פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח חול אונליין

כשאתם מתכננים לטוס לחו”ל, הדבר האחרון שעולה לכם בראש זה שאולי יקרה לכם דווקא שם, משהו רע. אתם מתכננים את הטיולים, האטרקציות השונות, נכנסים לאתרים השונים שמפרטים על היעד, מזמינים מראש מקום במסעדות נחשבות, מתייעצים עם חברים ומקבלים עצות בקבוצות הפייסבוק הייעודיות, שנפתחו לכל יעד כמעט בעולם. אף אחד לא רוצה לחשוב על דברים שעלולים להשתבש. אנחנו לא מסוגלים לדמיין שאולי נחליק באתר סקי או אפילו על שפת הבריכה ונזדקק לטיפול רפואי. אנחנו בטח לא יכולים להכיל מחשבה כמו זו, שבאמצע טיול בגני ורסאי, מחזיקים קרואסון שוקולד ביד אחת וכמה שקיות שופינג ביד השנייה, פתאום ניתקף בכאבים חזקים ונזדקק לניתוח או להליך כירורגי / פולשני כלשהו, שלא רק ישביתו אותנו לכמה ימים, אלא גם יגרמו לנו להוצאות אדירות.

אבל זהו תרחיש שעלול לקרות לכל אחד מאיתנו, וסביר להניח שכבר קרה בעבר, רק שלמרבה המזל זה קרה בארץ. הרי כבר עברנו ברובנו טיפולי שיניים בגלל כאבים קשים, אושפזנו בגלל וירוס או אלרגיה קשה, נקענו או שברנו את הרגל, נתקפנו במיגרנות, נעקצנו, התייבשנו והיינו זקוקים לעירוי נוזלים, חטפנו התקף אסתטמה קשה או פשוט היינו צריכים לדבר עם רופא לגבי תופעה גופנית שהטרידה אותנו, ולא היינו בטוחים איך לטפל בה. כשזה קורה בארץ, אנחנו פשוט מטפלים בבעיה וממשיכים בחיינו – אבל מה אם זה יקרה דווקא בחו”ל?

מהו ביטוח חול אונליין – ביטוח נסיעות לחו”ל?

ביטוח נסיעות לחו”ל מעניק ביטוח, כיסוי ופיצוי לכל מה שעלול להשתבש, כשאתם נמצאים בחו”ל. החל מכיסוי כספי והחזר לכל בעיה, תאונה או צרה רפואית שמצריכה התייעצות עם רופאים, אשפוז, טיפול או ניתוח – וכלה בפיצוי במקרה של נזק או אובדן לרכוש.

כל אדם שיוצא לחו”ל צריך להבין, שביטוח הבריאות של קופות החולים לא חל עליו מהרגע שהוא יוצא את גבולות המדינה. ללא ביטוח נסיעות שמעניק ביטוח רפואי בחו”ל, כל פציעה הכי קטנה שבארץ אנחנו פותרים בביקור מהיר אצל האחות בקופת החולים, יכולה להיגמר בעלות של אלפי יורו / דולרים במדינה בה אנחנו מטיילים. למעשה כל ביקור, התייעצות עם רופא או אפילו צורך במרשם עולה מחיר מלא, שלא לדבר על צורך באשפוז (בגלל התייבשות, התקף של אבנים בכליות, מיגרנות חזקות או כל דבר אחר שיכול להופיע בפתאומיות). אם תזדקקו לניתוח, אז אנחנו מדברים על סכומים שיכולים להגיע לעשרות אלפי דולרים בקלות. אנשים שחושבים שחבל “לבזבז” כמה שקלים ביום על ביטוח נסיעות, כי עד כה הם טסו המון ושום דבר לא קרה להם, לא מבינים ככל הנראה שביטוח נסיעות לחו”ל מקיף את כל הבעיות, התקלות והצרות שעלולות לקרות למי שטס – כולל ביטוח הכבודה – ואנחנו בטח לא צריכים לספר לכם על מרפי, שדווקא כשהחלטתם לטוס ללא ביטוח יקרו לכם כל הצרות.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

האם ביטוח חול אונליין בכלל וביטוח נסיעות בפרט הוא חובה כמו ביטוח רכב?

ביטוח נסיעות אינו חובה בדומה לביטוח רכב, מהסיבה הפשוטה, שאם אין לכם ביטוח על הרכב, אתם עלולים לייצר בעיות קשות עבור אדם אחר. כשאין לכם ביטוח נסיעות, אתם מייצרים בעיות רק עבור עצמכם. השאלה, אם עבור כמה שקלים ביום, שזה עלות של ביטוח נסיעות, אתם מוכנים לסכן כל כך הרבה? קחו בחשבון את הנתונים הבאים:

יום אשפוז בצרפת – 1200 דולר ליום אשפוז, 22,000 דולר לטיפול בהתקף לב. אם חלילה לקיתם באירוע מוחי, תיאלצו לשלם 43000 דולר, או במילים: ארבעים ושלושה אלף דולר.

טסים לארה”ב? שם המחירים גבוהים בהרבה:

יום אשפוז – 6000 דולר, חטפת התקף לב?: התכונן לחטוף עוד אחד, כי המחיר לתשלום לבית החולים הוא חמישים אלף דולר. אירוע מוחי גורר חשבון מטורף של 117,000 דולר. אם “רק” שברתם רגל המחיר הוא “רק” 16,000 דולר.

אלה רק דוגמאות על קצה המזלג. בכל מדינה המחיר שונה, אבל בשום מקום הוא לא יורד מכמה אלפי דולרים להליך.

בהתחשב בעובדה שביטוח נסיעות עומד על כמה עשרות שקלים בודדים ליום, זה טירוף להסתכן כך. גם אנשים צעירים ובריאים עלולים למצוא את עצמם במצב שבו הם זקוקים לטיפול, ואפילו רק ביקור בודד של עשר דקות במרפאה מסתכם במינימום כמה מאות דולרים.

מה כולל ביטוח חול אונליין?

כאמור, ביטוח נסיעות מלא כולל ביטוח רפואי, ביטוח כבודה וביטוח ביטול טיסה. בכל חברת ביטוח תמצאו נוסח מעט שונה, וכיסוי מעט אחר, אבל באופן כללי אלה הם הסעיפים:

  • כיסוי רפואי:

הוצאות טיפול נמרץ

הוצאות שינוע לקבלת הטיפול (אמבולנס, מוניות, טיסות לבית חולים במקרה של פציעה במדינה שלא יכולה לספק שירותי טיפול נמרץ ראויים)

הוצאות אשפוז

החזר על רכישת תרופות

ייעוץ רפואי

טיפולי שיניים – עזרה ראשונה וטיפולי חירום

בחלק מהפוליסות – עזרה ראשונה נפשית

  • כיסוי כבודה:

ביטוח המטען, שמעניק פיצוי עבור אובדן או גניבה של המטען, נזק לרכוש, פיצוי על מזוודה שנעלמה, ועוד.

  • ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה (בהתאם לאותיות הקטנות, שימו לב לסעיף זה, במיוחד בזמן הקורונה).

אם אתם טסים עם רכוש יקר מאד, כדאי שתעיינו באותיות הקטנות של חוזה הביטוח, ותבינו בדיוק מה הוא מכסה, ומה לא, ואם צריך תעשו הרחבה מסוימת. סוכן הביטוח שלכם יידע להאיר את עיניכם, ולהסביר לכם מה פירושו של כל סעיף, ואיזה פיצוי אתם מקבלים, כמה ומתי.

האם חברות הביטוח עשו התאמות לוירוס הקורונה בפוליסת ביטוח חול אונליין?

מרבית חברות הביטוח ערכו שינויים והכניסו לביטוח הנסיעות לחו”ל הרחבה מיוחדת בעניין הקורונה. בין הסעיפים החדשים אפשר למצוא את ההרחבות שלהלן (שימו לב, לכל חברת ביטוח יש סעיפים, הסכמים, והגבלות משלה, והכי טוב להתייעץ עם סוכן הביטוח על כל פרט שלא מובן לכם):

  • כיסוי למקרה שתגלו שנדבקתם בקורונה לפני הטיסה. במקרה זה תקבלו החזר על כרטיסי הטיסה, ועל ההוצאות הנוספות שנדרשתם אליהם, במסגרת הארגון מחדש של לוח הזמנים שלכם.
  • פיצוי כספי למקרה שתחלו בקורונה או תפתחו סימפטומים חשודים כבר בשדה התעופה בן גוריון, ולא תוכלו לעלות לטיסה.
  • כיסוי והחזר במקרה שבו יעלה חשש שנדבקתם קורונה, דווקא כשתהיו בשדה התעופה בחו”ל, בהגעה ליעד או לפני החזרה לישראל, ותישלחו לבידוד מקומי. הביטוח מעניק כיסוי של כל ההוצאות הלא צפויות, שינוי בתאריך טיסת החזור – ועוד.
  • פיצוי כספי למקרה שתקבלו הודעה, שבאחת הטיסות או באחד משדות התעופה בהם שהיתם, התגלה נגיף ועליכם להיכנס לבידוד בארץ.
  • פיצוי למקרה של הטלת סגר בשדה התעופה במדינת היעד או בשדה התעופה בישראל, וביטול כל הטיסות.

לאחר שעשינו ביטוח חול אונליין, לאן מותר לנו לטוס בתקופת הקורונה?

נכון לתאריך 4 לאוקטובר 2020, יש חמש מדינות ירוקות שניתן להיכנס אליהן עם הצהרת בריאות ועם בדיקת קורונה שלילית – ולחזור ללא בידוד: יוון, קרואטיה, בולגריה, סרביה וסיישל.

שימו לב שלכל מדינה יש תאריך פגות אחרת לבדיקת הקורונה:

ממשלת בולגריה מבקשת להציג תוצאת בדיקת קורונה שנערכה בשבעים ושתיים השעות שקדמו לטיסה. ברגע שאתם נכנסים לבולגריה, אתם יכולים להתחיל את החופשה שלכם. אתם חופשיים, ולא מתבקשים לבצע בדיקה נוספת.

המטיילים הטסים לקרואטיה נדרשים להציג בדיקת קורונה שנערכה בפרק זמן של ארבעים ושמונה שעות קודם לטיסה. גם ביעד זה אתם לא מתבקשים להיכנס לבידוד, וגם לא לעשות בדיקת קורונה נוספת.

בשדה התעופה ביוון אתם מציגים בדיקת קורונה עדכנית ונכנסים לבידוד, שם תשהו עד קבלת תוצאות בדיקת קורונה שלילית.

שתי מדינות נוספות שהסכימו להכניס ישראלים לשטחן: סרביה ואיי סיישל – האחרונה נמצאת במגעים להכניס ישראלים לשטחה, וסביר להניח שבעת פרסום כתבה זו כבר ניתן יהיה להיכנס אליה עם אזרחות ישראלית. לסרביה, שאליה כבר מותר להיכנס, אין כרגע טיסה ישירה, ותצטרכו להגיע אליה בקונקשן. זה קצת מסובך, ואפילו מסוכן עבורכם, כי אתם עלולים למצוא את עצמכם במצב בו הגעתם עד לשדה תעופה בחצי הדרך, ואז תתבקשו (מילה יותר מנומסת מ”תגורשו”) לטוס מיידית חזרה לארץ. מבחינה זו, הביטוח יכול לעזור לכם לפחות לקבל את כספכם בחזרה, אם כי לא יוכל לעזור למנוע את עוגמת הנפש.

מבחינת לוח הטיסות, אם תגיעו לשדה התעופה אתם תראו שמתקיימות טיסות ליעדים נוספים, אבל לאזרחי ישראל אסור להגיע אליהן כרגע, מאחר ואנו נחשבים למדינה אדומה, עם אחוז הדבקה גבוה למדי. כלומר, אתם יכולים לטוס, אבל לא בהכרח יכניסו אתכם למדינה. אם אתם בעלי אזרחות זרה אתם יכולים לטוס ליעדים שאינם יוון, קרואטיה או בולגריה, אבל קחו בחשבון שהכניסה למדינות אדומות כרוך בבידוד כפול: בעת הכניסה למדינת היעד תצטרכו לשהות 14 ימים בבידוד, ובחזרה בארץ תצטרכו לשהות בבידוד נוסף. אם אתם מתכננים טיול ארוך, זה יכול להיות לכם כדאי.

בכל מקרה, נכון לרגע זה, אי אפשר לטוס עם כרטיסים שנקנו אחרי השמונה עשרה לספטמבר 2020, אז התחיל הסגר השני. אנשים רבים, שמשתוקקים לברוח מהסגר ולצאת לחופשה מענגת, חושבים שיוכלו “לשחק” עם האסמכתאות של רכישת הכרטיסים, ולשנות את התאריך בפוטושופ. או לזייף את האסמכתא. אנחנו ממליצים לכם להימנע מכך, מכיוון שזוהי עבירה חמורה, ובכל מקרה, יש אפשרות לדעת בדיוק מתי רכשתם את כרטיסי הטיסה דרך המערכת. גם אם אתם מכירים אנשים שהצליחו כך לטוס לחו”ל ו”לברוח”, תדעו שזה עניין של מזל – ולא הייתם רוצים להיות אלה שנתפסים.

האם הביטוח לא מכסה מקרים מסוימים?

ביטוח חול אונליין אמור לכסות את כל מה שעלול להשתבש במהלך השהות שלכם בחו”ל, בין אם זה טיול, נסיעה לצורך ספורט אקסטרים, תיירות מרפא או נסיעת עסקים. אם נתקלתם בבעיה כלשהי בזמן השהות בחו”ל, וגיליתם שהביטוח לא מכסה אותכם, זו טעות שמקורה בהתאמה של הביטוח אליכם, למצב הבריאותי שלכם, למטרת הנסיעה, ליעד הנסיעה – או שפשוט לקחתם את החבילה הכי בסיסית.

כדי שהביטוח יכסה אתכם הרמטית, כדאי שתתאימו אותו אליכם באופן אינדיבידואלי, ולא תתפתו לקחת את ההצעה הזולה הראשונה. שימו לב, שישנם סוגים שונים של ביטוחי נסיעות, שמותאמים למצב הרפואי והאישי שלכם. למשל, אם אתם טסים כדי לעסוק בספורט אתגרי, אתם צריכים כיסוי מיוחד, כי אתם חשופים יותר לתאונות אישיות, וגם כדי שיהיה לכם כיסוי לציוד הספורט היקר שלכם. נשים בהיריון צריכות פוליסה שכוללת התאמה מיוחדת, כדי שלא תצטרכנה לחשוב פעמיים אם להיבדק על ידי רופא מקומי, במקרים של חשש להריון או לעובר. מטיילים הטסים למדינות בהן שירותי הרפואה נחשבים לחלשים, זקוקים לפוליסה רחבה שכוללת גם הטסה לבית חולים במדינה אחרת במקרה הצורך.

ההתאמה ביטוח חול אונליין אליכם היא לא רק בכדי ליצור כיסוי מלא לכל מקרה שלא יקרה, אלא גם כדי שלא תשלמו יותר מדי. למשל, אם אתם משפחה שטסה לאירופה לטיול סולידי, אין צורך שתשלמו על סעיף של ספורט אקסטרים, למשל, או על סעיף איתור וחילוץ שמתאים בעיקר למי שטס לעשות טראקים בנפאל.

יחד עם זאת, קחו בחשבון שמחלות או בעיות מהן אתם סובלים, עלולות להיות מוחרגות בביטוח, במיוחד אם אתם פועלים כנגד הוראות הרופא. למשל, אשה בהיריון בסיכון גבוה שמחליטה לטוס כנגד עצת רופאיה, עלולה להיתקל בבעיה בביטוח הנסיעות, כי ההסתברות שהיא תזדקק לטיפול בחו”ל גבוהה למדי. גם אנשים שמסתירים מחלות מהן הם סובלים כי הם לא רוצים לשלם סכומים גבוהים בביטוח נסיעות, עלולים להזדקק לטיפול רפואי בחו”ל ולגלות שהביטוח מסרב לכסות את הטיפול.

איפה הכי טוב לעשות ביטוח חול אונליין?

לכל חברת ביטוח יש יתרונות וחסרונות. לפעמים השוני ביניהן הוא מזערי, אבל זה בדיוק השוני שאתם זקוקים לו, כדי לקבל כיסוי מלא לטיול שלכם בחו”ל. אז איך תדעו איפה לעשות ביטוח חול אונליין  עם הכיסוי הכי מלא, אבל במחיר הכי משתלם? ובכן, אם אינכם סוכני ביטוח מיומנים, יהיה לכם קשה לעשות סקר ביטוח בעצמכם, ולהגיע לתוצאות מדויקות עבורכם. ביטוח חול אונליין הוא עולם סבוך ומורכב, שמלא באותיות קטנות ותתי סעיפים, שחשוב מאד לקרוא ולהבין, וגם אז, רוב הסיכויים שלא תדעו להבחין ב”מוקשים” הזעירים, בסעיפים שיכולים לעקוף דווקא את המקרה בו אתם תצטרכו את הביטוח. ברשת ניתן הרבה למצוא מחשבונים שמייצרים עבורכם השוואות מחיר, אבל לא היינו ממליצים להסתמך עליהם במאה אחוז. המחשבון לא מכיר אתכם, לא יכול לצפות תגובה רפואית או מצב חירום. המחשבון הוא סוג של רובוט, שניזן מנתונים, אבל אנחנו בני אדם ואנחנו מכלול הרבה יותר גדול מנתונים ומספרים, ובגלל זה אנחנו חייבים ביטוח טוב,

במיוחד עכשיו, כשמגיפת הקורונה מייצרת כאוס בעולם, שאנשים נשלחים חזרה הביתה משדה התעופה, שטיסות מתבטלות בפתאומיות, ששדות התעופה נסגרים ואנשים נתקעים בחו”ל עם כל ההוצאות הכרוכות בכך – אף אחד לא יכול להרשות לעצמו לוותר על ביטוח חול אונליין דרך סוכן ביטוח מיומן, שיודע לחזות מראש כל בעיה, ויכול לתת לה פתרון. רק סוכן הביטוח מכיר ומנוסה בכל הסעיפים, תתי הסעיפים והאותיות הקטנות של כל חברות הביטוח. הוא יידע להתאים לכם את החבילה שמתאימה לכם ולבני משפחתכם, במחיר המשתלם ביותר.

האם אפשר לעשות ביטוח נסיעות חול אונליין?

אין ספק שהקורונה טרפה  הכל – והמפגשים המקצועיים האישיים הם חלק מתרבות שנכחדת לאט לאט. בכל מה שקשור לביטוח נסיעות, אתם בהחלט יכולים לדלג על שלב ההיכרות הפיזית עם סוכן הביטוח ולעבור לביצוע ביטוח חול אונליין עם סוכן הביטוח. כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק לשבת ביחד מול המחשב, לשוחח בזום או בשיחה רגילה, להסביר לו לאן אתם טסים, מה ההרכב שלכם – ולבקש ממנו שיבנה לכם תמהיל ביטוח שמתאים לכם. אל תדאגו בנוגע להזנת כל הנתונים שלכם – הסוכן יודע מה לשאול אתכם כדי להכיר אתכם לעומק, ויודע איזה סעיפים הוא חייב להכניס לביטוח. כמו כן, הוא יעדכן אתכם מה מיותר עבור ההרכב שלכם ומייקר את החבילה שלכם ללא סיבה, ועל מה אסור לוותר. זה הזמן לשאול את כל השאלות שיש לכם. אנחנו בזמן קורונה, והכל מתנהל קצת אחרת, גם – ובעיקר – בשדות תעופה. אתם צריכים לדעת באיזה מקרים אתם מכוסים, מה אתם צריכים לעשות במקרה שאתם נאלצים לבטל את הטיסה, למשל, מה עושים אם בשדה התעופה עולה לכם פתאום החום ואתם נשלחים בחזרה לישראל – וכן הלאה.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן