פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח תאונות אישיות מחיר

אף אחד לא אוהב לעשות ביטוח לתאונות עתידיות, בדיוק מהסיבה שאף אחד לא רוצה לחשוב על זה. זה חלק מתרחיש אימה אפל ומרתיע, שלא נעים לחשוב עליו.

אבל זה שאנחנו לא רוצים לחשוב על תאונות, או מחלות, או כל דבר רע אחר, לא באמת מונע את האפשרות שזה יקרה. הדבר היחיד שאנחנו יכולים לעשות, זה למזער נזקים למקרה שחס וחלילה זה יקרה לנו – והאופציה הטובה ביותר למזעור נזקים עתידיים ולא צפויים, היא כמובן לעשות ביטוח. במקרה הזה, ביטוח תאונות אישיות הוא מה שיכול לעזור מאוד במקרה של תאונה.

כדאי לדעת, שביטוח תאונות אישיות כולל בתוכו גם סעיף הגנה ופיצוי במקרה של תאונות עבודה. ביטוח תאונות אישיות מחיר טוב ופוליסה רחבת טווח, ישאיר אותכם רגועים לגבי העתיד שלכם.

 שאלות ותשובות:

האם כדאי לעשות ביטוח תאונות אישיות?

ביטוח תאונות אישיות מספק למבוטחים פיצוי במקרה של אובדן עבודה, נכות או אפילו מוות, עקב תאונה.

הדבר הכי נכון לעשות, באופן חד משמעית שהוכח אינספור פעמים בעבר, הוא לבטח את עצמנו כמה שאפשר. הביטוח הוא הדבר היחיד שבטוח, וזה לא משחק מילים. בעולם שבו כל דבר עלול לקרות, שאנשים צעירים פתאום חוטפים התקף לב באמצע ישיבת בוקר בעבודה, שאנשים נדרסים בעודם צועדים על המדרכה ליד הבית שלהם – רק ביטוח יכול לעזור לצלוח את התקופה הקשה הזו. ידוע שסטרס ולחצים תורמים מאוד להעמקה והחמרה של בעיות ומחלות, לכן אנשים שמעורבים באירוע רפואי המונע מהם לעבוד ולהמשיך בחיי השגרה שלהם לא יכולים להרשות לעצמם להיות בנוסף גם מודאגים לגבי מצבם הכלכלי. ביטוח תאונות אישיות מבטיח בדיוק את זה: במקרה שחלילה תהיו מעורבים בתאונה מכל סוג, תזכו בפיצוי כספי מכובד, שיעזור לכם להשתקם ולעבור את התקופה הקשה בחייכם – בקצת פחות קשיים ובהרבה פחות דאגות כלכליות.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

כמה עולה ביטוח תאונות אישיות?

ביטוח תאונות אישיות מורכב מפרמטרים של גיל + בחירה שלכם איזה מסלול של סכום פיצוי אתם רוצים. סכומי הפיצוי המקובלים הם ממאה אלף ועד שלוש מאות אלף. בכל מסלול התשלום החודשי שונה, בהתאמה. לאנשים שעוסקים בספורט אתגרי ומסוכן מומלץ להגדיל לסכומי ביטוח גבוהים יותר.

אז מה הם המחירים – על פי גילאים ובחיתוך לפי גובה פיצוי?

 • ביטוח תאונות אישיות מחיר:

ביטוח תאונות אישיות מחיר עבור אשה בת 25 פוליסה על סך 100,000 ש”ח

 • מסלול זהב של הראל: 46 ש”ח
 • מסלול ארד של מגדל: 29.76 ש”ח
 • מסלול פורטה של איילון:  32 ש”ח
 • מסלול מדיכלל של כלל: 37 ש”ח
 • הפניקס:  31 ש”ח
 • מנורה טופ:  52 ש”ח

ביטוח תאונות אישיות מחיר עבור אישה כבת עשרים וחמש, פוליסה מוגדלת על סך 300,000 ש”ח

 • מגדל ספורטיבי:  137 ש”ח
 • מנורה 51: 120 ש”ח
 • הפניקס: 92 ש”ח

ביטוח תאונות אישיות מחיר לאשה בת שבעים, פוליסה על סך 100,000 ש”ח

 • הראל זהב: 172 ש”ח
 • מגדל ארד: 75.58 ש”ח
 • איילון איי אל: 139 ש”ח
 • כלל מדיכלל: 140 ש”ח
 • הפניקס: 90 ש”ח
 • מנורה טופ: 141 ש”ח

ביטוח תאונות אישיות מחיר  לאשה בת שבעים, פוליסה מוגדלת על סך 300,000 ש”ח (במקרה הזה, רק שתי חברות מוכנות לבטח)

 • מנורה טופ – 341 ש”ח
 • הפניקס 270 ש”ח

מה כולל ביטוח תאונות אישיות?

לכל חברת ביטוח יש פוליסה אחרת, עם הכללות והחרגות אחרות. בנוסף, לכל חברה יש הגדרה אחרת לגבי מה היא “תאונה”, ולפעמים ההבדל בין פוליסה אחת לשנייה בהגדרת אירוע תאונה, הוא מה שיקבע אם תקבלו סכום של מאה, מאתיים או שלוש מאות אלף שקל – או לא. זו הסיבה שלפני שאתם חותמים על פוליסת ביטוח, תתייעצו עם סוכן ביטוח שלא מחובר ספציפית לחברה מסוימת, אלא עובד עם כל החברות. רק סוכן כזה יוכל לתת לכם תמונת מצב אמיתית, ולהסביר לכם על מה אתם חותמים, מה אתם מקבלים, וחשוב יותר – מה אתם לא מקבלים. ביטוח תאונות אישיות מחיר טוב חייב לשקף גם פוליסה מלאה ומכסה, ללא החרגות רבות.

האם שברים נכללים בביטוח תאונות אישיות?

שברים הם סעיף חשוב בפוליסת ביטוח תאונות אישיות, מאחר והם נפוצים מאוד, במיוחד אצל ילדים, שגם עבורם ניתן לעשות פוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים. כדי להבין את גובה הפיצוי במקרה של שברים, צריך לראות טבלת שברים תאונות אישיות שיש בפוליסה, המפרטת

טבלת שברים תאונות אישיות

טבלת שברים של הפניקס:

 

האיבר בו ארע השבר התאונתי אחוז מסכום הביטוח
אגן מאה אחוז
גולגולת שלושים וחמישה אחוז
חוליה ללא חוט השדרה (בלי פגיעה עצבית) שלושים וחמישה אחוז
צלע שלושים וחמישה אחוז
עצם הבריח שלושים וחמישה אחוז
רגל שלושים וחמישה אחוז
יד שלושים וחמישה אחוז
כתף שלושים וחמישה אחוז
שורש כף היד עשרה אחוז
קרסול עשרה אחוז
עצם הזנב עשרה אחוז
כף יד עשרה אחוז
כף רגל עשרה אחוז
אצבע אחת או יותר 5%
אף שלושה אחוז

 

טבלת שברים של חברת כלל:

 

האיבר בו ארע השבר התאונתי אחוז מסכום הביטוח
חוליה מאה אחוז
אגן מאה אחוז
גולגולת שלושים וחמישה אחוז
חזה שלושים וחמישה אחוז
כתף שלושים וחמישה אחוז
יד שלושים וחמישה אחוז
רגל שלושים וחמישה אחוז
חוליה שלושים וחמישה אחוז
שורש כף היד עשרה אחוז
קרסול עשרה אחוז
עצם הזנב עשרה אחוז
כף יד ואצבעות שלושה אחוז
כף רגל שלושה אחוז
אף

 

טבלת שברים של חברת הראל – זהה לזה של כלל:

 

האיבר בו ארע השבר התאונתי אחוז מסכום הביטוח
חוליה מאה אחוז
אגן מאה אחוז
גולגולת שלושים וחמישה אחוז
חזה שלושים וחמישה אחוז
כתף שלושים וחמישה אחוז
יד שלושים וחמישה אחוז
רגל שלושים וחמישה אחוז
שורש של כף היד עשרה אחוז
קרסול עשרה אחוז
עצם הזנב
כף יד שלושה אחוז
כף רגל שלושה אחוז
אף שלושה אחוז

 

למי פונים כדי לעשות תביעת ביטוח תאונות אישיות?

אם הייתם מעורבים בתאונה כלשהי, קודם כל צלצלו לסוכן הביטוח שלכם. בניגוד להתנהלות ישירה מול חברות הביטוח, סוכן הביטוח הוא אדם עם שם ומספר טלפון, ולא גורם עלום בחברה ענקית. עם סוכן הביטוח ניתן לשוחח, להתכתב, ולשאול שאלות. הסוכן יפתח את הפוליסה שלכם ויבדוק מה היא כוללת בהקשר של התאונה שעברתם. לאחר מכן, הוא יגיש תביעת ביטוח תאונות אישיות בשמכם.

אם אתם לא רוצים להיעזר בסוכן ביטוח, אתם יכולים לפנות ישירות לחברה, אך קחו בחשבון שזה עלול להיות ארוך יותר, ולא בטוח שתקבלו את כל מה שאתם מצפים לקבל. לעיתים קרובות רק סוכן ביטוח מנוסה, שכבר עבר אי אלו תביעות ביטוח בחייו, יודע איך לגשת לתביעה, מה להגיש, ועל מה להילחם.

ביטוח בריאות פרטי לא מפצה כספית במקרה של תאונה

לפעמים חל בילבול בין ביטוח בריאות פרטי, וביטוח תאונות אישיות. הטעות בדרך כלל קשורה לכך שאנו סבורים שבמקרה של תאונה אנחנו מכוסים בגלל ביטוח בריאות פרטי שעשינו. אז נכון, שבכל הקשור לניתוחים, טיפולים ושיקום, אין ספק שהביטוח הרפואי הפרטי יחולל עבורנו ניסים, ויקצר לנו משמעותית את הדרך להחלמה. אבל הביטוח הרפואי לא יעניק לנו כסף, כפי שייתן לנו ביטוח תאונות אישיות. אין צורך להגיד שלפעמים ההבדל בין שיקום פיזי ושיקום נפשי הוא בדיוק מה שמכריע אם נהיה בריאים או לא. נרצה בכך או לא, אחרי אירוע טראומתי כמו תאונה, הראש שלנו צריך להיות פנוי להחלמה. אנחנו צריכים ליהנות משקט נפשי, לא לדאוג ולא לחשוב על ימי העבודה המבוזבזים, הילדים שאין מי שיטפל בהם, הבית שמתלכלך ואין מי שינקה אותו. אחרי תאונה אף אחד לא צריך להתאמץ כדי לנקות, או כדי לקום לתינוק בוכה בלילה. בדיוק בשביל זה מקבלים כסף מביטוח תאונות אישיות – כדי לשכור עזרה בתשלום.

ביטוח רפואי פרטי, טוב ככל שיהיה, יכול לעזור בשיקום הגוף. ביטוח תאונות אישיות יעזור לנו להשתקם גם מנטלית, להירגע ולהמשיך את חיינו בשגרה מבורכת ככל שניתן.

האם ביטוח תאונות אישיות תופס גם בעבודה?

ביטוח תאונות אישיות תקף גם לגבי אירועים רפואיים בעבודה, שנגרמו בגלל סוג העבודה (למשל נפילה מסולם, החלקה ועוד) או בגלל אופי העבודה (למשל אירועים שנגרמים מלחץ כמו התקף לב או אירוע מוחי), או בדרך אליה וחזרה ממנה (תאונה).

האם ביטוח תאונות אישיות תופס גם בבית הספר?

אם אתם עושים ביטוח תאונות אישיות תלמידים, אז גם הילדים שלכם מבוטחים כראוי, והביטוח תופס בכל מקום ובכל זמן, ולא רק בבית הספר. הביטוח כולל פציעות, כוויות, שברים של איברי גוף ועוד.

תשובות לשאלות נפוצות

מי הכי חייב ביטוח תאונות אישיות?

נהוג לומר שכולם זקוקים לביטוח, מאחר וגם אדם הממעט לצאת מהבית עלול להיות מעורב בתאונה, אפילו בתוך הבית. למרות זאת, יש אנשים שעבורם הביטוח הזה הוא בגדר חובה:
מפרנסים ראשיים, במיוחד עצמאיים, שמעורבות בתאונה תשבית להם את כל מקורות ההכנסה.
ספורטאים, במיוחד חובבי ספורט אקסטרים.
נהגי מוניות, נהגי אוטובוס, נהגי אמבולנס, אנשים שנמצאים הרבה מאוד שעות על הכביש וחשופים במיוחד לתאונות דרכים.

האם ביטוח תאונות אישיות הוא כמו ביטוח חיים?

ביטוח תאונות אישיות דומה במהות שלו לביטוח מחלות קשות, בהקשר שהוא מעניק כסף ולא שירותים רפואיים, אך הוא סוג של ביטוח חיים. במקרה של מוות מתאונה, כל סכום הפיצוי יגיע לבן/בת הזוג או היורשים, בדומה לביטוח חיים.

עד איזה גיל נהוג לעשות ביטוח תאונות אישיות?

רוב חברות הביטוח מבטחות עד גיל שמונים, אך זהו נתון שמשתנה כל הזמן ועדיף לבדוק, כי גיל הזהב הוא בדיוק אוכלוסייה שזקוקה לביטוח תאונות אישיות, עקב העובדה שאנשים מבוגרים נוטים יותר למעוד, להחליק ולהיות מעורבים בתאונות.

למה הביטוח עולה עם הגיל?

בביטוח רפואי אנו מבינים את הקשר בין גיל ומצב בריאותי, ובין סכום הפרמיה החודשי, אבל למה בביטוח תאונות אישיות גם יש שאלות על מצב בריאותי, ואנשים מבוגרים משלמים יותר?
אומנם נכון שכל אדם בכל גיל ובכל מצב בריאותי עלול להיות מעורב בתאונה, אך מאחר ורוב הפוליסות מכסות גם סעיף של תאונות עבודה הכולל אירועים רפואיים כמו התקף לב, יש קשר בין הגיל והמצב הבריאותי - ובין תשלום הפרמיה.

למה יש כל כך הרבה החרגות בביטוח תאונות אישיות?

אכן, פוליסות רבות בתחום תאונות אישיות כוללות החרגות ואותיות קטנות, מאחר ותאונות זה עולם סבוך וגדול, וכמעט כל דבר יכול להיחשב כ"תאונה". ההמלצה היא לבדוק את הפוליסה היטב בעזרת סוכן ביטוח, ולא לחתום לפני שאתם מבינים מה הפוליסה כוללת, ובעיקר מה היא לא כוללת.

האם יש תהליך של חיתום לפני ההצטרפות לתאונות אישיות?

לא, אין שאלון רפואי, וכל אחד יכול להצטרף.

האם התאבדות נכנסת לקטגוריה של תאונה?

אף חברת ביטוח לא מכסה מקרה של התאבדות במסגרת ביטוח תאונות אישיות.

מה ההבדל בין ביטוח תאונות אישיות לתלמידים דרך בית ספר, וביטוח פרטי?

אומנם לילד יש ביטוח תאונות אישיות מבית הספר, אך כדאי לעשות לו גם ביטוח פרטי לתאונות אישיות, מאחר וזהו ביטוח המכסה תחומים נוספים ומציע פיצוי גבוה בהרבה. בנוסף, בתחום הביטוחים של תאונות אישיות אין מה לחשוש מכפל ביטוחים, מהסיבה שבמקרה הצורך תקבלו פיצוי משני הביטוחים.

ביטוח תאונות אישיות מחיר גבוה מעיד על טווח כיסוי עשיר יותר?

לא בהכרח. לא תמיד המחיר מעיד על הטווח הכיסויי שמציעה הפוליסה. התייעצו עם סוכן הביטוח שלכם, כדי לקבל את ההצעה הכי טובה: מחיר טוב וטווח כיסוי רחב.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן