פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח חיים הצעת מחיר

בניגוד לפעם – וכשאנחנו כותבים פעם אנחנו מתכוונים אפילו לתקופה של לפני חמש שש או שנים – אנשים היום כבר לא עושים דברים באופן אוטומטי. למשל, אם פעם הם היו מקבלים ביטוח חיים הצעת מחיר הם פשוט היו ממלאים את כל הטפסים, ומקווים לטוב.

היום, כשמידע מקצועי הוא כה נגיש וזמין לכולם, הדברים הם קצת אחרת. רוב המבוטחים לעתיד יודעים שבשנת 2019 התקבלה רפורמה בתחום ביטוחי החיים, שהוזילה מאוד את מחירי הביטוח. הם יודעים פחות או יותר איזה סוג ביטוח חיים הצעת מחיר הם יקבלו, כי הם כבר למדו להשתמש בכלי עזר וחישוב כמו ביטוח חיים מחשבון, לעשות השוואת מחירים, לבקש ביטוח חיים הצעת מחיר שהיא לא רק ביטוח חיים נטו, אלא ביטוח חיים עם חיסכון – ועוד.

אז איך זה קורה שעדיין אנשים משלמים יותר מדי על ביטוח חיים? מה הם מפספסים, או לא מבינים לגבי הביטוח?

ואיך זה קורה שגם אנשים שבטוחים שהם משלמים מחיר סביר עבור ביטוח החיים שלהם, היו למעשה יכולים לשלם הרבה פחות – ככל הנראה גם אתם?! – ולמה בעצם אף אחד לא מיידע אותם בכך?

ביטוח חיים הצעת מחיר זולה זה לא כל מה שחשוב בביטוח חיים

נראה שאחד הדברים הכי חשובים לאנשים שמחפשים ביטוח חיים הצעת מחיר, זה, ובכן, ביטוח חיים הצעת מחיר טובה – דהיינו זולה.

אבל האם באמת ביטוח חיים הצעת מחיר זולה היא הדרישה הכי חשובה שלנו, בבואנו לעשות ביטוח חיים? שימו לב: אתם עושים ביטוח חיים במטרה להבטיח את רווחתם של בני המשפחה שלכם, במקרה של (חס וחלילה, טפו טפו) יקרה לכם משהו, והם יישארו בגפם. הדאגה היא כמובן מה יקרה להם, בלעדיכם, מי יעניק להם תמיכה כלכלית, ומי יעניק להם תמיכה נפשית, אחרי אירוע כה מטלטל ודרמטי.

לגבי תמיכה נפשית ככל הנראה לביטוח אין הרבה פתרונות, אבל תמיכה כלכלית זה בדיוק מה שהביטוח מציע: סכום נאה מאוד, שיעזור להם לשמור על רמת החיים שהם הורגלו אליה, בלי ליפול לתהומות של חובות ומצוקה כספית.

לכן, כשאתם מחדשים את הביטוח או עושים אותו לראשונה, אל תתפתו להחליט רק על סמך ביטוח חיים הצעת מחיר זולה. יש עוד פרמטרים כמו:

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח החיים שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח החיים שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מי חברת הביטוח שעושה לכם את הביטוח?

חברת הביטוח שדרכה אתם עושים את הביטוח, היא זו שתקבע אם בני המשפחה שלכם אכן יקבלו, במקרה של מימוש, את כל מה שאתם הפרשתם למטרה זו.

אל תהיו כל כך בטוחים שזה מובן מאליו: לא חסרים מקרים שבהם בגלל פוליסה לא מספיק מהודקת או מפוקחת על ידי סוכן ביטוח, חברת הביטוח מצאה פירצה כדי לא לשלם למוטבי המבוטחים את הביטוח שמגיע להם. המבוטח שילם במיטב כספו, אך הביטוח לא מומש.

לכן, יש חשיבות גם לחברת הביטוח ולא רק למחיר של ביטוח חיים הצעת מחיר.

התייעצו עם סוכן הביטוח שלכם, וקבלו המלצות על חברת ביטוח טובה. קראו גם ביקורות באינטרנט (רק שימו לב שאתם לא נכנסים למודעות ממומנות).

מה כתוב בפוליסה באותיות הקטנות?

שאלה נוספת שחשוב לבחון היא, מה כתוב באותיות הקטנות. אם אתם מקבלים ביטוח חיים הצעת מחיר זולה, האם זה אומר שצריך לפשפש באותיות הקטנות ובסעיפי המשנה, כדי לגלות מוקשים שעלולים לסרבל את מימוש הביטוח במקרה הצורך? בהחלט כן. מחיר זול מדי של ביטוח חיים הצעת מחיר צריך להדליק אצלכם אור אדום בוהק.

כמובן שאף אחד לא מצפה מכם לעשות זאת לבד – בשביל זה יש לכם סוכן ביטוח, שיעשה ביטוח חיים השוואה בין כל הפוליסות וכל המחירים, וייתן לכם את המוצר הכי טוב עבורכם.

מה סך התשלומים העתידיים בפוליסה?

התשלומים החודשיים המוצגים בפוליסת ביטוח חיים הצעת מחיר, מבוססים על הגיל שלכם ומצב בריאותכם. לפיכך, ברור שהתשלומים של השנים הראשונות יהיו נמוכים יותר, מאחר ואתם תהיו עדיין בגיל צעיר. הבעיה היא מה הלאה – מה גובה התשלומים העתידיים בביטוח? זו סוגיה שיש לבדוק היטב, בעזרת ביטוח חיים מחשבון.

יש ביטוחים שמציעים הנחה על השנים הראשונות. מן הסתם, זה לא כל כך אטרקטיבי כי אלה בכל מקרה שנים שבהן התשלום הוא נמוך.

ביטוח חיים מחשבון ידגים לכם כמה תשלמו לפי שנים, לפי דגימה מקרית של ביטוח חיים הצעת מחיר של חברת AIG.

ביטוח חיים השוואה זו מתייחסת ללקוח כבן שלושים שאינו מעשן, ומעוניין בביטוח לעשרים וחמש שנים על סך שני מיליון שקלים.

גיל המבוטח חברת AIG
30 101 ש”ח
31 103 ש”ח
32 106 ש”ח
33 109 ש”ח
34 112 ש”ח
35 115 ש”ח
36 119 ש”ח
37 124 ש”ח
38 129 ש”ח
39 135 ש”ח
40 142 ש”ח
41 150 ש”ח
42 159 ש “ח
43 169 ש”ח
44 180 ש”ח
45 193 ש”ח
46 207 ש”ח
47 224 ש”ח
48 242 ש”ח
49 263 ש”ח
50 287 ש”ח
51 315 ש”ח
52 346 ש”ח
53 413 ש”ח
54 493 ש”ח

ביטוח חיים הצעת מחיר – איך יודעים שהמחיר הוגן?

ביטוח חיים הצעת מחיר בנוי על מי שאתם, וכמה אתם רוצים כסכום ביטוח. בנוסף נכנסים לסיפור גורמים נוספים כמו האם המבוטח מעשן או לא, ואם זה גבר או אישה.

כדי לדעת אם קיבלתם ביטוח חיים הצעת מחיר הוגנת וטובה, ואתם לא משלמים יותר ממה שאתם אמורים, אתם צריכים לבדוק את המחירים של כל הצעות המחיר האחרות שאתם מקבלים באמצעות מחשבון ביטוח חיים. כמו בכל תחום, גם בביטוחי חיים אפשר לעשות השוואות מחיר, ולראות מי מציע את הפוליסה הכי טובה ומשתלמת.

רוצים לשמוע משהו שיכה אתכם בהלם?| סיכוי רב שאתם אכן משלמים יותר מדי עבור ביטוח החיים שלכם. יכולות להיות לכך כמה סיבות – אולי מחירי הביטוח שלכם לא מעודכנים למחירי פוסט רפורמה, אולי עישנתם כשהצטרפתם לביטוח, אך בינתיים הפסקתם ולא עדכנתם את הביטוח, כך שכרגע אתם סתם משלמים את המחיר היקר מדי של מעשנים, ואולי לא עשיתם את הביטוח דרך סוכן מיומן, ואתם לא מודעים למחירים האמיתיים של הביטוח.

כך או כך – שווה לבדוק, באמצעות סוכן ביטוח.

ביטוח חיים הוזלה אחרי הרפורמה

מחירי הביטוח לפני ואחרי הרפורמה הוזלו באופן משמעותי, במיוחד עבור אנשים שחצו את גיל ארבעים וחמש. במקרים רבים הייתה הוזלה של חמישים אחוז במחיר.

איך זה שיש כל כך הרבה אנשים שמשלמים יותר מדי עבור הביטוח, ולא משלמים את המחירים המוזלים שמעניקה להם הרפורמה? הסיבה היא ככל הנראה, שאותם אנשים לא עוצרים מדי פעם לבדוק את סל הביטוחים שלהם. הם מקבלים טלפון מדי פעם ממרכז ביטוחי זה או אחר, ואולי אפילו חושבים שזה ספאם או הטרדה, או שסתם אין להם כוח לזה עכשיו.

אם הם היו נותנים לאותם טלפנים מהצד השני הזדמנות, הם היו מגלים, בסבירות גבוהה, שיש להם כפל ביטוחי, או שהם משלמים מחירים גבוהים מדי, שיש להם פוליסות ישנות ולא איכותיות – ועוד.

האם שווה לעשות ביטוח חיים עם חיסכון?

ביטוחי חיים מגיעים בכמה צורות, שאחת מהן היא ביטוח חיים עם חיסכון. מדובר בביטוח חיים רגיל מסוג ריסק, שמציע סכום כסף שנקבע מראש למוטבי המבוטח, אך משלב גם חיסכון פנסיוני.

המוצר הזה טוב בכמה היבטים: מצד אחד הוא מאפשר לחלק מהכסף המופקד בכל חודש בביטוח להצטבר בתוכנית חיסכון ולצבור תשואות, ומצד שני, פסיכולוגית הוא הופך את כל העניין לחיובי יותר: אין תחושה של “זריקת כסף” (במקרים בהם הביטוח לא מתממש מסיבה טובה ומבורכת – המבוטח לא מת), וגם לא הרגשה מורבידית של ביטוח שמטרתו היא לפעול רק ברגע שהמבוטח מת.

ההמלצה היא בהחלט לחשוב על הכיוון הזה, שממקסם את הכסף ברבדים נוספים ולמטרות חשובות כמו תמיכה בקרן הפנסיה.

לסיכום, ביטוח חיים הצעת מחיר הוא ללא ספק מושג שרובנו חיפשנו לפחות פעם אחת, כדי למצוא את הפוליסה הכי זולה. אנו מקווים שכעת, אחרי שקראתם את הכתבה הזו, אתם מבינים שמחיר הוא רק חלק אחד בסאגה שלמה של גורמים, שצריך לשקול כשבוחרים לעשות ביטוח חיים. הכי חשוב זה תמיד להיות מצוידים בסוכן ביטוח איכותי ומומחה, שיוכל ללוות אתכם ולהצמיד לכם את הפוליסה הכי טובה, וגם יילחם עבורכם או עבור המוטבים שלכם, במקרה של תביעת ביטוח שמסתבכת, או שמתבררת כמסובכת יותר מכפי שזה היה נראה.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח החיים שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח החיים שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן