פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח רפואי פרטי

אתם הורים טריים לעולל או עוללה קטנטנים. כרגע, הימים והלילות שלכם נראים כמו עיסה דביקה של טיטולים, הנקות או האכלות, בגדים קטנטנים שצריך להחליף בתכיפות מעוררת השתאות, כביסות, הרתחות, מקלחות, לילות ללא שינה, ימים ארוכים שבהם מנסים לתפוס כמה דקות של תנומה… ובתוך כל זה, חיוך קטן ומתוק שמגיח פתאום הופך את הכל לאושר גדול, ומיד שוכחים את כל הקשיים, את הלילות הלבנים, את התיסכול.

יש מי שמלווה את המשפחות הצעירות בדרכן לבניית משפחה, ועוטף אותן בחיבוק חזק של תמיכה: ביטוח רפואי פרטי הוא לא סניף של קופת החולים ליד הבית שלכם, עם רופאים שאתם באים אליהם עם ילד צורח ויוצאים תוך חמש דקות עם מרשם לאנטיביוטיקה. ביטוח רפואי פרטי הוא רשת גדולה של שירותים, טיפולים וייעוץ, הניתנים על ידי מומחים, במגוון גדול של תחומים המקיפים את הבייבי שלכם ואתכם. לא מדובר רק בטיפולי חירום בשעת מחלה, אלא להיפך – טיפולי תמיכה והעשרה שמטרתם להקל עליכם את החיים, ולהפוך אתכם למאושרים יותר. אז מה הם היהלומים שמתחבאים בפוליסת ביטוח רפואי פרטי, שכדאי לנצל – במיוחד הורים צעירים לתינוקות או

לילדים צעירים בגן ובבית הספר היסודי?

אסור להמר על הבריאות

מכירים את הסרטונים העצובים שמופעלים אוטומטית ביוטיוב, כשאתם מחפשים איזה שיר? בסרטונים האלה רואים ילדים והורים בוכים, מתחננים לתרומות מהציבור כדי לעבור תהליך של ניתוח או השתלה יקרים מאד  בחו”ל, או כדי לרכוש תרופות מחוץ לסל עבור מחלה נדירה וקשה. הסרטונים האלה קורעים את הלב, והלוואי שכל התהליכים הרפואיים וגם כל התרופות בעולם היו מסובסדים ונגישים לכולם. אבל יודעים משהו? זה לא כך, ובגלל שאף אחד לא רוצה להגיע למצב של בקשות תרומה, צריך לעשות ביטוח, כולל ביטוח נכות, שמפצה ומחזיר כסף עבור טיפולים וציוד למקרה שהמבוטח הפך לנכה. אגב, אל תיבהלו מצמד המילים ביטוח נכות, הפוליסה מתייחסת גם למקרים כמו קטיעת חלק מהאצבע או פציעה בברך – לא רק לנכות כוללת וטוטאלית.

אז נכון שפעם ביטוח רפואי פרטי היה יקר ולא נגיש לכולם. אבל מאז הרפורמה בשנת 2016 שאיפשרה לראשונה להסיר סעיפים מביטוח הבריאות ובכך להוזיל אותו – ביטוח רפואי פרטי הפך להיות מוצר שכל אחד יכול להרשות לעצמו, ובמיוחד ביטוח בריאות לתינוק, שעולה כמה שקלים בחודש.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

כמה עולה ביטוח בריאות לתינוק?

ביטוח רפואי פרטי מציע לכם עולם ומלואו של טיפולים פרטיים חדשניים, שאפשר ורצוי לנצל גם בזמן שיגרה מבורכת, ולא רק כשחולים. חלק מהשירותים מוצעים בתוך ביטוח בריאות לתינוק, ועוזרים להורים צעירים במגוון של טיפולים וחיזוקים, שמלווים אותם ואת הבייבי, גם בבגרותו. מחיר הביטוח לתינוקות הוא נמוך למדי:

מחיר ביטוח בריאות לתינוק בן שנה: המחיר הנמוך המוצע הוא  29 ש”ח לחודש (איי איי ג’י), והמחיר הגבוה ביותר הוא 42 ש”ח, חברת איילון.

עבור פעוט בן שנתיים או שלוש, מחיר ביטוח רפואי פרטי הוא 29 ש”ח לחודש (איי איי ג’י), והמחיר הגבוה ביותר הוא 43 ש”ח, חברת איילון.

המחירים האלה כוללים הכל, גם סעיפים של תרופות, השתלות וניתוחים. חשוב לציין שניתוחים מהווים סעיף מאד יקר בתמהיל, ואם מוותרים עליו, המחיר הנמוך המוצע לביטוח בריאות פרטי לקטנטנים שלכם הוא 5 ש”ח (איי איי ג’י), ו- 18 ש”ח (מנורה מבטחים).

אז מה הם הסעיפים שמחכים בתוך ביטוח בריאות לתינוק ובתוך ביטוח רפואי פרטי להורים צעירים? אספנו שמונה הצעות שוות:

רפואה משלימה לקטנטנים

טיפולים פרה רפואיים עדינים ולא חודרניים (כמובן), לטיפול בבעיות של פליטות מזון, כאבי גדילה, כאבי בטן וכל מה שמפריע כל כך לפיצפונים, וגורם להם לבכות במשך שעות ארוכות ומורטות עצבים. הטיפולים מתבצעים באמצעות רפלקסולוגיה, פרחי באך, ועוד.

טיפולי הומאופתיה לחיזוק המערכת החיסונית

התינוק שלכם עומד להיכנס למשפחתון בקרוב, וזה בדיוק הזמן לחזק את המערכת החיסונית שלו עם שלל רב של טיפולי הומאופתיה עדינים ומותאמים לתינוקות. בנוסף, הטיפולים האלה מצוינים גם לטיפול בדלקות אוזניים, אסטמה של העור (אטופיק דרמטיטיס) שגורמת להם לפריחה וגירודים שמציקים להם מאד, טיפול בנזלת, באלרגיות, פריחת חיתולים ועוד. התינוקות שלכם הם יצורים עדינים מאין כמותם, העור שלהם חשוף ומגורה מכל דבר שרק חולף לידו, ובנוסף הם מפתחים בקלות תגובות כמו שיעול, נזלת, פריחה ועוד. האמצעים ההומואופתיים הם דרך קלה ולא כימית (כמו תרופות או אפילו תרסיס אף) לעזור להם. בסופו של דבר, תינוק בריא הוא תינוק רגוע, שיכול לאכול, לישון ולהתפתח בנחת, מבלי ששום דבר יפריע לו.

טיפולי הומוטוקסיקולוגיה

בתוך הפוליסה של ביטוח רפואי פרטי תמצאו גם טיפולי הומוטוקסיקולוגיה, שמומלצים מאד לנשים כמה חודשים אחרי לידה. הומוטוקסיקולוגיה היא שיטת טיפול לניקוז רעלים מהגוף, וחיזוק המערכת החיסונית באמצעות ניקוי הגוף. ידוע שנשים אחרי לידה הן מותשות, בקושי אוכלות (וגם כשהן מצליחות להכניס משהו לפה, זה מן הסתם לא סלט ירקות מוקפד וטרי אלא איזה כריך מהיר), מתוחות, לפעמים גם מדוכאות – ומשום כך, נוטות לחלות יותר. הומוטוקסיקולוגיה מצמצמת מאד את התחלואה בנשים אחרי לידה, את הדלקות החוזרות בדרכי השתן ובגרון וזיהומים שונים, שחלקם הם כתוצאה מקריסה נפשית ופיזית, ומאפשרת להן אורח חיים בריא ונעים יותר.

שירות וייעוץ של דיאטנית

נשים אחרי לידה מרגישות לפעמים חוסר ביטחון בגוף שלהן, תחושה של השמנה והזנחה (במיוחד כשאין להן זמן או אפשרות לחזור לפעילות גופנית כמו לפני ההיריון), תיסכול ותחושות של זעם כלפי הגוף החדש. לפעמים מדובר בסך הכל בקילו או שניים שהן לא מצליחות להיפטר ממנו, אבל משנה את כל התפיסה העצמית שלהן. זה הזמן לקבל שירות ייעוץ תזונתי, מותאם למצבן כנשים אחרי לידה ו/או מניקות. ההבדל הקטן של שלושה קילו פחות, יכול להיות ההבדל בין אמא מתוסכלת שעלולה לפתח דיכאון של אחרי לידה, ואמא פעילה שמסוגלת ללבוש מה שהיא רוצה ללא שום רגשי נחיתות.

שינוי תזונה יעזור להן לא רק להשיל את המשקל שהצטבר, אלא גם ישפר את רמת האנרגיה שלהן, ואפילו יעזור להן לייצר יותר חלב, אם הן מניקות.

ביטוח רפואי פרטי מציע שירותי תזונה בריאה באמצעות דיאטניות מוסמכות. השירות מתאים לא רק לנשים שרוצות לחזור לגיזרה שלהן אחרי היריון ולידה, אלא גם לילדים ומתבגרים שרוצים לרדת במשקל באופן בריא, גברים שמרגישים שעלו במישקל ואפילו ספורטאים שרוצים לשפר את התזונה שלהם.

עיסויים רפואיים

אין יותר כיף ממסאג’, נכון? במיוחד אם זה עיסוי שלא צריך לשלם עליו, במסגרת ביטוח רפואי פרטי. נשים אחרי לידה וגם תינוקות קטנים יכולים ליהנות מאד מעיסוי רפואי, שמפיג כאבים בגב התפוס מנשיאה בלתי פוסקת של התינוק כל שעות היום והלילה, ומנקז את כל המתחים החוצה. גם תינוקות אוהבים את העיסוי העדין, שמשחרר להם את השרירים והאנרגיות שהם לא יודעים ומצליחים לשחרר בעצמם. עיסוי עדין מרגיע אותם מאוד, ועוזר להם להירדם ולישון טוב יותר.

יועצת הנקה

לא כל הנשים מצליחות להניק את התינוק מיד כשהוא נולד. רובן מנסות שוב ושוב, לא מתייאשות, חורקות שיניים עם כל פיטמה סדוקה ובכי קורע לב של תינוק רעב שלא הצליח לשבוע מההנקה, לא ישנות בלילות בגלל ניסיונות הנקה מתמשכת אך לא מספקת לתינוק. התמונות ברשתות החברתיות ובכלל בכל המדיה ששוטפת אותנו, של נשים שלוות המניקות תינוקות מלאכיים, רק מעוררות עוד יותר תיסכול בקרב אותן אימהות, שלא מבינות מה לא בסדר איתן, שכולן מצליחות ורק הן לא. והכעס כמובן לא תורם בשום דבר, לא לייצור החלב ולא לתינוק הסימביוזי לאמו, שמרגיש את העצבים והופך גם הוא לעצבני (ואז עוד יותר מתקשה לינוק, מה שמייצר תגובת שרשרת בגוף האם להפסקת ייצור החלב).

יועצת הנקה יכולה לשפר פלאים את כל המצב הזה, במיוחד כשאפשר להזמין אותה הביתה להדרכות, דרך ביטוח רפואי פרטי. היא יודעת להסביר לאם המותשת איך להחזיק את התינוק, יש לה קסמים שהיא שולפת מהשרוול, והיא בעיקר עוטפת את האם המתוסכלת בהרבה מאד הבנה. אימהות טריות שאינן מצליחות להניק, יודעות שהנקה שווה זהב עבור התינוק, במיוחד בתקופה כל כך שטופת וירוסים ומחלות.

רכיבה טיפולית עבור ילדי בית ספר

ילדים הסובלים מבעיות חברתיות, חרדות, בעיות קשות של קשב וריכוז, ילדים שעברו טראומה ועוד – הם לא בדיוק לקוחות קלים לטיפול. רובם לא מוכנים לעבור טיפול פסיכולוגי קלאסי, ועבור חלקם הוא גם לא יהיה יעיל. רוב הביטוחים הפרטיים מציעים רכיבה טיפולית, ככלי לטיפול בילדים. זהו חיבור מצוין בין ילדים, שלפעמים מתקשים לתת אמון בבני אדם או שהתייאשו מכך שמישהו יוכל אי פעם לעזור או להבין אותם – ובין סוסים, חיות פראיות אבל אצילות וסבלניות מאין כמותן. טיפולי רכיבה טיפולית שמציע ביטוח רפואי פרטי מתקדם מתבצעים במקומות עם מטפלים מוסמכים לטיפול בילדים באמצעות חיות ורכיבה על סוסים, וכמובן בשום שלב אינם מסכנים את הילדים. הילדים לומדים ליהנות מהטיפול ביצור אחר (הסוס), מהרכיבה המשחררת בטבע, וגם מהחיבור המבוקר עם הילדים האחרים. מכל שיטות הטיפול בילדים, רכיבה טיפולית היא אחת המומלצות ועם תוצאות טובות מאד.

חדרי מלח לטיפול בבעיות נשימה

לא רק בתקופת הקורונה, אבל אין ספק שהיא עזרה להרים את קרנם – חדרי המלח הפכו להיות המקום אליו עולים לרגל אנשים שסובלים מבעיות נשימה. מדובר בחדר שקירותיו מכוסים מלח עבה, שנכרה בעומק של שלוש מאות מטרים לפחות, ופולט נתרן כלור בריכוז של כמעט מאה אחוזים. החומר הזה נשאב לדרכי הנשימה של מי שיושב בחדר, ומנקה אותם מרעלים שונים. חדרי המלח מצוינים לטיפול במחלות כרוניות כמו אסטמה, ברונכיטיס, COPD ועוד. גם אם הם לא יצליחו להבריא את המבקר בהם, סביר להניח שהם יעניקו הפוגה מבעיות הנשימה, או לפחות הקלה רצינית. יש חדרי מלח עם ויסות של נתרן כלור, המיועדים לילדים שסובלים מבעיות של אסטמה, סיסטיק פיברוזיס ועוד. חדרי מלח גם ידועים כמסייעים בהפחתה או הפסקה של עישון, ובהקלה למעשנים כבדים שסובלים משיעולים כרוניים. אם אתם סובלים מבעיות נשימה, חפשו בפוליסת ביטוח רפואי פרטי שלכם חדרי מלח, ותקבעו תור בהקדם.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן