”ח

מגדל – 2497 ש”ח

  • נשים משלמות פחות.

כן, נשים משלמות פחות על הביטוח, כי הן מעורבות בפחות תאונות דרכים. סקר מיוחד של עמותת “אור ירוק” חשף בשנת 2017 שנשים מעורבות רק בעשרה אחוזים מכל תאונות הדרכים על הכביש. במילים אחרות זה אומר שמכל 10 נהגים גרועים, רק 1 מהן היא אישה. אז כמה ההפרש במחיר?

ניקח לדוגמא שני נהגים ללא עבר ביטוחי, כבני שלושים ושתיים, נוהגים על רכב חדש ומאובזר בכל מערכות הבטיחות:

נהג ישלם (מחיר ביטוח רכב מומלץ): 993 ש”ח, שלמה ביטוח.

נהגת תשלם (מחיר ביטוח רכב מומלץ): 955 ש”ח, ווישור

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מה לגבי הפרמטרים שכן ניתן לשנות כדי להוזיל את מחיר הביטוח? ובכן, יש כאלה לא מעט.

  • רכישה של רכב חדש ככל האפשר.

נכון, זה נשמע קצת משונה כהמלצה, הרי מי לא יעדיף רכב חדש על ישן? ובכן, לפעמים אנשים מקבלים החלטה לרכוש דווקא רכב ישן (למרות שהם יכולים להרשות לעצמם לרכוש רכב חדש יותר), רק כדי לתת לנהג חדש במשפחה להתנסות בנהיגה ולהתאמן עליו. אפשר להבין אותם: לראות נהג חדש הורס רכב חדש זה כאב לב רציני. מצד שני, הביטוח על רכב ישן הוא כל כך יקר, שזה מתקזז עם מחיר הרכב, ועדיף כבר לרכוש דגם מתקדם יותר. בנוסף, צריך לחשוב גם על בטיחותו של הנהג הצעיר: רכב חדש הוא בטיחותי יותר, קל לניווט ומגיע כבר עם מערכות בטיחות, שעוזרות לנהג הצעיר לשלוט ברכב ושומרות עליו שלא יסטה מנתיב לנתיב, שלא ישכח להדליק אורות, שיבלום בזמן – ועוד.

מה ההבדל במחיר הביטוח בין רכב חדש וישן, עבור נהגת בת ארבעים ושלוש ללא עבר ביטוחי?

מחיר ביטוח רכב מומלץ עבור נהגת עם רכב חדש: 860 ש”ח, ווישור

מחיר ביטוח רכב מומלץ עבור נהגת עם רכב ישן: 1227 ש”ח, ווישור

  •  איבזור של הרכב במערכות בטיחות מוזיל את המחיר.

חברות הרכב אוהבות את מערכות הבטיחות שעוזרות לשמור על נהיגה בטוחה ומסייעות בצימצום תאונות הדרכים: מערכת שמונעת נעילת גלגלים, מערכת שמייצבת את היציבות של הרכב, מערכת שמקפידה על מרחק ראוי מרכבים והולכי רגל ומערכת השומרת מפני סטיית נתיב ללא איתות. כמעט כל המכוניות החדשות כבר מגיעות עם מערכות הבטיחות האלה, אבל גם אם ברכב שלכם הן לא מותקנות, אתם יכולים לרכוש אותן בנפרד ולהתקינן בקלות. מעבר לכך שהן גורמות להוזלה גדולה במחיר הביטוח, הוכח שהן עוזרות לצמצם את תאונות הדרכים. ביולי 2018 פרסמה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים טבלה המציגה ירידה של עשרים ושלושה אחוזים במספר ההרוגים בתאונות הדרכים ביחס לשנה הקודמת, תוך כדי שהוצגה עלייה מרשימה במספר ההתקנות של מערכות בטיחות ברכבים. אלה מספרים מרשימים שמסבירים את ההפרש במחירי הביטוח:

נהג כבן 27, נוהג ברכב עם כל מערכות הבטיחות: מחיר ביטוח רכב מומלץ – 1118 ש”ח, שלמה חברה לביטוח.

נהג כבן 27, נוהג ברכב ללא מערכות הבטיחות: מחיר ביטוח רכב מומלץ – 1799 ש”ח, ווישור

  • רכישה נכונה של פוליסת הביטוח

רכישה מדויקת של ביטוח לרכב יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. הסוד הוא התאמה של הביטוח למבנה המשפחתי שלכם, ולצרכים שלכם. אם למשל יש לכם נהג חדש בבית, אתם בטח יודעים שמחיר הביטוח יקר מאוד. אם מדובר בחייל שמגיע רק בסופי השבוע הביתה, אפשר להתאים לו ביטוח לסופי שבוע בלבד, או ביטוח לפי שעות. ניתן לעשות ביטוח רכב אונליין מותאם לפי שעות או זמנים בהם הנהג החדש מגיע הביתה, ולאפשר לו לנהוג במחיר נמוך למדי. ביטוח רכב אונליין גם מאפשר לכם להוריד אפליקציה שמראה לכם כמה שעות נוצלו וכמה פעמים עוד נותרו לכם כדי לממש את הטבת הנהיגה לפי שעות.

כיסוי נכון של פוליסה

אחד הדברים שפחות מסתכלים עליו, כשמחפשים ביטוח רכב מומלץ, הוא דווקא פרמטר חשוב מאוד: עושר וטווח הכיסוי. נכון שכרגע אתם חושבים רק על ההנחה או המבצע ואולי מתפתים לחדש את הביטוח בחברה מסוימת רק בגלל המחיר, אבל למעשה אתם עלולים לשאת במחיר, והמחיר יהיה כבד: אם הפוליסה שלכם לא מכסה מספיק סעיפים, אתם תחשבו שאתם מכוסים, תהיו מעורבים בתאונה ואז תגלו לתדהמתכם שאתם צריכים לשלם מכיסכם על חלק גדול מהתיקונים במוסך, או שהשתתפות העצמית שלכם גבוהה מאוד, שאין לכם כיסוי עבור שירותי גרירה או רכב חלופי – וכן הלאה. בסופו של דבר, ביטוח רכב מומלץ הוא זה שמאפשר לכם לשלם כמה שפחות, גם בזמן ההצטרפות – וגם בזמן האירוע.

יחס אישי של סוכן ביטוח טוב

כמה שמחיר הוא חשוב, וטווח כיסוי של פוליסה הוא חשוב, יחס אישי הוא השליש הנוסף והחשוב בתמהיל שנקרא ביטוח רכב מומלץ. כשיש לכם סוכן ביטוח צמוד שמכיר אתכם, ויכול להתאים לכם את הפוליסה הכי טובה, שקשוב למה שאתם צריכים, שעבורו צור קשר הוא המלצה חמה ולא רק מס שפתיים – אתם יכולים להיות רגועים, ולדעת שאתם מכוסים מכל כיוון.

אם אתם מחפשים ביטוח רכב מומלץ המתאים לכם גם מבחינת המחיר, גם מבחינת כיסוי הפוליסה וגם מבחינת היחס האישי. אתם מוזמנים לכתוב לנו דרך צור קשר באתר, לפנות אלינו בפייסבוק או לצלצל אלינו. נשמח לדבר איתכם ולהרחיב בנושא ביטוח רכב מומלץ עבורכם.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן