פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
מתי עושים ביטוח מקיף לאופנוע

ביטוח מקיף לאופנוע – כל מה שרציתם לדעת על מחירים ופוליסות של ביטוח מקיף לאופנוע

הסטטיסטיקות לא משתנות כבר יותר מעשור – כלי הרכב הנגנבים ביותר בישראל, ובפער עצום – הם האופנועים והקטנועים.

כל בעל אופנוע יודע שקיים סיכוי גדול שהוא יקום בבוקר, והאופנוע לא יעמוד ליד הבית. מצד שני, לא כולם מעדיפים לנהוג ברכב: בעלות על רכב מציבה בעיה קבועה של אי מציאת חניה ליד הבית או העבודה, עלויות מחירי הדלק לרכב גבוהות מאוד יחסית לאופנוע, ויש גם את אלה שפשוט מכורים לאופנועים.

לתחושת הרכיבה, לכביש, לרוח, לחופש. הם יודעים שזה כלי רכב גניב, והם פשוט מבטחים אותו  ומקווים לטוב. ברוב המקרים, ביטוח מקיף לאופנוע אכן מהווה תעודת ביטוח ומעניק תחושה של שלווה לבעל הכלי, שגם אם הוא ייגנב – הוא לפחות יקבל עליו פיצוי כספי.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מה זה ביטוח מקיף לאופנוע?

ביטוח מקיף לאופנוע דומה במהותו לביטוח מקיף לאוטו. זהו ביטוח שמפצה במקרה של נזק לרכוש, בניגוד לביטוח חובה שמפצה במקרה של נזקי גוף (וזו הסיבה שעם ביטוח חובה לא ניתן “לשחק”, כלומר לוותר עליו או להסיר ממנו סעיפים שנראים לנו לא חשובים).

ביטוח מקיף מפצה במקרה של תאונה, היתקלות וגניבה. בנוסף הוא גם מעניק ביטוח במקרים של אסונות טבע כמו למשל רעידת אדמה, שיטפון, שריפה ועוד. אם זה נראה לכם כמו סעיף מיותר, רק תחשבו על החורף האחרון שעברנו פה – לא משנה באיזו שנה, זה קורה בכל שנה מחדש – ותיזכרו בהצפות שאיימו “לקבור” תחתיהן רכבים גדולים בהרבה מאופנוע.

נקודה חשובה נוספת בביטוח מקיף לאופנוע, היא ההגנה במקרה של תאונה עם צד גימל, תרחיש שקורה לא מעט, לרוע המזל, ומייצר לא מעט בלגן של הוצאות וכאבי ראש.

האם לעשות ביטוח מקיף לאופנוע?

בקהילת הרוכבים עולה לפעמים השאלה, האם שווה לעשות ביטוח מקיף לאופנוע.

מצד אחד, הביטוח יקר ומנגד האופנוע לפעמים זול. אז, האם זה בכלל כדאי? תעריפי ביטוח מקיף לאופנוע נעים בין 3500 שקלים ומעלה. אם האופנוע עולה עשרת אלפים שקלים, זו בהחלט שאלה ששווה להציף. התשובה היחידה היא, כמה האופנוע חשוב לך. רוב בעלי האופנוע קשורים לאופנוע שלהם מעבר לכלי פונקציונאלי שתפקידו היחיד לשנע אותם ממקום למקום. עבור רובם, זהו חלק נכבד מהווייה שלהם. לכן, השאלה היחידה היא לא האם לרכב או לא לרכב על אופנוע, אלא האם לעשות ביטוח מקיף לאופנוע, וכמה זה עולה.

חשוב לציין, שביטוח מקיף לאופנוע חשוב לעשות לא רק בהקשר של ביטוח נגד גניבות, אלא גם כביטוח עבור צד גימל, למקרה של תאונה שנגרמה באשמת רוכב האופנוע. אל תשכחו שאולי אתם רוכבים על אופנוע שעולה שלושים אלף שקל, אבל אתם עלולים לפגוע ברכב שעולה מאתיים אלף שקלים, ולהיאלץ לשלם סכומי עתק עבור תיקון הרכב במוסך.

כמה עולה ביטוח מקיף לאופנוע?

כמו בכל ביטוח, החל מביטוח חיים וכלה בביטוח דירה, תעריפי ביטוח מקיף מושפעים מפרמטרים אישיים שקשורים לנהג – בריאותו, גילו, עברו כנהג ותק הנהיגה שלו. כמו כן משוקללים הפרטים הטכניים של האופנוע כמו נפח מנוע, כוחות סוס ועוד. תעריפי ביטוח מקיף משתנים בכל פעם שמכניסים עוד גורם, למשל אם יש לנהג עבר של פסילת רישיון הוא ישלם יותר מנהג ללא עבר ביטוחי, אם הוא נהג חדש הוא ישלם יותר מנהג וותיק, וכן הלאה.

ניקח כדוגמא ביטוח חובה לאופנוע:

נהג כבן 41 ללא עבירות תנועה של תאונות או פסילות, עם אופנוע של 47 כוחות סוס, וללא כל הפיצ’רים כגון:  ABS, EBA, ASC, TCS, CBS  וכדומה – ישלם בהתאם לטבלה הבאה:

 

תעריף בש”ח חברת הביטוח
3,411 הפול
5,031 הראל חברה לביטוח בע”מ
6,406 מגדל חברה לביטוח בע”מ
8,372 ביטוח חקלאי

 

אותו נהג ישלם מוזל יותר על אופנוע הכולל את כל הפיצ’רים הנדרשים לבטיחות:

 

תעריף ביטוח שם החברה
2,848 הפול – המאגר לביטוח שיורי
3,522 הראל
6,403 מגדל
8,372 ביטוח חקלאי

 

וכמה ישלם אותו נהג, אם יש בעברו לפחות פסילת רישיון אחת? הרבה יותר יקר.

