פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח חיים לצעירים

ביטוח חיים לצעירים חשוב מאוד, מהסיבה שאנשים צעירים הם בדרך כלל בעלי משפחות צעירות, עם ילדים קטנים שאיכות חייהם תפגע מאוד אם משהו יקרה לאחד ההורים שלהם. זאת בניגוד לאנשים מבוגרים, שיש להם ילדים שכבר מסוגלים לפרנס את עצמם. ולמרות זאת, ואפילו שהמחיר של ביטוח חיים לצעירים הוא זול למדי, רוב ההורים הצעירים לא מודעים לחשיבות של הביטוח הזה. כן, הם מבקשים מדי פעם ביטוח חיים הצעת מחיר, אבל מה שמעניין אותם זה בעיקר איך הם יקבלו ביטוח חיים הוזלה משמעותית, הדגש עבורם הוא אינו החשיבות של ביטוח חיים, אלא המחיר.

באופן מפתיע ביטוח חיים לצעירים הוא לא הביטוח החשוב היחידי שחומק מעיני אנשים. אלו עוד ביטוחים אנשים מפספסים, ונזכרים רק כשזה מאוחר מדי – בשלב בו הם נדרשים לשלם עבור נזק שנגרם, מבלי לדעת שהיו יכולים להיות מבוטחים ובמקום לשלם הון עתק יכלו להפעיל את הביטוח?

אספנו עבורכם את מצעד הביטוחים החשובים שאנשים לא מכירים בחשיבותם – החל מביטוח חיים לצעירים ועד לביטוח סייבר.

ביטוח חיים לצעירים

ביטוח חיים הוא ביטוח חשוב תמיד, כי הוא מגן על בני המשפחה של אדם שנפטר במפתיע, בכך שהוא נותן להם סכום כסף יפה שמאפשר להם להמשיך הלאה ולא לשקוע בחובות.

אבל ביטוח חיים לצעירים הוא אינו מושג פופולרי במיוחד, כי אנו נוטים לייחס את הצורך בביטוח חיים דווקא לאנשים מבוגרים. זו טעות, כמובן, כי דווקא צעירים, שיש להם ילדים קטנים, הם אלה שזקוקים לעשות ביטוח חיים יותר ממבוגרים שהילדים שלהם כבר גדולים.

ביטוח חיים לצעירים אינו יקר, מאחר וביטוחי חיים, כמו ביטוחי בריאות, הם מבוססי גיל – ככל שהמבוטח יותר צעיר (ובריא) כך מחיר הפוליסה תהיה נמוכה יותר.

לדוגמא, אדם כבן עשרים ושבע שרוצה לעשות ביטוח חיים לצעירים, ישלם בין ארבעים ותשעה שקלים לחמישים ושישה שקלים – עבור פוליסה של מיליון שקלים לעשרים שנה.

לעומת זאת אדם כבן שישים שרוצה את אותה פוליסה, ישלם החל מ 494 ש”ח, ועד 587 ש”ח.

ההבדל בין ביטוח חיים לצעירים ובין ביטוח חיים לאדם מבוגר הוא פי כמה מאות יותר יקר.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח החיים שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח החיים שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

ביטוח צד גימל

ביטוח צד גימל הוא ביטוח שכלול בדרך כלל בביטוח מקיף, אבל יש לא מעט אנשים שפשוט לא עושים ביטוח מקיף כי זה לא משתלם להם – בעיקר כי הרכב שלהם ישן מדי.

אבל יש את ביטוח צד גימל, שאפשר לעשות, וחשוב מאוד לעשות אותו במידה ונמנעים מביטוח מקיף. הסיבה היא שזה ביטוח שמגן עליכם בכל מקרה בו אתם פוגעים ברכב אחר. כלומר, על הרכב שלכם אתם לא רוצים לבזבז כסף, כי הוא ישן או מכל סיבה אחרת. אבל כשאתם פוגעים ברכב של אדם אחר, תצטרכו לשלם את מלוא מחיר התיקון.

המחיר של ביטוח צד גימל תלוי בגיל של הנהג, ברכב שלו ובעבר הביטוחי שלו. אגב, מעניין לציין שבניגוד לביטוחים שהמחיר שלהם תלוי הגיל המבוטח כמו ביטוח חיים לצעירים (שם צעירים משלמים פחות ממבוגרים), דווקא בביטוח רכב נהגים צעירים משלמים יותר, כי הניסיון המועט שלהם נחשב לבעל פוטנציאל גבוה יותר לתאונות.

ביטוח מבנה

ביטוח מבנה הוא מה שאתם מכירים מהמשכנתא שלכם, אבל מה קורה אחרי שהיא נגמרת? כמה מכם עשו ביטוח מבנה באופן עצמאי?

כאשר המשכנתא מסתיימת, הנכס ישן בעשרים שנה או יותר, מכפי שהוא היה כשנכנסתם לגור בו. זה אומר שגם אם רכשתם דירה חדשה או חדשה יחסית, אתם גרים כעת במבנה לא חדש, עם כל הבעיות שעלולות להופיע דווקא עכשיו, דקה אחרי שהביטוח הסתיים. אין יותר מעצבן מתקלה שקורית דווקא אחרי שהביטוח נגמר, וכעת צריך לשלם הון עתק מהכיס הפרטי.

ביטוח מבנה מכסה את כל התקלות שעלולות, ולרוב גם נגרמות בדירה בישראל. החל מפיצוץ צינור ועד לנזקים שעלות תיקונם נאמדת בכמה מאות אלפי שקלים. מהבחינה הזו, להגיד “יהיה בסדר”, לא כל כך יעזור לכם אם תצטרכו לשקם את הנזקים שנגרמו לדירה שלכם, כמעט במחיר ששילמתם עליה.

ביטוח מחלות קשות

פוליסת ביטוח מחלות היא לא חלק בלתי נפרד מביטוח בריאות, למרות שאולי אנשים מסוימים סבורים כך. זוהי פוליסה שיש לעשות בנפרד, והמחיר שלה תלוי בגיל של המבוטח ומצבו הבריאותי, כמו בפוליסות ביטוח חיים לצעירים. אם אתם מעוניינים לעשות ביטוח מחלות קשות – וחשוב לעשות את הפוליסה הזו כי למשל בחברת הפניקס היא מעניקה כסף גם במקרים של גילוי מוקדם – עליכם לבקש מסוכן הביטוח שיוסיף אותה לביטוח הבריאות הכללי.

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח שמפצה אתכם בל מקרה בו אתם עוברים תאונה, ונפצעים. הביטוח הזה למעשה אינו משווק יותר על ידי חברות הביטוח, אבל לאחרונה הוא עושה סוג של קאמבק, שרוב האנשים לא מודעים לו. אם אתם מעוניינים להיות מכוסים, אתם יכולים לבקש מסוכן הביטוח שלכם לצרף אתכם לביטוח הכה חשוב הזה, ששומר עליכם גם במקרים של תאונה שהתרחשה בבית או במקום העבודה, ואפילו סתם תאונת אופניים.

ביטוח סייבר

כל אתר חדשות מפרסם לפחות פעם בשבוע על פריצה דיגיטלית או היברידית שנעשתה לגוף גדול, פרטי, מסחרי או ממשלתי. מה שאנחנו לא שומעים, זה על הפריצות היומיומיות שמתרחשות לגופים פרטיים קטנים, שסובלים מהתקפות של האקרים, נסחטים ומאויימים בחשיפת פרטי לקוחות, חשיפת פרטי כרטיסי אשראי, גניבת כסף מהכרטיסים ועוד. ביטוח סייבר הוא הפתרון היחידי כרגע כנגד המתקפות המרובות האלה, מאחר והוא מפצה את הלקוחות שהותקפו באופן מלא – אפילו במתן פיצוי עבור מוניטין שנפגע לאחר פריצה לאתר.

הבעיה שביטוח סייבר אינו כל כך פופולרי בישראל, ולא הרבה מנהלים מבינים את החשיבות שלו – עד שמשהו קורה.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח החיים שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח החיים שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן