פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש

ביטוח רכב לנהגים חדשים וצעירים הוא יקר מאוד, זו עובדה. גם הביטוח החובה, וגם המקיף. 

לגבי נהגים חדשים יש קונצנזוס – כולם מסכימים שאנשים שקיבלו רישיון זה לא מכבר, מועדים ליותר תאונות. זה גם מגובה במסמכים רשמיים של עמותת אור ירוק. 

אבל למה נהגים צעירים, שחלקם נוהגים כבר חמש או שש שנים, צריכים לשלם את המחירים היקרים של ביטוח מקיף לנהג צעיר? ומה שיותר אבסורד, זה שחלקם בעלי ניסיון רב יותר מאשר נהגים מבוגרים יותר, שהוציאו רישיון נהיגה בגיל מאוחר. 

בכתבה זו נענה על שאלות מתחום ביטוח מקיף לנהג צעיר והאם תמיד משתלם לעשות אותו, האם ביטוח מקיף לנהג חדש מקיף את כל מה שעלול להשתבש או להינזק ולמה אין סעיף של ביטוח חיים בפוליסת ביטוח רכב.

 

למען בטיחות הנהג הצעיר, רכשו לו ביטוח מקיף ומלא

 

 

מה זה ביטוח רכב?

ביטוח רכב הוא ביטוח שצריך לחדש מדי שנה. הוא נחשב כביטוח לא זול במיוחד, כשהבסיס לקביעת המחיר הוא גיל הנהג, שנות הוותק שלו על הכביש, אם היו לו עבירות קודמות וכמובן מצב הרכב – גיל הרכב והאיבזור שלו מבחינת מערכות בטיחות.

ככל שהרכב יותר חדש, כך הביטוח יותר זול. בין היתר כי הרכבים החדשים מגיעים כבר עם כל מערכות הבטיחות המוזילים את מחיר הביטוח. מצד שני, ככל שהנהג חדש יותר, כך מחיר הפוליסה יקר יותר.

לכן, כדי לאזן את המחיר, עדיף לתת לנהג חדש לנהוג דווקא על רכב חדש. במשוואה הזו נכנס גם הנהג הצעיר – ביטוח מקיף לנהג צעיר כמו גם ביטוח חובה הם יקרים כמעט כמו ביטוח רכב עבור נהגים חדשים.

 

כמה עולה מחיר ביטוח לנהג צעיר או חדש?

 

 

מה ההגדרה של נהג צעיר?

נהג צעיר זו הגדרה יחסית חדשה של חברות הביטוח. המונח מתייחס לכל נהג שטרם מלאו לו עשרים וארבע, בלי קשר לשאלה מתי הוא הוציא את הרישיון שלו. יכול להיות נהג חדש שהוא אינו נהג צעיר, אם מדובר בנהג בוגר שהוציא רישיון נהיגה בגיל יחסית מאוחר (אחרי גיל עשרים וארבע), ויתכן גם נהג צעיר שאינו נהג חדש, אם מדובר בנהג שהוציא רישיון בגיל שמונה עשרה אך טרם עבר את גיל 24. 

מבחינת חברות הביטוח, יש חשיבות למונח נהג צעיר, מכיוון שאנשים צעירים נוטים יותר להשתולל על הכביש, לקבל החלטות פזיזות או לא להעריך בצורה נכונה את הסיטואציה. זו גם הסיבה שמחיר ביטוח מקיף לנהג צעיר יקר יותר ממחיר ביטוח רכב לנהג ותיק או בוגר יותר. מצד שני, תתנחמו בכך שהוא עדיין זול יותר ממחיר ביטוח הרכב של נהג חדש. 

מה כולל ביטוח רכב?

ביטוח רכב כולל שלושה סעיפים:

ביטוח חובה לרכב

​ביטוח רכב חובה אחראי על כיסוי כל הפגיעות שנגרמו בהיבט הגופני, במקרה של תאונה, הן לנהג, הן ליושבים אתו ברכב והן לצד גימל שהיה מעורב בתאונה. במקרה שנהג גורם לתאונה, הביטוח שלו הוא זה שאחראי על תשלום הפיצוי לכל מי שנפגע. אם לנהג אין ביטוח חובה, הנהגים או הולכי הרגל שנפגעו ממנו יכולים לפנות אל קרן קרנית, שמפצה אותם במקום הנהג הפוגע. לאחר מכן הקרן מחייבת את הנהג בהוצאות פלוס פיצויים פלוס עבירה על נהיגה ללא ביטוח חובה בתוקף.

אם יש לכם רכב, אתם חייבים לעשות לו ביטוח חובה, גם אם הוא סתם עומד בחנייה. אם אינו בשימוש, אתם רשאים לא לשלם עבורו, אך קחו בחשבון שהוא למעשה לא שמיש כלל – אסור לכם כלל להזיז אותו. אנשים רבים חושבים שבביטוח חובה קיים גם סעיף של ביטוח חיים, אך זה אינו המקרה, ואם אתם חפצים לעשות ביטוח חיים נא פנו לסוכן הביטוח שלו, וקבלו ממנו הצעת מחיר רלוונטית עבורכם.

ביטוח מקיף לרכב

ביטוח מקיף אינו משלם עבור פגיעות גופניות וכל מה שנלווה אליהן, אך כן מפצה עבור כל נזק שנגרם לרכוש. החל מארנק שנגנב מהרכב, וכלה ברכב עצמו שנגנב. 

ביטוח מקיף לנהג צעיר הוא יקר בהתאם לכך שנהגים צעירים, הלא הם נהגים עד גיל עשרים וארבע, מעורבים פי שלוש ביותר תאונות דרכים. שימו לב שלא תמיד משתלם לעשות ביטוח מקיף לנהג צעיר. 

מתי זה לא משתלם לעשות ביטוח מקיף לנהג צעיר?

השילוב של נהגים צעירים עם ביטוחי רכב מייצר פוליסות ביטוח יקרות למדי. למעשה, ביטוח מקיף לנהג צעיר יקר עוד יותר כשהרכב עליו הוא נוהג – ישן ונטול מערכות בטיחות. במקרה כזה, המחיר של ביטוח מקיף לנהג צעיר יהיה כמעט כמו עלות הרכב, כך שזה לא כל כך הגיוני. אם זה המצב גם אצלכם, ותרו על ביטוח מקיף לנהג צעיר אך כן תעשו ביטוח צד גימל, שכן הוא שומר עליכם במקרה של פגיעה ברכב אחר, שהוא דווקא כן חדש ויוקרתי. 

 ביטוח צד גימל

ביטוח צד גימל אמור להיות באופן רגיל בתוך פוליסת ביטוח מקיף, אך כפי שכבר אמרנו יש מקרים בהם משתלם לוותר על הביטוח המקיף שכן הוא יקר מדי. בתרחיש כזה מומלץ לעשות רק צד גימל, בנפרד, ולבטח את עצמכם למקרה שתפגעו ברכב או ברכוש של אדם אחר. 

 

 

לקבלת ייעוץ חינם ובדיקת הוזלה בביטוח שלך ללא עלות, השאירו פרטים.

    דילוג לתוכן