 

תעריף בש”ח חברת הביטוח
5,816 הפול – המאגר לביטוח שיורי
8,371 ביטוח חקלאי

 

מחשבון ביטוח מקיף לאופנוע

ביטוח מקיף לאופנוע תלוי אף הוא במספר גורמים כמו גיל הרוכב, עבר ביטוחי והאופנוע עצמו.

חישוב פוליסת ביטוח מקיף לאופנוע תתבסס על הנתונים הבאים:

 • גיל הנהג
 • וותק בנהיגה של הנהג
 • מי מורשה לרכב על האופנוע
 • האם לנהג היו תביעות בעבר?
 • האם לנהג היתה פסילת רישיון בעבר?
 • דגם האופנוע
 • נפח מנוע
 • כוחות סוס
 • הימצאות מערכות כמו: ABS, EBA, ASC, TCS, CBS

בכדי למצוא מחשבון ביטוח מקיף לאופנוע תצטרכו למסור ברוב המחשבונים פרטים אישיים כמו שם וגיל, אימייל ומספר טלפון. אם אתם לא רוצים לכתוב פרטים אלה באתר שאתם לא מכירים, אתם יכולים לצלצל אלינו ולהתייעץ איתנו לגבי ביטוח מקיף לאופנוע.

מה כולל ביטוח מקיף לאופנוע?

ביטוח ישיר מציע בפוליסה שלו את סעיפי הכיסוי הבאים:

 • שירותי דרך וגרירה
 • תיקון וטיפול במוסך ההסדר
 •  פטור מדמי כינון
 • סיוע משפטי בתביעות נגד צד ג’

9000,000 מציע בפוליסה שלו את סעיפי הכיסוי הבאים:

 • טיפול של הרכב במוסכי ההסדר
 • כיסוי מפני אסונות טבע
 • פטור מלא מתשלום דמי כינון
 • עזרה משפטית מול צד גימל

 

תשובות לשאלות נפוצות

אם בת הזוג שלי רוכבת על האופנוע שלי, הביטוח מכסה אותה?

היא מבוטחת רק אם כל הפרטים שלה הוכנסו למערכת כשעשית ביטוח חובה לאופנוע, והביטוח מכסה אותה. אם היא לא כלולה בפוליסה, היא עוברת על החוק וצפויה לעונשים. הכי גרוע זה שאם היא תהיה מעורבת בתאונה, היא לא תהיה מכוסה כלל מבחינה כספית, לא עבור נזקי גוף ולא עבור נזקי רכוש.
במקרה של ספק מומלץ לבדוק בפוליסת הביטוח, או לפנות לחברת הביטוח / סוכן הביטוח.

האם הביטוח המקיף כולל גם צד גימל?

לא כל פוליסה של ביטוח מקיף כוללת גם צד גימל, זה תלוי במה שרכשת. בכל מקרה, אתה תמיד יכול להוסיף סעיפים נוספים גם בשלב מאוחר יותר. אם תחליט להוסיף סעיפי כיסוי נוספים במהלך השנה, חברת הביטוח תוריד לך מהמחיר את החודשים בהם הסעיפים החדשים לא הופעלו, כדי שלא תשלם על מה שלא קיבלת עד כה.

למה בשאלון השוואת מחירי ביטוח אני צריך להכניס את גילי ואת ותק הנהיגה שלי?

חברת הביטוח צריכה לדעת בן כמה אתה וכמה "צעיר" אתה על הכביש, כדי לבנות לך פוליסה מתאימה לתביעות הביטוח הסטטיסטיות שאתה עלול לייצר. בדיוק כמו שנהגים חדשים משלמים יותר על ביטוח חובה ומקיף לרכב, כך גם בביטוח מקיף לאופנוע נהגים צעירים משלמים יותר מנהגים בעלי ניסיון וותק. הסיבה היא שנהגים חדשים מעורבים ביותר תביעות ביטוח, ומפעילים את חברות הביטוח בתכיפות גבוהה יותר.

האם מערכת איתור אופנוע יכולה להחליף ביטוח מקיף לאופנוע?

לא, אין קשר בין שני הדברים. מערכת האיתור תמצא לך את מיקום האופנוע במקרה שהוא נגנב, אבל זה לא אומר בהכרח שאתה תוכל לקחת את האופנוע שלך בחזרה לידיך, גם אם תדע בדיוק את הכתובת שבה הוא נמצא. ואז מה? מי יחזיר לך את הכסף עבור האופנוע הגנוב? בנוסף, אופנוע (כמו כל כלי רכב אחר) יכול לעבור תאונה או מפגע שישחית אותו, ואז מערכת האיתור לא תעזור בכלום. ביטוח מקיף לאופנוע לעומת זאת, משפה ומפצה בכל מקרה של פגיעה באופנוע.

איפה עושים ביטוח מקיף לאופנוע?

הכי טוב זה לצלצל לסוכן ביטוח שמתמחה גם בביטוח מקיף לאופנוע ולהתייעץ איתו. הוא יידע לתת לך מחיר מצוין ובנוסף גם פוליסת ביטוח מקיף רחבה ככל האפשר, עם כיסוי עשיר.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן