פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח חיים עלות

משחר ילדותנו הרגילו אותנו למשפט שאם קונים בזול משלמים ביוקר. הכוונה היא שהחיסכון שאנו נהנים ממנו עכשיו, יתבטא מאוחר יותר במוצר שנשבר או מתקלקל מהר מדי, כך שיצא שאומנם שילמנו פחות, אך זה היה סתם ביזבוז כסף כי לא נהנינו מהמוצר כלל.

רובנו הפנמנו כל כך טוב את הפתגם הזה, שאנו מתחילים לחשוד בכל דבר שהוא זול “מדי”, או נמכר בהנחה ניכרת ביחס למתחרים שלו בשוק. התחושה הזו מתחזקת עוד יותר כשמדובר במותר ביטוחי, שהרי ידוע כי המחיר הוא תוצאה של הכיסוי הביטוחי. זה אומר אוטומטית שאם המחיר זול, הכיסוי הביטוחי הוא דל, ואנו לא מוגנים כראוי.

השאלה היא, האם באופן אוטומטי אנחנו אמורים ליישם את החוק של “קונים בזול משלמים ביוקר” על כל דבר. בואו נבחן את הסוגייה הזו: לפעמים מוצרים מסוימים נמכרים במחיר יקר, לא בגלל איכות המרכיבים הגבוהה שלהם, אלא בגלל שיש מונופול סביב המוצר, וכולם מוכרים באותו מחיר גבוה.

גם בתחום הביטוח המצב די דומה. הפערים בין המחירים אינם מאוד גבוהים, בהנחה שמדובר באותו אדם, ולא בשני מבוטחים שונים, בגילאים אחרים. גם כשנדמה שהפער הוא גדול מאוד, כשנכנסים לעובי הקורה ומתחילים להכין את הפוליסה, רואים שמגיעים בסופו של דבר למחיר די דומה, כי מלכתחילה המחיר הנמוך שיקף פוליסה דלילה שהיינו צריכים לעבות.

בביטוח חיים לעומת זאת, המצב שונה. כשאתם עושים ביטוח חיים אתם לא צריכים הרבה סעיפי כיסוי, ולכן בהחלט יכולים לעשות ביטוח חיים זול, ולקבל פוליסה שעונה על כל הצרכים שלכם.

בנוסף, אחרי הרפורמה בתחום ביטוח חיים, ביטוח חיים עלות ירדה מאוד, כך שבכל מקרה כיום משלמים הרבה פחות עבור סוגי ביטוח חיים שונים.

לפיכך, סוגיית ביטוח חיים עלות נמוכה לא צריכה להדאיג אותכם, ואם קיבלתם ביטוח חיים עלות ממש טובה, בדקו עם סוכן הביטוח שלכם את ההצעה.

למה אפשר לקבל ביטוח חיים עלות נמוכה בלי לחשוש?

ביטוח חיים אינו מכיל סעיפי פיצוי מרובים כמו למשל בביטוח בריאות, ביטוח רכב או בביטוח מבנה. מכל הביטוחים, ביטוח חיים הוא ביטוח שהפוליסה שלו די פשוטה – פיצוי תמורת מוות. אין הצטברות של כסף לתוכנית כלשהי וגם אין צבירת ותק. בנוסף גם אין סעיפי פיצוי חלקיים כמו בביטוח תאונות אישיות, שצריך להוכיח כמה אדם נפגע בשביל לקבל את כספי הביטוח.

לכן, בהחלט אפשר לקבל ביטוח חיים זול, ולהיות רגועים.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח החיים שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח החיים שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מדוע יש כמה סוגי ביטוח חיים?

בישראל יש שלושה סוגי ביטוח חיים עיקריים: רגיל, משולב עם חיסכון וביטוח המשלב ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה.

מבין כולם, הביטוח הכי מומלץ הוא הביטוח מסוג ריסק שמשלב גם חיסכון. ביטוח ריסק רגיל מופרש רק לצורך מקרה מוות, ואילו ביטוח עם פיצוי במקרה של אובדן כושר עבודה משולם רק פעם אחת, במקרה של כפל ביטוחי, ולכן הסעיף הנוסף שלו מהווה ביזבוז כסף מיותר.

האם יש לכם ביטוח חיים?

לפני שבודקים ביטוח חיים עלות, שווה לבדוק אם יש לכם ביטוח חיים כלשהו. תתפלאו, אבל מרבית האנשים שבדקו אם יש להם ביטוח קודם, הופתעו לגלות שכן. לא בהכרח שזה היה ביטוח רלוונטי עבורם, או שזה ביטוח חיים עלות נמוכה, אבל בהחלט יש אפשרות לפוליסה חבויה, שלפעמים לא מתגלה גם בבדיקה בהר הביטוח.

אז איפה אתם צריכים לחפש פוליסות חבויות של ביטוח חיים?

ביטוח חיים למשכנתא

רוב המשפחות בישראל מתגוררות בבית השייך בחלקו לבנק, עקב הלוואת משכנתא, לפחות עד גיל ארבעים. בישראל אישור מתן המשכנתא תלוי בקבלת ביטוח מבנה וביטוח חיים, כך שניתן לומר שרוב הזוגות הנשואים הצעירים בישראל מבוטחים בביטוח חיים.

אך האם זה ביטוח חיים שמיועד להם? בעיקרון לא. ביטוח חיים למשכנתא ממצב את הבנק בתור המוטב העיקרי עד לסיום התשלומים, ולא את המוטבים שלכם. אם אתם חפצים להפוך את הביטוח למשכנתא לרלוונטי גם עבורכם, אתם יכולים להגדיל את סכום הביטוח מעבר למחיר של הנכס שלכם, ולהכניס את המוטבים שלכם כדי שיקבלו את החלק היחסי בין סכום הנכס שרכשתם (שעליו חתום הבנק כמוטב) ובין הסכום שהוספתם, שעליו חתומים המוטבים שלכם.

חשוב מאוד שההסכם הזה יכלול פרטים בהירים ומדויקים לגבי כל תרחיש שעלול לקרות, בגלל השילוב של המוטבים יחד עם הבנק. כמובן, בשום שלב אל תעשו את הביטוח הזה לבד אלא אך ורק עם סוכן ביטוח חיים מיומן. זכרו שמדובר בביטוח חיים עלות גבוהה יחסית, ולכן כדאי להיות מאוד מתוכננים ומדויקים.

קרנות פנסיה

קרנות פנסיה כוללות באופן בלתי נפרד סעיף של ביטוח חיים, שאותו תמצאו תחת “ביטוח שארים”. השאלה היא כמובן מה הסכום והמסלול המצויינים שם, וכמה זה רלוונטי עבורכם.

מאחר וקרן פנסיה היא לא בחירה הנתונה להחלטתכם, אלא סכום המופרש באופן אוטומטי על ידי המעסיק שלכם (או על ידכם, אם אתם עצמאים), אתם לא יכולים להחליט שאתם מסרבים להפריש כסף עבור ביטוח שארים, שהוא ביטוח חיים. יוצאים מהכלל הם רווקים, שרשאים להפסיק את הביטוח חיים בנסיבות מסוימות.

בכל מקרה, אל תסתמכו רק על הסעיף הזה בפנסיה, מאחר ולא מדובר בסכום משמעותי בדרך כלל.

ביטוח תאונות אישיות

בביטוח תאונות אישיות יש מרכיב של ביטוח חיים, אך ברוב המקרים ביטוח תאונות אישיות הוא נספח לביטוח חיים, ולא להיפך.בכל מקרה הוא די ספציפי, ויתן את פיצוי הביטוח למוטבים שלכם רק בנסיבות ספציפיות של תאונה – כך שהוא לא טוב כמו ביטוח חיים רגיל.

ביטוח חיים קבוצתי

אנשים לא תמיד מודעים לכך שהמעסיק עשה להם בשלב כלשהו ביטוח חיים קבוצתי, כי לרוב הם אינם נדרשים לעשות חיתום רפואי, או בכלל לענות על שאלון כלשהו, כך שהם אינם מעורבים בהחלטה או בביטוח. ביטוח חיים קבוצתי הוא ביטוח חיים עלות נמוכה, ובדרך כלל סכום הביטוח נמוך א

אף הוא. הבעיה אתו, שלא רק שאתם לא תמיד מודעים לקיומו, אלא שלא תמיד הוא מופיע באתרים כמו הר הביטוח, מאחר והוא לא בהכרח על שמכם. בנוסף, ביטוח חיים קבוצתי יכול להיפסק בכל רגע בגלל גחמה של המעסיק, או בגלל שעזבתם את מקום העבודה שלכם מבלי שידעתם שהיה לכם ביטוח כזה.

למה ביטוח חיים לצעירים הוא ביטוח חיים זול

כפי שאתם בטוח כבר יודעים, ביטוח חיים עלות מורכבת מנתונים אישיים משתנים של המבוטח. הנתון הראשון והקובע הוא הגיל של המבוטח – גיל צעיר משמעו פרמיה נמוכה, עקב העובדה שהסבירות למוות נמוכה יותר. לכן, ביטוח חיים עלות לצעירים היא נמוכה, וביטוח חיים עלות למבוגרים היא גבוהה.

איך מוודאים שאכן קיבלנו ביטוח חיים עלות נמוכה

כשאתם מחפשים הצעה לביטוח חיים באינטרנט אתם לא באמת יכולים לדעת אם קיבלת הצעת מחיר טובה, או יקרה מדי. לכן ההמלצה היא שבכל פעם שאתם חושבים על ביטוח כלשהו, בין אם זה ביטוח לרכב, ביטוח חיים או אפילו פתיחה של קרן פנסיה – התייעצו עם איש מקצוע. סוכן ביטוח חיים הוא הגורם הכי מתאים.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח החיים שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח החיים שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן