פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח אובדן כושר עבודה השוואת מחירים

כמו הרפורמה בתחום ביטוח בריאות, שהנגישה ביטוח יקר באמצעות פריסתו לסעיפים שניתן להסיר, והתוצאה היא שמאות אלפי אנשים יכולים כעת להרשות לעצמם להצטרף אליו, כך גם ביטוח אובדן כושר עבודה עבר רפורמה בשלוש השנים האחרונות. בשנים האחרונות הוא מוגש לציבור בשיטת השכבות – אנשים שלא רוצים או לא יכולים להוציא סכומי כסף גדולים, יכולים לבחור בביטוח ביטוח אובדן כושר עבודה בסיסי, ולשלם מעט. בהתאם, נוצר צורך לעשות ביטוח אובדן כושר עבודה השוואת מחירים, כדי להבין על מה אנחנו משלמים. האם אנחנו משלמים מחיר גבוה אך מקבלים פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה בסיסית, האם בכלל קיבלנו עדכון מחברת הביטוח על כך שכל התחום עבר רפורמה, ואולי אנחנו משלמים עדיין את המחירים הישנים, הגבוהים מדי? בדיוק בגלל זה נעשה ביטוח אובדן כושר עבודה השוואת מחירים, ונבין על מה אנחנו משלמים ואם המחיר הזה הוגן.

מה זה ביטוח אובדן כושר עבודה?

ביטוח אובדן כושר עבודה הוא כיסוי המעניק למבוטח תשלום חודשי במקום משכורת, בכל מקרה שבו המבוטח לא יכול להתפרנס יותר בגלל אירוע רפואי, מחלה, תאונה ועוד. זהו ביטוח חשוב מאוד במיוחד עבור אנשים שמפרנסים משפחה (כשיש עדיין ילדים בבית), מאחר והוא היחיד שמאפשר למבוטח ולמשפחתו להמשיך את שגרת חייהם כרגיל, ללא צורך לשנות את הרגליהם או את ההוצאות שלהם.

יחד עם זאת, חשוב לציין שביטוח אובדן כושר עבודה חשוב גם לאנשים שכבר לא צריכים לפרנס משפחה שלמה. כשאדם עובר אירוע רפואי שמשבית אותו מכל עבודה, כל החיים שלו מתהפכים. זה לא רק שהוא מאבד את מקור הפרנסה שלו, אלא שבנוסף יש לו גם עוד הוצאות, שלא היו לו קודם: לעיתים קרובות צריך להחליף את מקום המגורים (אם חדר השינה ממוקם בקומה שנייה, ולאדם שחווה טראומה רפואית אין יכולת לעלות במדרגות), לפעמים צריך להחליף לרכב אחר, עם רמפה ומקום לכסא גלגלים, לפעמים צריך להביא מטפל צמוד הבית  – רשימת הצרכים הפתאומיים היא ארוכה, ויש עוד הוצאות רבות. משום כך ביטוח אובדן כושר עבודה הוא אחד הביטוחים הכי חשובים שאדם, במיוחד עצמאי, חייב לחשוב עליו.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

לפני שעושים ביטוח אובדן כושר עבודה השוואת מחירים, בודקים אם יש לנו כבר ביטוח כזה

ביטוח אובדן כושר עבודה קיים בכמה ביטוחים שונים שככל הנראה כבר יש לנו, ולכן לפני שמבצעים ביטוח אובדן כושר עבודה השוואת מחירים חשוב לוודא שאין לנו כפל ביטוחי. צריך לערוך בדיקה מעמיקה בסיוע של סוכן ביטוח, לבדוק שמרכיב ביטוח אובדן כושר עבודה בביטוחים השונים לא משפיע על מחיר הביטוח שבתוכו הוא מגולם, ושהוא מכיל את כל המרכיבים שאנו צריכים כדי לייצר לעצמנו בסופו של דבר ובמקרה של תאונה, נכות או סיעוד, הכנסה חלופית.

אז איפה אנו יכולים למצוא סעיף של ביטוח אובדן כושר עבודה, בביטוחים קיימים?

  • בקרן הפנסיה שלנו – חפשו תחת ביטוח נכות.
  • ביטוח חיים
  • ביטוח מנהלים

יחד עם זאת, חשוב לציין שמרכיב כפל הביטוח לא תמיד משמעותי פה, גם אם הוא קיים, ולא תמיד צריך לבטל את הסעיף הזה בפוליסה אחרת. לעיתים ביטוח אובדן הכנסה כפול מייצר הכנסה כפולה, ובכל מקרה, בעצם הקיימות שלו בביטוח קודם הוא מבטל את ההמתנה של שלושה חודשים לתקפות הביטוח. לכן, אל תבטלו שום ביטוח קודם על דעת עצמכם – תנו לסוכן הביטוח לבדוק עבורכם את התיק הביטוחי שלכם, והוא ימליץ לכם מה לעשות.

ביטוח אובדן כושר עבודה השוואת מחירים לאחר הרפורמה

בדומה לרפורמה שעבר כל תחום ביטוח בריאות, גם תחום ביטוח אובדן כושר עבודה עבר רפורמה מקיפה בשנים האחרונות, שאיחדה את פוליסות הביטוח ויצרה שכבה אחידה של מחירים וסעיפים, יחסית לפוליסות שהיו מאוד שונות, מבלבלות, ולא אפשרו למבוטח להבין באילו מצבים הוא יוכל לתבוע את הביטוח במקרים של אובדן כושר עבודה. כמו שבביטוח רפואי אתם לא חייבים כעת להוסיף סעיפים של ביטוח מחלות, תרופות או ניתוחים ובכך להוזיל משמעותית את הביטוח הרפואי הפרטי שלכם, כך גם בביטוח אובדן כושר עבודה של אחרי הרפורמה אתם יכולים להסיר את ההרחבות, ועדיין להישאר עם ביטוח אובדן כושר עבודה בסיסי שיעניק לכם משכורת חודשית בכל מקרה של נכות או מחלה, ובעיקר תחושה טובה של רוגע, שלא משנה מה יקרה – יש לכם רשת ביטחון שאתם עצמכם פרשתם עבור המשפחה שלכם ועבורכם.

הרפורמה בתחום ביטוח בריאות יצרה מצב מבורך, שכעת כמעט כל אדם יכול להרשות לעצמו לעשות ביטוח בריאות פרטי, ומסתמן שגם בתחום ביטוח אובדן כושר עבודה המחירים יורדים והביטוח מתחיל להיות נגיש לכולם, לפחות בהיבט הבסיסי שלו. כמובן שגם עכשיו קיימים מחירים שונים לכל ביטוח, וצריך לעשות ביטוח אובדן כושר עבודה השוואת מחירים לפני שמחליטים לאן להצטרף.

מה כולל ביטוח אובדן כושר עבודה?

לאחר הרפורמה, ניתן לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה בסיסי ואחיד, הכולל את הכיסויים הבאים:

  • סכום פיצוי כספי מקסימלי לחודש עבור שכירים – שבעים וחמישה אחוזים מהמשכורת שלהם בשנה החולפת.
  • סכום פיצוי כספי מקסימלי לחודש עבור עצמאים – שבעים וחמישה אחוזים מההכנסה שלהם בשנה החולפת. אם ההכנסה איננה קבועה, ידגמו את החודש בו הייתה ההכנסה הגבוהה ביותר.
  • סכומי פיצוי חד פעמיים בהתאם לגובה אחוזי הנכות / סיעוד.
  • תקופת המתנה של שלושה חודשים, שמתבטלת בכל מקרה שני של אובדן כושר עבודה (אם האדם לוקה פעם שנייה במחלה שמשביתה אותו), ומתבטלת גם במקרה של הימצאות ביטוח אובדן כושר עבודה בפוליסה קיימת אחרת.
  • ביטול פרמיות והפקדות, במידה וביטוח אובדן כושר עבודה נרכש במסגרת ביטוח מנהלים או קרן פנסיה. אל דאגה, ההפקדות תמשכנה לזרום לכלי החיסכון, אבל באמצעות חברת הביטוח.
  • אין צורך בחיתום רפואי, ומי שמעוניין למלא חיתום רפואי רשאי להגדיל את סכומי הפיצוי.

עושים ביטוח אובדן כושר עבודה השוואת מחירים ומצטרפים במחיר מצוין

בכל פורטל ביטוחים תוכלו למצוא מנועי ביטוח אובדן כושר עבודה השוואת מחירים, ולמצוא מגוון של מחירים. השאלה היא אחרת: האם כשאתם עושים ביטוח אובדן כושר עבודה השוואת מחירים, אתם יכולים להבין מה הפוליסה כוללת, ומה הן האותיות הקטנות שיגרמו לכם בעיצומו של התהליך לאבד את הזכות שלכם לפיצויים, למרות שכל השנים שילמתם כסף טוב? מן הסתם, התשובה היא לא.

כשאתם לא אנשי מקצוע ולא מתמחים בכל תחום הביטוחים, קשה מאוד לפענח איך מייצרים ביטוח אובדן כושר עבודה השוואת מחירים ומקבלים תוצאות עם מידע מלא על ביטוח אובדן כושר עבודה. למעשה, רק סוכן ביטוח יכול לעשות עבורכם ביטוח אובדן כושר עבודה השוואת מחירים ולהציע לכם את המחיר הטוב ביותר, שיכלול גם את הפוליסה העשירה ביותר – ולא בהכרח רק את הכיסוי הבסיסי שמציעות חברות הביטוח לאחר הרפורמה.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן