פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח חיים מחשבון

אנחנו חיים בתקופה של אי ודאות, בכל מובן כמעט. מצד אחד נוחתת עלינו מגיפה של פעם בכמה מאות שנים, מצד שני אנו סופגים שינויים קיצוניים במזג האוויר בגלל ההתחממות הגלובלית. המתח, החרדות, הלחצים הכלכליים, הבריאותיים והנפשיים לא גורמים לנו להיות צעירים ובריאים יותר.

בדיוק בגלל זה, יותר ויותר אנשים עושים ביטוח חיים, מתוך מחשבה ששום דבר כבר לא בטוח וברור. גם אנשים צעירים ובריאה עלולים למות פתאום, ולהותיר אחריהם פעוטות קטנים, ובני זוג המומים. ביטוח חיים זו הדרך הכי נכונה להבטיח שגם במקרה הכי גרוע, דהיינו במקרה של מוות, אלה שנשארים מאחור לא יוותרו עם חובות או ייקלעו למצוקה כלכלית – בזכות המענק שיקבלו מביטוח החיים.

אבל איך מוצאים את ביטוח החיים הכי נכון עבורנו? איך יודעים כמה אמורים לשלם, ואם ההצעה שקיבלנו אכן טובה?

ביטוח חיים מחשבון הוא הכלי הכי יעיל מהבחינה הזו, כי הוא מאפשר לנו לערוך השוואת מחירי ביטוח חיים, ולראות כמה אנו אמורים לשלם בהתאם לגילנו, למצבנו הבריאותי, להרגלים שלנו (מעשנים או לא), ולסכום הביטוח שאנו מעוניינים להשאיר.

איך בונים ביטוח חיים הצעת מחיר?

כשאתם רוצים לקבל הצעה לביטוח חיים, אתם צריכים להבין שהמחיר בנוי מכמה מרכיבים משתנים, שתלויים בכם. לכן, קשה להשוות הצעות של מחירי ביטוח חיים בין אנשים שונים – לכל אחד יש את הנתונים שלו.

מה בונה את הצעת המחיר?

אם ניקח ביטוח חיים מחשבון, נראה שהפרמטרים לבניית המחיר הם:

גבר או אישה

גיל

האם מעשן

סכום הביטוח

כל אחד מהפרמטרים האלה, שמופיעים בכל ביטוח חיים מחשבון, משנה את התמונה ומשפיע על התוצאה הסופית שתקבלו בפוליסה. למשל, אותה אישה בת שלושים, שתעשה ביטוח חיים על מיליון שקלים לעשרים וחמש שנים, תשלם אחרת אם היא מעשנת. ביטוח חיים מחשבון יראה לנו שבמקרים מסוימים תשלום הפרמיה יהיה כפול ואף יותר.

 

שם חברת הביטוח כמה תשלם אישה מעשנת אחרי שנה כמה תשלם אישה לא מעשנת אחרי שנה כמה תשלם אישה מעשנת אחרי עשר שנים כמה תשלם אישה לא מעשנת אחרי עשר שנים כמה תשלם אישה מעשנת אחרי עשרים שנים כמה תשלם אישה לא מעשנת אחרי עשרים שנים
AIG 62 ש”ח 38 ש”ח 94 ש”ח 55 ש”ח 263 ש”ח 107 ש”ח
איילון ביטוח 54 ש”ח 31 ש”ח 92 ש”ח 56 ש”ח 284 ש”ח 148 ש”ח
מנורה ביטוח 64 ש”ח 50 ש”ח 107 ש”ח 77 ש”ח 321 ש”ח 160 ש”ח
הפניקס ביטוח 96 ש”ח 67 ש”ח 101 ש”ח 67 ש”ח 308 ש”ח 148 ש”ח
הראל ביטוח 66 ש”ח 51 ש”ח 111 ש”ח 82 ש”ח 328 ש”ח 163 ש”ח
מגדל ביטוח 62 ש”ח 31 ש”ח 92 ש”ח 56 ש”ח 284 ש”ח 190 ש”ח
הכשרה ביטוח 61 ש”ח 44 ש”ח 105 ש”ח 63 ש”ח 295 ש”ח 147 ש”ח

 

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח החיים שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח החיים שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

ביטוח חיים מחשבון והפסקת עישון

כפי שראינו בטבלה הקודמת, העישון הוא פקטור חשוב ומשפיע על המחיר. כשעושים חיפוש מחירים דרך ביטוח חיים מחשבון, העישון הוא בין הפרמטרים הראשיים, יחד עם הגיל, המין וסכום הביטוח המבוקש.

מה קורה אם אדם מפסיק לעשן ולא מעדכן את הביטוח? בהרבה מקרים, מעשנים שנגמלו לא מודעים לכך שהם משלמים מחירים כפולים, במיוחד בשנים היותר מתקדמות כשהם מתבגרים, ולכן לא עולה בדעתם להודיע לחברת הביטוח על כך שהם הפסיקו לעשן. התוצאה היא שהם ממשיכים לשלם את המחירים הגבוהים שלא לצורך. רואים את זה הרבה בפוליסות ביטוח חיים למשכנתא, שם הפוליסה לא מופסקת לפני הזמן כמו שזה קורה לפעמים בביטוחי חיים פרטיים.

אם הפסקתם לעשן, ואתם משלמים ביטוח חיים – בין אם פרטי ובין אם למשכנתא – צרו קשר איתנו או עם הסוכן שלכם, ויידעו אותו שהמצב שלכם השתנה ואתם זכאים לשלם כעת פחות. היכנסו לביטוח חיים מחשבון ותראו כמה כסף אתם יכולים לחסוך, רק מזה שנגמלתם מעישון.

איך עושים השוואת מחירי ביטוח חיים?

השוואה בין מחירי ביטוח חיים אפשר לעשות בקלות דרך ביטוח חיים מחשבון, גם בביטוח חיים פרטי וגם בביטוחי חיים שנכפים עליכם לצורך המשכנתא. ביטוח חיים מחשבון מציע שתי אופציות: חישוב ביטוח חיים שאתם עושים לעצמכם, וחישוב ביטוח חיים לצרכי משכנתא.

ביטוח חיים מחשבון ייתן לכם השוואה בין כל החברות שמציעות ביטוח לגיל שלכם. אם אתם למשל בני למעלה משישים, כנראה שתקבלו מעט הצעות, ואם אתם צעירים תקבלו הצעות רבות.

כך או אחרת תוכלו לקבל כמה הצעות טובות ולערוך השוואה בין כל המחירים ובין העומק של הפוליסות.

ביטוח חיים מחשבון יכול לתת לכם תמונה טובה לגבי הפרמיות שתתבקשו לשלם בשנים הקרובות, אך לא בטוח שזה הכלי הכי יעיל לחישוב של תשלומי הביטוח בעוד עשר שנים, עשרים שנה או שלושים שנה. ביטוח חיים מחשבון לא ניחן באינטליגנציה של בני אנוש, ואין לו יכולת חישוב דינמית, שיודעת לשלב מרכיבים עתידיים.

אם אתם רוצים לבצע השוואת מחירי ביטוח חיים ולקבל פוליסה טובה ולא יקרה, עדיף להתייעץ עם סוכן ביטוח ולא להסתמך על ביטוח חיים מחשבון.

האם ביטוח חיים מחשבון ייתן לנו מחיר ביטוח חיים הכי זול?

התפקיד של ביטוח חיים מחשבון הוא לתת לנו מגוון נאה של הצעות ביטוח, ביניהן מן הסתם יהיו כמה הצעות יקרות יותר וכמה נמוכות ואטרקטיביות למראה.

האם ההצעה הכי זולה היא גם ההצעה הכי משתלמת? יתכן שכן, ויתכן שלא. אין ספק שצריך לבדוק את הפוליסה לעומק ולבדוק גם את התשלומים העתידיים, המאוחרים יותר. לדוגמא, חברת ביטוח שמציעה מחירים מפתים בחמש השנים הראשונות אבל “תוקעת” מחירים יקרים מאוד בשנים הרחוקות, זו לא בדיוק הצעה טובה, אלא אם יש לכם תוכניות להיות מבוטחים כמה שנים ולאחר מכן להתנתק מהביטוח ולחפש ביטוח אחר – וגם זו לא תוכנית טובה כי אין ספק שבשבילה צריך להיות כל הזמן עם יד על הדופק.

בנוסף, יש בעיה נוספת למי שמסתמך רק על ביטוח חיים מחשבון ועל החיפוש אחר המחיר הכי זול – חייב שאיש מקצוע יקרא את הפוליסה, ויאשר אותה. המחיר הוא פקטור חשוב, אבל חשוב גם מה אומרת הפוליסה. בנוסף לזה, סוכן ביטוח מיומן יידע לתת לכם מחיר יותר טוב, ברוב המקרים, מהמחיר הכי נמוך שתראו במנועי השוואות המחירים.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח החיים שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח החיים שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן