פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
הר הביטוח

ביטוחים הם עניין רציני למדי, את זה כבר כולם יודעים. בין אם מדובר בפיננסים, בכיסוי למחלות קשור או בביטוחי חיים – אנו עושים ביטוח כדי לכסות תרחישים עתידיים שעלולים להתחיל רע או להיגמר רע.

אבל כמו בכל דבר, גם הביטוח מצריך מעקב ובדיקות תקופתיות. אי אפשר לעשות את הביטוח ולחשוב שבזה סיימנו. כלומר אפשר, אבל אז אנחנו עלולים לשלם יותר מדי, לא להיות מעודכנים מספיק מבחינת הכיסוי הביטוחי, או להימצא במצב של כפל ביטוחי.

הבשורות הטובות הן שאפשר וקל לבדוק את כל הפוליסות שיש לכם, החל מאלה שאתם עשיתם בעצמכם ועד תתי סעיפים שיש לכם בכל מיני תוכניות חיסכון, פנסיה או השתלמות.

החל מאתרים פשוטים לתפעול כמו הר הביטוח ועד מנועי חישוב פרמיות – כל הכלים שיעזרו לכם להבין את הפוליסה שלכם, לבדוק אותה וללמוד עליה עוד.

מחשבוני ביטוח

מחשבוני ביטוח בתחומי ביטוח שונים כמו מחשבון ביטוח חיים, מחשבון ביטוח בריאות או מחשבון ביטוח רכב הם מאוד נפוצים ברשת, וקל להשתמש בהם. בניגוד לכלי בדיקה כמו הר הביטוח, מחשבוני ביטוח מציעים לכם מגוון של הצעות מחיר בתחום הביטוח שאתם מחפשים.

לדוגמא, אם אתם מחפשים לעשות השוואת ביטוח חיים, אתם יכולים להיכנס לאחד המחשבונים של ביטוח חיים, להקפיד את הנתונים הנדרשים לחישוב ולהשוואת ביטוח חיים (גיל, גבר או אישה, סכום הביטוח הנדרש) ולקבל הצעת מחיר מכל חברות הביטוח. קחו בחשבון שאם עברתם את גיל שישים, לא בטוח שתקבלו יותר מהצעה אחת, ולפעמים גם זה לא.

גם בתחום הבריאות אתם יכולים להיעזר המון במחשבונים – יש לכם את המחשבון הממשלתי הרשמי, שם אתם צריכים להכניס את הנתונים שלכם כמו גיל, גבר או אישה, מעשנים או לא – ואז לבחור אם אתם מוסיפים סעיפים כמו תרופות מחוץ לסל, ניתוחים או השתלות בחו”ל. המחשבונים הם כלי שעוזר לגבש דעה ולבחור בחברת ביטוח.

למה זה טוב?

המחשבון הוא כלי יעיל שמרכז לכם את כל הצעות המחיר בבת אחת במקום אחד. במקום להיכנס לכל חברת ביטוח בנפרד, אתם יכולים לקבל דוח מפורט של כל ההצעות שמתאימות לנתונים שהקלדתם.

למה זה עלול להיות לא טוב?

המחשבונים לא תמיד מעודכנים, עם מחירים הנכונים לאותו יום. מעבר לעובדה שהם לא בהכרח משקפים מבצעים, או הנחות שאפשר לקבל בשיחה אישית, המחירים הם לפעמים “תקועים” על חודש מסוים, ולא מקפים את השינוי במחיר. לדוגמא חלק ממחשבוני ביטוח חיים מציגים מחירים מאוד יקרים, בטח למחיר שתוכלו להשיג דרך סוכן ביטוח.

בנוסף, אתם לא תמיד יודעים על איזה מחשבון נפלתם, אם הוא שייך לחברה ספציפית ולכן מציג נתונים מעט מוטים.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח החיים שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח החיים שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

הר הביטוח

הר הביטוח הוא אתר שמרכז את כל הביטוחים שאי פעם עשיתם, בכל התחומים. הרבה אנשים שמעו על הר הביטוח, אבל לא הרבה יודעים שמאוד קל להשתמש בו. אומנם הכניסה אליו קצת מסורבלת, ודורשת לא מעט סעיפי זיהוי שלא כולם מוכנים להכניס לתוך אתר ממשלתי (כולל כתיבת פרטי כרטיס אשראי, וזה בניגוד לפעם שכל שהייתם צריכים לעשות זה למלא שם ומספר תעודת זהות). אך ברגע שנכנסים, כמעט כל המידע הביטוחי שלכם נפרס בפניכם. יש אנשים שנחשפים להר הביטוח רק כשהם חוששים ממצבים של ביטוח חיים כפול – אבל הר הביטוח זמין לכם לבדיקה של כל סוגי הביטוח שלכם.

למה זה טוב?

הר הביטוח מאפשר לכם לראות איפה אתם מבוטחים, ואפילו להיכנס לפוליסה עצמה. למשל, אם אתם עומדים לחדש את ביטוח הרכב שלכם, עיון בהר הביטוח ינווט אתכם לא רק לעבר פוליסות הביטוח שלכם, אלא גם לבדיקה של העבר הביטוחי שלכם. כך תוכלו להוציא אישור שאתם נהגים זהירים, ללא תאונות או עבירות תנועה חמורות, כדי להוזיל את ביטוח הרכב.

יתרון נוסף של הר הביטוח, טמון בכך שאתם יכולים לראות את רוב הביטוחים שאי פעם עשיתם לעצמכם, או עשו לכם. תתפלאו, אבל בטוח יש לכם כל מיני פוליסות ישנות או כאלה שקשורות למוצרים אחרים, ואתם לא מודעים אליהן. לא מודעים – אך משלמים. כך נוצרת סיטואציה של כפל ביטוחי, או של תשלומים יקרים מדי שלא לצורך. למשל, יש לכם ביטוח חיים לא רק במשכנתא, אלא גם בחלק מתוכניות החיסכון ואולי גם בביטוחים אחרים כמו ביטוח בריאות, ביטוח תאונות ועוד. בהיבט הזה, הר הביטוח מאפשר לכם לעשות סקירה כוללת של כמעט כל הביטוחים החבויים שלכם, ולבדוק מה יש לכם, כמה יש לכם והאם אתם משלמים כפול על אותו סעיף.

נקודת יתרון נוספת וחשובה היא שהר הביטוח מאפשר למצוא את רוב הפוליסות הישנות או האבודות – לא רק של עצמכם, אלא גם של אנשים קרובים אליכם שנפטרו, ואתם רוצים לדעת אם היה להם למשל ביטוח חיים.

למה זה עלול להיות לא טוב?

אם אתם לא סוכני ביטוח, לא בטוח שתדעו להסיק את המסקנות הנכונות מהבדיקה שעשיתם בהר הביטוח. למשל, אתם עלולים להיבהל מכך שיש לכם שני ביטוחי חיים, ולבטל אחת מהן. אך יתכן דווקא שסוכן ביטוח חיים שיבדוק את הפוליסות, ימליץ לכם לשמור על שתיהן, כי הפרמיות עבורן נמוכות למדי ואילו יש להן יתרונות נוספים, כמו חיסכון או סעיף של אובדן כושר עבודה.

במקביל, יתכן מצב הפוך – אתם תגלו שאתם משלמים רק על ביטוח חיים אחד ותהיו סבורים שהכל בסדר, כשלמעשה הביטוח הזה הוא יקר מאוד, מלפני תקופת הרפורמה, ואתם משלמים כפול מכפי שאתם צריכים ואמורים לשלם.

בעיות נוספות שאופייניות להר הביטוח, הן שחלק מהפוליסות הפנסיוניות המכילות סעיף ביטוחי, אינן מוצגות בהר הביטוח, ואדם שסבור שהוא מצא ומיצה את כל המידע שלו בנושא הביטוח לאחר סיור בהר הביטוח, עלול לעשות טעויות שמקורן בחוסר מידע. למעשה, רק סוכן ביטוח יוכל לעזור לו למצוא ולאתר את כל הפוליסות החבויות.

חלק מהסעיפים של הפוליסות כן מופיעים בהר הביטוח, אך אינם מוצגים בכותרת – מה שגורם לרוב האנשים לדלג על מידע חשוב ולהבין בטעות שאין להם את הביטוח הספציפי שהם מחפשים.

גם נושא הפוליסות המסולקות מהוות בעיה, מאחר והן מופיעות בהר הביטוח למרות שכבר אינן רלוונטיות / קיימות – והעניין הזה מייצר בילבול, ומוביל למידע מוטעה בעייתי מאוד.

אז אומנם הר הביטוח הוא אתר שמעניק מידע חינמי, אך במקרים רבים הוא לא מספק את התמונה המלאה, ובפעמים אחרות מספק תמונה שגויה. אין מנוס מהמסקנה, שאין תחליף לאיש מקצוע.

סוכן ביטוח חיים

סוכן ביטוח חיים מציע לכם את כל היתרונות שאתם תמצאו בכלים כמו הר הביטוח, מחשבונים שונים ועוד. הסוכן יערוך לכם השוואות מחיר, יחפש וימצא עבורכם את כל הפוליסות הכי עתיקות שאתם אפילו לא יודעים שאתם עדיין משלמים, ויבדוק איזו שווה להשאיר, ואיזו שווה לנטוש. הסוכן גם יעבור על המחירים שאתם משלמים, ויידע להגיד לכם אם אתם משלמים יותר מדי. דרך אגב, זה נכון לכל סוכן ולא רק לסוכן ביטוח חיים.

למה זה טוב?

עבודה עם סוכן ביטוח נותנת לכם שקט נפשי – הגורל שלכם נמצא בידיים של איש מקצוע, ולא סתם בתוך פוליסה בתיקיית אונליין. אתם לא סתם מספר אלא לקוח מוערך, שהסוכן עובד בשבילו ומוצא לו את מוצרי הביטוח הכי טובים. בנוסף, את הנקודה החשובה של הגנה – במקרה של תביעת ביטוח, חשוב שיש סוכן ביטוח צמוד, שיכול לנהל עבורכם את התביעה. בין אם זה ביטוח חיים ובין אם זו תביעה בנושא רכב או בריאות.

למה זה עלול להיות לא טוב?

למען האמת אין חסרונות בעבודה עם סוכן ביטוח. יש אנשים שסבורים שסוכן לוקח מחירים גבוהים יותר, כי הוא כולל את העמלה – אבל אם תעשו בדיקה תגלו שברוב המקרים המחיר שמציע לכם הסוכן הוא דווקא נמוך יותר. אז אתם מקבלים את השירות האישי, את כל הטיפול והניירת, את התמיכה והבדיקה מותאמת לכם – וכל זה במחיר נמוך יותר מכפי שהייתם משלמים באמצעות ביטוח שעושים לבד.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח החיים שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח החיים שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן