פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח חיים זול

יש הרבה סוגי ביטוח חיים, אבל אין ספק שהביטוח הכי מבוקש הוא ביטוח חיים זול. לרוב האנשים זה לא ממש משנה מה הוא מכיל ומה הוא כולל או לא, דומה שהם רק רוצים לשלם כמה שפחות.

אפשר להבין אותם – ביטוח חיים הוא הביטוח היחיד שאנחנו עושים לא מתוך מחשבה על עצמנו, אלא על אנשים אחרים, ובהיותו כזה, עדיף לנו לשלם כמה שפחות. בביטוח חיים אין סעיפי כיסוי מיוחדים, שאנחנו צריכים לוודא שהם קיימים בביטוח ובשל כך מוכנים לשלם סכום נוסף. ביטוח חיים זו פוליסה די שטחית, שמעניקה סכום כסף שהוחלט עליו מראש, למוטבי המבוטח במקרה שהוא מת במהלך שנות הביטוח, כך שבהחלט אפשר להסתפק בביטוח חיים זול.

אבל מה כן חשוב להבין בהקשר של ביטוח חיים, מעבר למחיר שלו?

ביטוח חיים הוא ביטוח חשוב

לפני שמחפשים ביטוח חיים זול, כדאי להבין למה בכלל כדאי לעשות אותו. אם כן, ביטוח חיים הוא הכסף שיועבר למשפחה שלכם, אם חלילה יקרה לכם משהו. אנו נוהגים לחשוב תמיד על עצמנו, ולמה חשוב לנו לבטח את עצמנו, וזה הגיוני ובריא. אבל מה קורה למשפחתו של אדם, שהיה המפרנס הראשי ונפטר? במקרה כזה, המשפחה שנשארת עלולה להידרדר לחובות, לירידה ברמת החיים ולמצב קשה. ביטוח חיים יכול למנוע את זה, בעזרת סכום נאה שיועבר למשפחה וישמש אותה בשעותיה הקשות.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח החיים שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח החיים שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

סוגי ביטוח חיים

רוב האנשים, במיוחד מי שמחפש ביטוח חיים זול, מכירים רק את ביטוח החיים הבסיסי, שנקרא ריסק. אבל יש עוד סוגי ביטוח חיים, והם פופולריים לא פחות.

למשל, ביטוח חיים עם חיסכון, שמשלב בין ביטוח חיים ובין הפרשות לחיסכון פנסיוני, או ביטוח חיים עם סעיף של פיצוי במקרה של אובדן כושר עבודה.

במקרה של הביטוח האחרון, כדאי להתייעץ עם סוכן ביטוח לפני שעושים אותו, מאחר וכפל הביטוח שהוא יוצר בתחום אכ”ע לא מזכה בפיצוי כפול אם צריך לממש את הביטוח.

ביטוח חיים זול – תלוי בגיל

כולם רוצים ביטוח חיים זול, אבל למען האמת זה תלוי בעוד גורמים, חוץ מהנכונות של חברת הביטוח להעניק לכם הוזלה במחיר.

אלה הנתונים שמשפיעים על המחיר של ביטוח חיים:

הגיל של המבוטח

המין שלו

האם הוא מעשן

סכום הביטוח

שניים מתוך המרכיבים ניתנים לשליטה ולשינוי, ואלה הרגלי העישון שלו והסכום שהוא מבקש להיות מבוטח בו. אך הוא לא יכול לשנות את הגיל שלו, או לצורך הביטוח את היותו גבר או אישה. לכן, גם אם ממש רוצים לקבל ביטוח חיים זול, לא תמיד זה אפשרי.

אם המבוטח מעשן, כדאי שהוא יידע שזה מאוד מייקר לו את הפוליסה, וסביר להניח שהוא לא יצליח לקבל ביטוח חיים זול כל עוד לא הוא לא נגמל.

ביטוח חיים לא רלוונטי לכולם

כולם מחפשים ביטוח חיים זול, אבל לא כולם זקוקים לביטוח חיים. למרות שדיברנו על החשיבות שיש לביטוח חיים, יש בכל זאת אנשים שלא כדאי להם לעשות ביטוח חיים, ועבורם זה ביזבוז כסף.

האוכלוסייה הראשונה שעבורה ביטוח חיים אינו רלוונטי, אלה אנשים שאין להם ילדים, לפחות לא כרגע, וגם אין להם אחיינים (או שיש להם, אך אינם ביחסי קירבה איתם) או מוטבים פוטנציאלים אחרים, שהם רוצים להשאיר להם כסף.

אוכלוסייה שנייה שהביטוח לא רלוונטי עבורה אלה אנשים שחצו את גיל שישים וחמש. מצד אחד, ביטוח חיים עולה כמה מאות שקלים בחודש לפלח גיל זה, ומצד שני המוטבים שלהם, שהם באופן טבעי הילדים שלהם, כבר בדרך כלל בוגרים מספיק כדי לפרנס את עצמם, וסביר להניח שלרובם כבר יש משפחה משל עצמם. כך שאין בתמונה קטינים חסרי ישע שזקוקים לכספי הביטוח.

אם אפשר היה להציע להם ביטוח חיים זול, יתכן שעוד איכשהו זה היה יכול להתאים להם. אבל כשאדם מתבקש לשלם יותר משש מאות שקלים בחודש עבור הביטוח, זה כבר לא הגיוני ולא משתלם בשום צורה. 

אפשרות לקבל לפוליסת ביטוח חיים הוזלה

איך משיגים ביטוח חיים זול, או לפחות מקבלים הוזלה נאה במחיר?

למען האמת, הדרך היחידה לקבל על הצעת ביטוח חיים הוזלה, היא או להפסיק לעשן, או לחפש את ההצעה הכי זולה באמצעות השוואת מחירים בין כל החברות, או לבקש מסוכן הביטוח שיצרף אתכם לביטוח חיים זול. כל שאר המרכיבים שמייצרים את המחיר כבר לא בשליטתכם.

שימו לב שמדי פעם חברות הביטוח יוצאות עם מבצעים שונים, אז שווה לעקוב ולהתעדכן גם דרך אתר זה.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח החיים שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח החיים שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן