פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח מבנה

כולם מבינים שביטוח הוא אחת הצורות היחידות שיש לנו כדי להרגיש בטוחים לגבי העתיד הלא ידוע, בכל תחום אפשרי. הבעיה היא שיש אנשים שחושבים שמספיק לסמן וי על ביטוח כלשהו, בשביל להרגיש שהם מכוסים לכל תרחיש שלא יקרה.

זה לא בדיוק נכון, מאחר ויש הרבה מאוד סוגי ביטוחים, ולכל אחד פוליסה משלו, מותאמת אישית ומושפעת גם מהמחיר שאתם מעוניינים לשלם, מהצרכים שלכם – ועוד. האם פוליסת ביטוח מבנה שלכם מכסה את כל הנזקים שעלולים לקרות, וכמה אתם אמורים לשלם בכל חודש?

מה זה ביטוח מבנה?

ביטוח מבנה הוא הביטוח השומר על הבית שלכם מפני כל מה שעלול להשתבש בו, בתוכו, ועליו. למשל אם פורצת שריפה ומכלה את הגג או הקירות, אם הגשם גורם לנזילות בקירות או בגג, אם החלונות מתנפצים כתוצאה מרעש, אם הבית זז כתוצאה מרעידת אדמה ונוצרים בו סדקים מסוכנים, וכן הלאה. ביטוח מבנה מבטח רק נזקים שעלולים לקרות לשלד הבית, ולכל מה שמחובר אליו. הוא לא מבטח את התכולה של הבית, את הרהיטים, את הבגדים, את הציוד וכו’.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מי צריך ביטוח מבנה?

לפי נתונים של משרד האוצר, כחמישים אחוזים מהאוכלוסייה היהודית מבוטחת בפוליסת ביטוח מבנה, ללא קשר למשכנתא, וכעשרה אחוזים באוכלוסייה הערבית מבוטחים. כשלוקחים בחשבון שהמספר הזה לא משקף שישים אחוז מתוך כלל האנשים שיש להם נכס, אלא שישים אחוז מכל משקי הבית בישראל (גם אלה שאינם גרים בבית שבבעלותם אלא שוכרים), מבינים שלמעשה המספר גבוה בהרבה. זה די מדהים, מכיוון שזהו ביטוח שאינו חובה, ואינו מוגדר כמציל חיים כמו ביטוח מחלות קשות למשל או כמו ביטוח רפואי. ולמרות זאת, מספיק אנשים חשבו שחשוב לעשות אותו – ותהיו בטוחים שאם משהו יקרה לבית שלהם (ומשהו הרי תמיד קורה, מתישהו), הם יהיו מאושרים שיש להם ביטוח מבנה, ששומר עליהם ומשלם במקומם על כל השיפוצים.

איך יודעים כמה אמורים לשלם עבור ביטוח דירה?

אם אתם רוצים לעשות השוואת ביטוח דירה כדי לדעת אם המחיר שקיבלתם הוא אכן מחיר טוב, כדאי לכם להיכנס לביטוח מבנה ותכולה של רשות ההון, החיסכון והביטוח.

המחיר של ביטוח מבנה תלוי במספר פרמטרים משתנים, שאותם אתם צריכים למלא בשביל לקבל כתוצאה את המחיר שאותו תתבקשו לשלם עבור הביטוח. כל שאילתא משפיעה על מחיר הביטוח ומשנה אותו:

  • סוג המבנה
  • גיל המבנה
  • באיזו קומה ממוקם הנכס, ומה מיקום הקומה בבניין
  • האם אתם רוצים להוסיף כיסוי לנזקי מים
  • האם הוגשו תביעות בשנים האחרונות
  • האם הביטוח שאתם עושים נרכש לצורך משכנתא
  • סכום הביטוח

סוג המבנה היא שאלה שמתייחסת לסוג הנכס שלכם. אם מדובר בבית פרטי או דירה, פנטהאוז או דירת גן.

גיל המבנה – הגיל חשוב בהערכה של היתכנות נזקים לצנרת למשל, שגבוהה יותר משמעותית בבתים ישנים מאד.

קומה – ומיקומה בבניין: הקומה בה הנכס ממוקם היא חשובה לצורך חישוב, מאחר והביטוח עבור בית פרטי יהיה יקר יותר מביטוח לדירה שקצת יותר קשה לפרוץ אליה ולהרוס אותה, מה גם שבית פרטי יותר חשוף לבעיות של תזוזת אדמה, לשריפות ועוד. גם מיקום הקומה בתוך הבניין חשוב, כשקומה אמצעית “נהנית” ממחיר זול יותר מקומת גן או קומת גג / פנטהאוז – בשל הקושי הגדול יותר לפרוץ אליה, והחשיפה המועטה יותר שלה לנזקי מים ואש.

לכל ביטוח יש גם הרחבות, במקרה זה ההרחבה לביטוח נזקי מים ניתנת לבחירה על ידי המבוטח, אם הוא רוצה שרברב מטעם חברת הביטוח, שרברב מטעמו או ללא כיסוי כלל. אל תבחרו באופציה של “ללא כיסוי כלל”. אסור לוותר על הסעיף הזה, כי נזקי מים הם שכיחים מאד, ועלות התיקון שלהם יכולה להגיע למאות אלפי שקלים (במקרים קיצוניים צריך להסיר את כל הקרמיקה, את המטבח, הרצפה והאמבטיות – פשוט “לגלח” את כל הבית).

אם אתם בוחרים באופציה של שרברב דרך חברת הביטוח, אתם למעשה משלמים מחיר נמוך יותר משמעותית מאשר אם תרצו לבחור את השרברב בעצמכם. למרות זאת, חישבו היטב על העניין, ואל תיקחו החלטה פזיזה. מצד אחד, השרברבים של חברת הביטוח הם מקצועיים ומנוסים, מצד שני לא בטוח שהם יהיו זמינים לכם בזמן קטסטרופה, ולא בהכרח שהם מתגוררים באיזור שלכם ויכולים להגיע בזמן, להתחיל את העבודה ולסיים אותה תוך זמן קצר, כמו שרברב פרטי הזמין לכם בכל עת ומקום. להזכירכם, אירועי מים או פיצוצי צנרת הם אסון בהתהוות, ואי אפשר לשבת ולחכות בנחת לשרברב שיגיע מתי שהוא רוצה.

סעיף תביעות – האם למעשה הפעלתם את הביטוח בשנים האחרונות או לא – לא ממש משפיע על מחיר הביטוח (זה לא כמו בביטוח רכב).

המחשבון שואל אותכם אם אתם עושים ביטוח מבנה כי אתם רוצים לבטח את הבית שלכם, או שאתם חייבים לעשות ביטוח מבנה לצורך המשכנתא. אם לקחתם משכנתא, אתם בטח כבר יודעים שתנאי למשכנתא הוא ביטוח דירה, וביטוח חיים. החלק של ביטוח דירה הרלוונטי עבור ביטוח משכנתא, הוא רק ביטוח מבנה.

סכום הביטוח עליו אתם מבטחים את הבית – אל תענו על השאלה הזו לבד. סכום הביטוח אינו המחיר ששילמתם על הדירה, אלא עלות בניית הדירה ללא חישוב השטח שעליו היא בנויה (כלומר ללא הקרקע). צרו קשר עם סוכן הביטוח שלכם, ובקשו ממנו לעשות עבורכם את כל הבירורים.

השוואת ביטוח דירה וקבלת הצעות מכל חברות הביטוח

אחרי שסיימתם להכניס את כל הפרטים שלכם, אתם אמורים לקבל את התוצאות מחברות הביטוח. חשוב מאד שתקראו את הפוליסות המצורפות לכל הצעת מחיר, כי לעשות ביטוח מבנה שלא מכסה כמעט כלום, זה חסר משמעות, ולא משנה כמה המחיר נמוך.

לדירה בקומה 3, על סכום ביטוח של מיליון שקלים, כולל הרחבת מים ושרברב בבחירה עצמאית, תשלמו כך:

שם חברת הביטוח מחיר הביטוח
איי. די. איי 1,513
ליברה 1,709
הכשרה 1,745
ש. שלמה 2,078
ווישור 2,271
שומרה 2,451
ביטוח חקלאי 2,656
הראל 2,665
מגדל 2,750
הפניקס 2,840
שירביט 2,996
כלל 3,121
איילון 3,345
מנורה 3,351
AIG 3,606

 

לפרטים נוספים, נשמח לעזור ולהסביר לכם, צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן