פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
הלוואה קרן השתלמות

לשכירים עם מזל יש קרן השתלמות, שנפתחת פעם בשש שנים ומניבה תשואות פנטסטיות, אם משקיעים אותן כמו שצריך – והחדשות הטובות הן, שבניגוד לקרנות פנסיוניות שמושפעות מגיל החוסך, במקרה של קרן השתלמות יש לכם חופש מוחלט להשקיע איפה שאתם רוצים, גם במסלולים עם אפיק סיכון גבוה, שמעניקים לכם תשואות יפות. לא משנה בני כמה אתם, גם אם אתם קרובים לגיל הפרישה – אתם יכולים להשקיע בכל מסלול שמתחשק לכם.

אז מה הסיבה שקרן השתלמות נחשבת למוצר כל כך טוב, ומה העניין החדש שהתעורר סביבה, עם הלוואה קרן השתלמות שמסתמנת כהלוואה הכי זולה בישראל? כל המידע החשוב בעניין הלוואה על חשבון קרן השתלמות – אצלנו.

מי זכאי לפתוח קרן השתלמות?

קרן השתלמות היא סוג של תוכנית חיסכון, שמעסיק יכול לבחור להציע לאדם שעובד אצלו, אך אינו חייב לעשות זאת. זה לא כמו קרן פנסיה, שמהווה חוק חובה במדינה. למעשה, קרן השתלמות היא סוג של הטבה ממש משמעותית, שמעסיק יכול להציע לעובד שלו, ומהווה לעיתים שיקול של עובד אם להצטרף למקום עבודה מסוים או לא.

סכום ההפרשות לקרן השתלמות מהוות כעשרה אחוזים מהמשכורת של העובד, אם כי כעת מותר להפריש גם שבעה אחוזים. רוב ההפרשות הן על חשבון המעסיק, והשאר על חשבון העובד.

שכירים לא יכולים לפתוח לעצמם קרן השתלמות, אך עצמאים כן. כלומר, שכיר שממש רוצה לפתוח לעצמו קרן השתלמות צריך רק להוכיח שהוא גם עצמאי.

אגב, הערת ביניים בקשר לעצמאים: עבורם קרנות השתלמות נחוצות מאוד, בגלל האפשרות שהן מציעות לקחת הלוואה חוץ בנקאית, וללא ערבים.

שאלון קצר לבדיקת התאמה למיקסום תשואות בקרן ההשתלמות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו להרוויח בחודש מתשואות בקרן ההשתלמות שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מה הופך את הקרן לנחשקת?

הסיבה ששכירים מוכנים להחליף מקום עבודה או להישאר במקום עבודה שהם לא הכי מרוצים בו, זה כמעט תמיד בגלל תנאים מעולים כמו קרן השתלמות.

מה כל כך טוב בקרן השתלמות?

לקרן השתלמות יש לא מעט יתרונות, והבולטים שבהם הם אלה:

  • הקרו הופכת לנזילה אחרי שש שנים בלבד, ללא תשלום של קנס על פתיחה מוקדמת.
  • דמי ניהול נמוכים
  • אפשרות להשקיע במגוון מסלולים בעלי סיכון גבוה ולהרוויח הרבה כסף. זה, בניגוד לקרן פנסיה שאופן הניהול שלה תלוי בגיל של החוסך, ואם הוא מבוגר נחסמות בפניו הדרכים להשקיע באפיקים מנייתיים עם תשואה גבוהה כי הן נחשבות למסוכנות.

מדוע הלוואה היא פתרון טוב יותר משבירת תוכנית חיסכון?

מאחר והכתבה עוסקת בשאלה למה כדאי לקחת הלוואה קרן השתלמות, כדאי לפני כן להבין למה באופן כללי הלוואה היא פתרון יותר טוב, ברוב המקרים, משבירה של תוכנית חיסכון. תחשבו על זה: אתם מפרישים בכל חודש כסף לתוכנית חיסכון, והם מצטברים לסכום נאה. מצד שני, פתאום אתם צריכים סכום כסף גדול, שלא נמצא לכם בעובר ושב. מה תעשו? דרך אחת היא לשבור תוכנית חיסכון.

החסרונות? לא מועטים…

כשפותחים מכשיר חיסכון לפני הזמן, צריך לשלם קנס בסך של יותר מרבע כל הכסף שחסכתם, וזה בהנחה שבכלל מתאפשר לכם לשבור את התוכנית לפני הזמן.

ומה קורה כשצריך כסף דחוף? גם אם מקבלים החלטה שאין ברירה וצריך לשבור תוכנית חיסכון, לא תמיד מקבלים מיד אישור לכך, זה עלול לקחת זמן ולפעמים הצורך בכסף הוא מיידי.

חיסרון גדול, נוסף ומשמעותי של שבירת תוכנית חיסכון לפני הזמן, הוא שבכך אתם שמים קץ לאפשרות להמשיך ולהרוויח כסף. התוכנית מן הסתם מסיימת את דרכה, ואתם נשארים ללא הביטחון שהיה לכם כסף בצד.

באילו הזדמנויות אנו זקוקים לסכום כסף גדול?

לא חסרים מקרים שבהם אנו נתקלים במצב שאנחנו צריכים כסף, והרבה, ועכשיו. בניגוד לאיך שזה נשמע, לא תמיד מדובר בבשורות רעות או מחלות, חס וחלילה. לפעמים אלה דווקא בשורות טובות, או אפילו צורך שהיה ידוע מראש. למשל, כשרוצים לחגוג אירועים גדולים כמו בר או בת מצווה, כשאחד הילדים מודיע שהוא מתחתן, כשיש ברית, כשצריך לממן לימודים.

לפעמים אלה הוצאות שבאות בהפתעה, למשל כשפתאום מתגלה היריון (או שההריון מפתיע עם תאומים) וצריך לשפץ את הדירה או להחליף לרכב גדול יותר, כשיש פתאום הזדמנות לנסוע כל המשפחה לחו”ל, וכו’.

בכל המקרים האלה הלוואה יכולה לעזור ולארגן לכם את סכום הכסף שאתם זקוקים לו.

השאלה, מאיפה לקחת את ההלוואה… ופה אנחנו מגיעים לנושא הכתבה שלנו: הלוואה קרן השתלמות.

למה שווה לקחת הלוואה קרן השתלמות?

אם כבר הלוואה, אין ספק שהכי משתלם לקחת הלוואה על חשבון קרן השתלמות.

למה ואיך הפכה הלוואה קרן השתלמות לכל כך מבוקשת?

ובכן, הלוואה קרן השתלמות היא הלוואה שאתם לוקחים על חשבון הכסף של עצמכם, מבלי להזדקק לטובות של אף אחד. מה שהצטבר בקרן, הוא ממילא שלכם, ואתם רשאים לקחת אותו בהלוואה עוד לפני שהתוכנית מסתיימת והכסף הופך לנזיל אחרי שש שנים.

למה דווקא הלוואה קרן השתלמות?

כשאתם בוחרים לקחת הלוואה קרן השתלמות במקום הלוואה מהבנק, אתם בעצם לא מערבים את הבנק שלכם בפעולה הזו, ולא מסכנים את דירוג האשראי שלכם. אי אפשר להגיד לכם למשל, שמקטינים לכם את המסגרת הבנקאית כי אתם כביכול חייבים כסף לבנק.

יתרונות נוספים של הלוואה קרן השתלמות, הם שאתם לא צריכים לשלם עמלות, כמו שזה קורה בהלוואות בנקאיות. זה הופך את הלוואה שלכם לזולה יותר.

נקודה נוספת וחשובה היא שאתם לא צריכים להביא ערבים לצורך קבלת ההלוואה, כי זה הכסף שלכם, אז כל פעולת קבלת ההלוואה היא ממש פשוטה ומהירה. הלוואה קרן השתלמות מאפשרת לכם גם להחזיר את כל הכסף במועד מוקדם יותר: אם אתם פתאום מקבלים סכום כסף גדול, אתם יכולים להחזיר את כולו מבלי לשלם “קנס” על פירעון מוקדם.

איזה סוג הלוואה קרן השתלמות כדאי לקחת?

כמו בכל תחום של הלוואות, גם הלוואה קרן השתלמות יכולה להיות עם החזר חודשי מסוים, או כדרך של הלוואת בלון, הכל בהתאם לצרכים שלכם.

אם לצורך הדוגמא אתם זקוקים לכסף באופן זמני, למשל אתם רוצים לקנות רכב וטרם מכרתם את הרכב שלכם, אתם יכולים לקחת הלוואת בלון, על חשבון הלוואה קרן השתלמות. כך לא תצטרכו לשלם בכל חודש כסף בכלל, ותוכלו להחזיר את הכל לאחר שתמכרו את הכסף.

אם אתם רוצים לקחת הלוואה קרן השתלמות עם החזר חודשי, כדי לא להיאלץ לשלם את כל הסכום במועד פקיעת הקרן, אתם יכולים לבחור באופציה של תשלום חודשי כלשהו. אפשרות נוספת היא תשלום של הריבית בלבד.

שאלון קצר לבדיקת התאמה למיקסום תשואות בקרן ההשתלמות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו להרוויח בחודש מתשואות בקרן ההשתלמות שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן