פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •

לפני כל טיסה לחו”ל יש הרבה מאד התרוצצויות ותכנונים, השוואות מחיר של טיסות ובתי מלון, הרשמה מוקדמת לאטרקציות, למסעדות יוקרתיות ועוד. זה מובן לחלוטין, הרי לא בכל יום אנו יוצאים לחופשה, וחשוב לנו למקסם את החוויה, למצוא מראש כמה שיותר אטרקציות, להתייעץ בקבוצות השונות הייעודיות בפייסבוק, לתכנן את הבילויים השונים באופן כזה שכולם במשפחה יוכלו ליהנות מהם – ועוד.

בהיבט הפרקטי, בכדי שהחופשה תהיה באמת נטולת דאגות, בעיות וסיבוכים, כולם כבר יודעים שצריך לעשות ביטוח נסיעות לחו”ל, ששומר עלינו גם במקרה שאנו נפצעים או חווים איזו טראומה רפואית בחו”ל, מפצה אותנו אם נגרם נזק למזוודה או אם אנו נאלצים לבטל את הטיסה. כעת במיוחד, כשכל העולם חווה את הקורונה כנגיף מאיים ומדבק, המשתק ענפים רבים הקשורים לטיסות וטיולים, ברור אפילו יותר שחייבים להצטייד בביטוח נסיעות מקיף וחכם, שיידע לעזור לנו גם במקרים בהם מתרחשות תקלות מהסוג החדש, האופייניות לטיסות ולטיולים בזמן קורונה.

ביטוח נסיעות און ליין - האם משתלם?

אז מה חשוב לזכור ומה הכי דחוף לדעת? 

חשוב ביותר לוודא לפני הטיסה:

 • דרכון בתוקף

אם בימים כתיקונם, אנשים רבים מוצאים את עצמם מחדשים את הרישיון בלחץ אטומי של זמן כי הטיסה מתקרבת והדרכון, מתברר, לא בתוקף – הרי שבתקופת הקורונה זה סיפור מסובך יותר. משרד הפנים עובד באופן איטי יותר, אי אפשר סתם לקפוץ לשם כדי לחדש דרכון, וכדי לקבוע תור צריך להתאזר בסבלנות. כרגע גם לא ניתן לחדש דרכונים בשדה התעופה, כפי שהיה אפשרי בעבר, ולכן כדאי לבדוק את הדרכונים של כל בני המשפחה ברגע שמחליטים לצאת לחופשה. 

 • בדיקת קורונה שלילית

כרגע, מותר לבעלי דרכונים ישראלים לטוס למספר מצומצם של יעדים ירוקים: יוון (אתונה, כרתים, קרופו, וסלוניקי), בולגריה וקרואטיה. לכל מדינת יעד יש את דרישות בדיקת הקורונה שלה, ואת חוקי הבידוד בשטחה עד לקבלת תוצאת בדיקת קורונה נוספת, מטעמה. לדוגמא, אם אתם טסים ליוון אתם יכולים להיבדק לקורונה בזמנכם החופשי לפני הטיסה, אך כשאתם מגיעים ליוון עליכם לשהות בבידוד, לבצע בדיקה נוספת ולחכות עד לקבלת התוצאה שלה. אם אתם טסים לבולגריה אתם נדרשים להציג תוצאת בדיקת קורונה שנערכה בפרק זמן של שבעים ושתיים שעות לפני הטיסה, ולא חלה עליכם חובת בידוד או ביצוע בדיקה נוספת.

הטסים לקרואטיה נדרשים להציג בדיקת קורונה שנערכה בארבעים ושמונה שעות קודם לטיסה, ובהגיעם הם חופשיים לדרכם, ללא בידוד או בדיקה נוספת.

במהלך חודש אוקטובר/ נובמבר אמורה לפעול בשדה התעופה מעבדת קורונה שתיתן תשובות מהירות, ומן הסתם תקל משמעותית על כל הביורוקרטיה המתישה, אבל כרגע אין מענה מיידי.

חשוב אגב להבין, שהחוקים והמידע בנוגע לבדיקות הקורונה וזמני אישורן במדינות השונות עלול להשתנות, וכדאי לעקוב אחרי הפרסומים הרשמיים. כך גם לגבי מדינות היעד הירוקות שמאפשרות לישראלים להיכנס לשטחן, האופן בו הן דורשות לקיים בדיקת קורונה נוספת בשטחן, ועוד.

 • הצהרת בריאות מודפסת

לפני היציאה לשדה התעופה, עליכם למלא ולהדפיס אישור בריאות. ההדפסה היא כמובן המלצה, אבל היא תחסוך לכם זמן רב. ההמלצה כרגע היא להגיע ארבע שעות לפני הטיסה, אלא אם קיבלתם מידע אחר. 

 •   וידוא / אישור שהטיסה שלכם הוזמנה לפני הסגר

משרד התחבורה הודיע, שכל מי שרכש כרטיסים לאחר שהסגר נכנס לתוקפו בתאריך 18-9-2020, לא יוכל לצאת מהארץ. לכן, אם הספקתם להזמין כרטיסים בזמן, כדאי להדפיס את האסמכתא לרכישת הכרטיסים ולהציג אותה כנדרש. אומנם ישראלים רבים מנסים לתחמן את המערכת כדי לצאת מגבולות ישראל, מאחר וקשה מאד להתחקות על תאריך ובעיקר על שעת הזמנת הטיסה, אך כדאי לדעת שזוהי עבירה לכל דבר, ובסופו של דבר ניתן להתחקות ולהבין מתי בוצעה רכישת הכרטיסים – אז לא כדאי להתחכם בנושא.

מה ביטוח הנסיעות לחו”ל צריך לכלול?

עליכם לזכור, שביטוח הבריאות שלכם, רחב ככל שיהיה, מכסה אתכם רק בארץ. מהרגע שיצאתם מגבולות ישראל, אתם למעשה לא מכוסים כלל. אם תצטרכו לעבור בדיקת קורונה, אם תשברו רגל, תעלו חום, תזדקקו לטיפול שיניים חירום או אפילו עזרה נפשית ראשונה – תיאלצו לשלם הכל מכיסכם.

טיפולים פרטיים, אשפוזים בבתי חולים, תרופות, הליכים רפואיים, ניתוחים, ייעוץ רפואי וכל מה שאנו מקבלים כמובן מאליו בחיי היום יום שלנו, ולא מעלים בדעתנו כמה הם יקרים ללא ביטוח בריאות. כמה יקרים? עשרות אלפי דולרים בקלות. אז כשחושבים על כך שביטוח הנסיעות לחו”ל עולה בסך הכל כמה שקלים ליום לאדם, זה שווה ולו רק בשביל השקט הנפשי. 

מה צריך הביטוח נסיעות לחו”ל לכלול, במיוחד עכשיו?

 • כיסוי רפואי מלא, לכל בעיה, מחלה, תאונה וכדומה. כולל כיסוי שהות בבית חולים, ביצוע ניתוחים, רכישת תרופות, מתן עזרה ראשונה, טיפולי שיניים, הטסת מלווה, התייעצות עם רפואים מקומיים, ועוד. 
 • כיסוי למקרה שתגלו שנדבקתם בקורונה עוד לפני הטיסה. במקרה כזה, מגיע לכם החזר, שחלקו מיועד גם להחזר הוצאות ביטול הטיסה.
 • כיסוי למקרה שתתגלו כבעלי סימפטומים החשודים כקורונה בשדה התעופה בישראל. 
 • כיסוי ופיצוי למקרה שתצטרכו להיכנס לבידוד בארץ, בחזור. שימו לב לפירוט לגבי סיבת הבידוד: האם זה בגלל התגלות נגיף במטוס או בשדה התעופה בטיסת החזרה לארץ, או שהבידוד מתחייב כתוצאה מחזרתכם ממדינה אדומה. 
 • כיסוי למקרה של הופעת חום פתאומי או סימפטומים נוספים בשדה התעופה בחו”ל (ביום הראשון או ביום האחרון), וכל ההשלכות של ביטול הטיול, או של הישארות נוספת, שלא תכננתם מראש, במדינת היעד. 
 • כיסוי למקרים בהם לא תוכלו פתאום לחזור לישראל, בגלל סיבות חיצוניות כמו הטלת סגר (ביטול טיסות יוצאות ממדינת היעד, או ביטול טיסות נכנסות לישראל). זהו סעיף שעלול לייקר את הביטוח, אך הוא מאד חשוב, במיוחד לאור המהירות בה הקורונה מתפשטת, וגורמת לסגירת גבולות ללא התרעה כמעט. אתם זקוקים לכיסוי כל ההוצאות הלא צפויות שכרוכות בהישארות תקופה נוספת במדינת היעד, איבוד ימי עבודה ועוד.
 • כיסוי מלא למקרים בהם נאלצתם לבטל את הטיסה, מכל סיבה שהיא.

ביטוח נסיעות – גם לצרכי שמירה על הרכוש והכבודה

בתוך כל שגעת הקורונה כמעט הספקנו לשכוח, שביטוח נסיעות לחו”ל כולל גם מרכיב חשוב של ביטוח הכבודה.

זה אומר שאם מסיבה כלשהי המזוודה שלכם לא הגיעה בזמן (או בכלל), אם היא ניזוקה, אם אבדו לכם בדרך חפצי ערך או אם נגרם נזק לרכוש שלכם – הביטוח

מכסה גם את כל אלה, ויפצה אתכם עד לגבול כספי מסוים, וכמובן בהתאם לתשלום שנגבה מכם.

ביטוח נסיעות - גם לצרכי שמירה על הרכוש והכבודה

מה חשוב לדעת, לפני שעושים ביטוח נסיעות לחו”ל?

אנשים רבים לא טורחים לקרוא את כל האותיות הקטנות, ופשוט חווים מפח נפש, שבהחלט אפשר היה למנוע מראש. למשל, אם כתוב שעבור ביטוח התכולה צריך להוסיף תשלום נוסף והנוסע לא עשה זאת, הוא עלול להתאכזב כשהוא יגלה שהמזוודה שלו לא הגיעה יחד אתו למדינת היעד, ולמרות זאת אין לו פיצוי מחברת הביטוח בכדי לרכוש בגדים וכלי רחצה חדשים.

גם לגבי כל מה שקשור בביטול הטיסה צריך להיות מאד עירניים, כדי לא לאבד את הכסף. למשל, אם נדרשת הודעה של בין שמונה לעשרה ימים מראש למקרה של ביטול טיסה מסיבה שאיננה קורונה, והמבוטח לא ביטל את הטיסה בזמן, הוא כנראה לא יקבל את הכסף עבורה, למרות שלא טס לשום מקום.

ביטוח נסיעות חייב להיות מדויק וחכם, אחרת תשלמו יותר מדי, או לא תקבלו את הפיצוי ההולם

חשוב מאד שתתאימו את ביטוח הבריאות להרכב המשפחתי, למצבכם הבריאותי, למטרה שלשמה אתם טסים ולכיסוי הצרכים המדוייקים שלכם, אחרת או שתשלמו הון עתק והרבה יותר מדי, או שתמצאו את עצמכם לא מכוסים מספיק.

איך תדעו מה הביטוח המתאים לכם? כמובן שסוכן הביטוח יעזור לכם להתאים את הביטוח למה שאתם צריכים, אבל עוד לפני זה – תשאלו את עצמכם מה מטרת הנסיעה שלכם? אם אתם טסים כדי לעסוק בספורט אתגרי, אתם זקוקים לביטוח רפואי רחב ויקר יותר מביטוח שזקוק לו איש עסקים, שעבורו מתאימים ביטוח שמאפשר לו לנוע בין כמה מדינות ללא צורך לחדש את הביטוח לתקופה מסוימת.

נשים בהיריון כמובן צריכות ביטוח בהתאמה אישית, ואנשים מעל גיל שבעים וחמש ישלמו מחיר שונה ממשפחה צעירה. גם היעד קובע: תרמילאים שטסים להודו (בתקופות נטולות קורונה, או תרמילאים עם אזרחות זרה) זקוקים לביטוח שונה מאנשים שטסים ללונדון, ואנשים עם מורכבות בריאותית ישלמו יותר מאנשים בריאים. 

למה דווקא עכשיו כדאי לעשות ביטוח נסיעות און ליין?

מאחר וכולנו מודעים לעובדה שבגלל התפשטות הקורונה, אנו צריכים לשמור על ריחוק חברתי ולהשתדל לא להימצא במרחב סגור עם אנשים נוספים שאינם מהמעגל המשפחתי הגרעיני המצומצם, ההמלצה היא לנסות ולעבוד כמה שיותר באמצעות האון ליין.

יחד עם זאת, אין שום צורך להתפשר ולהזמין ביטוח נסיעות ללא יחס אישי או התאמה מדויקת להרכב שלכם: אתם יכולים לחייג אלינו או להקליק ולשוחח איתנו בכל מדיה אפשרית, כדי שנוכל להתאים לכם את הביטוח המדויק והמתאים לכם, גם מרחוק. 

עם מי ניתן להתייעץ כדי למצוא את הביטוח הכי טוב ומשתלם?

הגיל שלכם, ההרכב שלכם, מצבכם הבריאותי, יעד הטיסה שלכם, מטרת הנסיעה ועוד – כל אלה מצריכים חשיבה ובנייה מדויקת של חבילת ביטוח בריאות. סוכן ביטוח נסיעות מנוסה מכיר כל תרחיש אפשרי בחוזה של ביטוח הבריאות (וגם חווה עם לקוחותיו לא מעט מצבים שונים ומשונים), ולכן יודע לצפות מצבים מסובכים, שאתם לא מודעים להם כלל, יודע ממה להימנע ועל מה אסור לוותר.

סוכן הביטוח גם מכיר את הצעות ביטוחי הנסיעות של כל חברות הביטוח (ואת מהירות התגובה וההתנהלות שלהם במקרים בהם צריך אותם), ולכן הוא היחיד שיכול לבנות לכם את תמהיל ביטוח הנסיעות שהכי נכון לכם – במחיר הכי משתלם עבורכם.

דילוג לתוכן