פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
מהו ביטוח מקיף לרכב מה הוא מכסה ובאילו

גם הנהג הזהיר ביותר זקוק לביטוח כשמדובר בנסיעה בכביש. ריבוי התאונות, העלייה בצפיפות בכבישים ותרבות הנהיגה המאפיינת את הישראלים לא באמת משאירות אופציות, גם עבור הנהג הטוב ביותר, וכמו עם כל ביטוח מכל סוג שהוא, ההמלצה היא תמיד להיזהר ולא להצטער.

3 סוגי הביטוח הנפוצים בביטוחי רכב: ביטוח חובה, ביטוח צד שלישי וביטוח מקיף

 1. ביטוח חובה, שכשמו כן הוא, כל רכב הרשאי לעלות על כבישי ישראל מחוייב חוקית לרכוש ביטוח חובה אשר נועד להעניק כיסוי עבור נזק שנגרם למי שנפגע בתאונה כנהג, כנוסע, וכהולך רגל .
 2. ביטוח צד שלישי, נועד לכסות את המבוטח עבור נזקים שנגרמו לרכוש צד שלישי כתוצאה מתאונה.
 3. ביטוח נוסף שהנהג אינו מחויב לרכוש, אך יכול להעניק לו כיסוי במגוון מקרים והוא קרוי ביטוח מקיף.
שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מה זה ביטוח מקיף לרכב?

הביטוח המקיף מציע את רמת ההגנה הגבוהה ביותר עבור המבוטח הוא כולל כיסוי צד שלישי ובנוסף כיסויים והרחבות כגון: תאונה עצמית גניבה רכב חליפי ועוד.

ביטוח מקיף לרכב מאפשר לך לתבוע במקרה של תאונה, גם אם האשמה היא שלך או במקרים בהם אין באפשרותך להוכיח את האשמה של צד אחר בתאונה.

 

מה מכסה ביטוח רכב מקיף?

 

פוליסת ביטוח רכב מקיף טיפוסית עשויה לכסות את מלוא העלות של תיקון נזק לרכב שלך, כמו גם רכוש של צד שלישי, במקרה של תאונה, אך המדיניות באשר לכיסויים נוספים עלולה להשתנות, שכן  חלק מהפוליסות מציעות תוספות כסטנדרט, בעוד שאחרות מחייבות אותך להוסיף אותן.

להלן חלק מהתוספות ששווה לבחון בביטוח המקיף לרכב:

 • שירותי דרך וגרירה- מכסה גרירה של הרכב למוסך או לכל מקום שהמבוטח מבקש כאשר הרכב אינו כשיר לנסיעה כתוצאה מתקלה או תאונה. שירותים אלו חוסכים במקרים רבים הרבה מאוד הוצאות כספיות מיותרות, זמן, טרטור ולחץ, שכן תקלות ברכב תמיד מתגלות בזמנים הכי לא צפויים והכי פחות מתאימים.
 • רכב חליפי- תוספת של רכב חליפי בכיסוי הפוליסה במקרים של תאונה, גנבה או במצב שהרכב אינו יכול לשרת את המבוטח, מעניקה רכב חליפי עד לכשהרכב יוחזר לבעליו ולתפקוד תקין.
 • החלפת שמשות- חבלה מכוונת, תאונה או גורמים חיצוניים שונים כמו לבנה שנופלת מבניין ישן על השמשה של הרכב עלולים לגרום לפגיעה בשמשות, וביטוח מקיף נותן לכך מענה על ידי החלפה של שמשות סדוקות או שבורות.
 • נזקי סערה ורעידות אדמה- גם הנהג האחראי והזהיר ביותר לא יכול לשלוט באיתני הטבע ובמזג האוויר, ולכן בתמורה לפרמיה או מסלול ביטוח ייעודי שמעניק לכך כיסוי, ניתן לבטח את הרכב גם מפני נזקים שעלולים להיגרם כתוצאה מרעידת אדמה. אף על פי שזה עשוי לייקר את הפוליסה, יש שמוצאים בכיסוי זה חיוניות רבה.
 • הרחבת האחריות בגין הנזקים שנגרמו לצד ג’- אף על פי שביטוח צד ג’ מעניק כיסוי לפגיעה בנוסעים נוספים, נהגים אחרים או כל מי ומה שמעורב בתאונה פרט לרכב ולנהג, הוא אינו מעניק כיסוי מלא למגוון אפשרויות. על ידי הביטוח המקיף ניתן להרחיב את הביטוח עבור צד ג’ ולקבל כיסוי רחב יותר לתרחישים נוספים.
 • מערכות קול- יש שמוצאים לנכון לבטח מערכות סאונד יוקרתיות בנפרד, כך שבמקרה של גנבה, אבדן או נזק ניתן לקבל בעבורן פיצוי כספי.
 • ביטוח מקיף לנהג זהיר- חלק מחברות הביטוח מציעות לנהגים זהירים, שהיסטוריית התאונות שלהם נקייה, לקבל פוליסה מיוחדת, שמעניקה חבילה מורחבת של כיסויים עבור נהגים בני 21 ומעלה עם וותק נהיגה שעומד על 12 חודשים לכל הפחות.
 • רכוש אישי- ניתן לרכוש הרחבה לביטוח המקיף עבור רכוש אישי שנותר בתוך הרכב מפני אבדן, פריצה, חבלה וכדו’.
 • ונדליזם- במקרים בהם נעשה נזק בזדון לרכב ניתן לקבל כיסוי במסגרת הרחבה של ביטוח רכב מקיף. בין אם הרכב נשרט על ידי מפתחות או שמישהו ריסק את השמשה הקדמית, ביטוח מקיף נותן מענה וכיסוי מתאים.
 • נזקי סערה

מה ביטוח מקיף אינו מכסה?

אף על פי שביטוח רכב מקיף מעניק את רמת ההגנה הגבוהה ביותר, עדיין ישנם מספר מקרים עליהם הוא לא מעניק כיסוי. להלן העיקריים שביניהם:

 • גנבה שנגרמת כתוצאה מחוסר זהירות- כשהרכב נותר פתוח או לא נעול, כשחפצים יקרי ערך חשופים לעיניהם של עוברי אורח ולא מוסתרים או נעולים בתא המטען וכדו’.
 • נהיגה תחת השפעת אלכוהול- בהסתמך על העובדה שנהיגה תחת השפעת אלכוהול אינה חוקית, ביטוח מקיף אינו מעניק כיסוי במקרים בהם הנהג שתה לפני שעלה על ההגה.
 • רישיון נהיגה אשר נשלל ולא החוזר לתוקף
 • שימוש ברכב שלא תואם יעוד, גרירה / תחרויות
 • שימוש ברכב לצורך עבירה פלילית.

 

האם כל נהג זקוק לביטוח מקיף?

ביטוח עוסק בשקט נפשי, וכשמדובר בביטוח רכב, הביטוח המקיף מבטיח באופן חד משמעי את רמת ההגנה הגבוהה ביותר שניתן להשיג.

רכישת ביטוח היא החלטה אישית הכרוכה בשקלול העלות כנגד כמה סיכון רוצים לקחת, רבים נוטים להניח, שהביטוח המקיף לרכב הוא בהכרח האופציה היקרה ביותר,  אך אין זה תמיד נכון, ועל מנת להחליט האם משתלם לעשות ביטוח מקיף לרכב ואילו הרחבות לכלול בפוליסה, כדאי לקחת בחשבון את האופציות הקיימות בשוק הביטוחים.

כמה עולה ביטוח מקיף לרכב?

כשמחשבים עלות ביטוח מקיף לרכב נלקחים בחשבון מספר רב של פרמטרים, שנועדו לאמוד את רמת הסיכון, כך שקשה לומר באופן גורף כמה אמור לעלות ביטוח מקיף. בין הפרמטרים הללו נמנים גיל המבוטח, היסטוריית הנהיגה והתאונות שלו, הקילומטראז’ שהוא נוהג ועוד.

הקריטריונים הנפוצים, שמשפיעים על מחיר הפוליסה

 • גיל הנהג- נהגים צעירים או נהגים חדשים עשויים לשלם יותר.
 • סוג הרכב- רכבים עם ביצועים גבוהים מעלים את מחיר הפוליסה.
 • הקילומטראז’ השנתי- ככל שהקילומטראז’ השנתי גבוה יותר, כך עלות הפרמיה בגין הפוליסה עולה.
 • היסטוריית התביעות- נהג עם היסטוריית תביעות עשירה יידרש לשלם יותר.

כיצד ניתן להפחית את עלות הביטוח המקיף לרכב?

יש כמה דרכים בהן ניתן להפחית את עלויות הכיסוי בגין הביטוח המקיף לרכב.

באופן כללי ככל שהרכב בעל מנוע קטן יותר כך הפרמיות יהיו נמוכות. כמו כן, ניתן להוזיל את גובה הפרמיות על ידי הפחתת הקילומטראז’ השנתי או הגדלת האבטחה על הרכב כמו חנייה במקום מאובטח במצלמות במשך הלילה.

אך אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא ביטוח רכב זול יותר היא להשוות בין הצעות מחיר שונות, שכן חברות הביטוח משנות את ההצעות שלהן ללקוח במטרה למשוך לקוחות חדשים, מה שהופך את שוק הביטוחים המקיפים לרכב למאוד דינמי ושווה בדיקה יסודית.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן