פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
יועץ פנסיוני מומלץ

אנשים בגילאי שלושים או אפילו ארבעים חושבים על הפנסיה כעל מושג ערטילאי, משהו שיקרה עוד מיליון שנה. הדבר האחרון שמתחשק להם זה להתעסק עם הפנסיה שלהם, לדבר עם יועץ פנסיוני מומלץ או לנסות לחשב כמה הם ירוויחו.

אבל פנסיה היא לא משהו ערטילאי שמתרחש בעתיד של עוד מאתיים שנים. פנסיה היא תקופת זמן שמתרחשת בקרוב, מהר יותר מכפי שאתם יכולים לדמיין.

אם אתם חושבים על המילה פנסיה ומדמיינים איש זקן יושב על כסא נדנדה ומעשן מקטרת, תחשבו שנית. פנסיה, רבותיי, היא מה שאמור לכלכל אתכם במשך שנים ארוכות, מהרגע שאתם יוצאים לגימלאות. זו הסיבה שאתם חייבים לתכנן את הפנסיה שלכם כראוי, ורק יועץ פנסיוני מומלץ ובעל ניסיון יוכל לעזור לכם לתכנן את המסלול הנכון, המדויק לכם – וזה שיניב לכם הכי הרבה כסף. איך עושים את זה?  יש מספר דרכים ופתרונות, שרק אנשים מהתחום הפיננסי פנסיוני מכירים, וזו הסיבה שלא מתכננים לבד אקט כמו יציאה לפנסיה, אלא מתייעצים עם יועץ פנסיוני מומלץ.

האם ללא יועץ פנסיוני מומלץ לא ניתן לצאת לפנסיה ולפדות את כל הכספים המגיעים לנו?

כל אדם שעובד זכאי לצאת לפנסיה בגיל 67 וליהנות מפירות עמלו. אחרי שנים ארוכות של קימה מוקדמת בבוקר, נסיעה למשרד וחזרה רק בשעות הערב, לפנסיונר מגיע בהחלט לנוח, להתרווח אחורנית, לתכנן את שארית חייו בהנאה וברווחה כלכלית, מבלי להצטרך לתת דין וחשבון למעסיק כלשהו, ובלי לחצים משום סוג. לרוע המזל, לרוב האנשים אין שום מידע לגבי סכומי הפנסיה שהם מפקידים או שמגיעים להם, וחמור מכך – אין להם כל מושג לגבי מתי נפתחות קופות הגמל של תקופת הפנסיה, מה אחוז העמלה הנדרשת מהם תמורת הפתיחה (למרות שהם לא פותחים את התוכנית טרום זמנה הם צריכים לשלם סכום גבוה בתכלית עבור ריקון קופת הפנסיה בבת אחת). מיותר לציין שהם לא יודעים מה הם האפיקים שבהם כדאי להם להשקיע בהמשך ויכולים להניב להם סכומי כסף נוספים. חוסר המידע הזה עלול לגרום להם להלם, בזמן אמת, ולייצר מציאות שונה מכפי שחשבו ותיכננו כל כך הרבה זמן. הם מגלים שהם לא יכולים לצאת לטיול הגדול, הם לא יכולים לרכוש ציוד לתחביב החדש שתכננו לאמץ, הם לא יוכלו ללמוד באוניברסיטה או בסדנאות כפי שחלמו. למעשה, יתכן שהם בכלל לא יוכלו ליהנות משנות הפנסיה שלהם ויצטרכו להמשיך ולעבוד.

אז התשובה הקצרה יותר לשאלה אשר בכותרת היא כן, ניתן לצאת לפנסיה ללא התייעצות קודמת עם יועץ פנסיוני מומלץ, אבל למה שתעשו את זה? זה יעלה לכם בקיצוץ דמי הפנסיה שלכם, כי לבד אתם לא לא תדעו להתנהל כראוי – אלא אם אתם עובדים בתחום הפיננסי עם התמחות בפנסיה.

שאלון קצר לבדיקת התאמה למיקסום תשואות בפנסיה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו להרוויח בחודש מתשואות בפנסיה שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

האם יועץ פנסיה מומלץ יכול לשנות משהו בתוכנית הפנסיה?

תפקידו של יועץ פנסיוני מומלץ הוא לעבור איתכם על תרחיש היציאה לפנסיה העתידית שלכם, ולהציג בפניכם את כל המסלולים הצפויים לכם. אתם צריכים להבין, שיציאה לפנסיה היא לא רק להחתים את כרטיס העובד בפעם האחרונה, להגיד לבוס מה אתם באמת חושבים עליו ולהיפרד מהחברים בעבודה. יציאה לפנסיה שתוכננה כראוי יחד עם יועץ פנסיוני מומלץ, היא פעולה כלכלית נבונה שתפקידה למקסם את הרווחים שלכם, כדי שבכל תקופת הפנסיה שלכם תיהנו משפע כלכלי ושקט נפשי.

יועץ פנסיוני מומלץ מסביר לכם מה משמעות של כל פעולה. למשל, אם אתם מזינים את הנתונים שלכם לתוך מחשבון פנסיה, ואתם מבינים שקיצבת הפנסיה שלכם עומדת להיות זעומה, תוכלו בעזרת יועץ פנסיוני מומלץ להגדיל את הסכומים מבלי להגדיל משמעותית את ההפרשה החודשית. איך? באמצעות מסלולים של הטבות מס ושלל תוכניות שרק אנשי מקצוע מכירים. בנוסף, תקבלו הסבר לגבי פתיחת קופת הפנסיה, כמה תעלה לכם כל פעולה ועל מה לא תצטרכו לשלם בכלל. אגב, לא בהכרח שאנשי קופות הפנסיה עצמם יוכלו להעניק לכם הסברים נטולי אינטרס, וחשוב שתהיו מלווים באיש מקצוע כמו יועץ פנסיוני מומלץ שיעמוד לצידכם וישמור עליכם.

מדוע התייעצות עם יועץ פנסיוני מומלץ מתרחשת רק לקראת היציאה לגימלאות?

אין שום סיבה שתתייעצו עם יועץ פנסיוני מומלץ רק כשאתם כבר ממש קרובים ליציאה לפנסיה. נכון, אין ספק שאתם זקוקים לאיש מקצוע כמו יועץ פנסיוני מומלץ כשאתם דקה לפני היציאה לגימלאות, כי אין שום סיבה לעבור את כל התהליך הזה לבד. אבל למען האמת, מומלץ להתחיל להבין את כל התהליך, כמה תרוויחו ואיך תמקסמו את הגמלה שלכם, הרבה לפני שאתם יוצאים לפנסיה. כמה הרבה? לפחות עשר שנים קודם, ואפילו יותר מכך, כדי שתוכלו לשנות בזמן מסלולי תשלום, אחוזי קרנות ועוד.

מהו מחשבון פנסיה וכיצד משתמשים בו?

מחשבון פנסיה הוא כלי בנקאי שמאפשר לכם להקליד את הנתונים האישיים שלכם, ולקבל תמונה ברורה לגבי סכומי הכסף שתרוויחו מדי חודש, כשתצאו לפנסיה. מבלי לזלזל בחשיבות הגדולה של מחשבון פנסיה, כדאי שתבינו שעבודה עם המחשבון לא פותרת אתכם מלעבוד עם יועץ פנסיוני מומלץ. מחשבון פנסיה אומנם מציג לכם את סכום הכסף שתקבלו, אך הוא אינו מציג לכם אלטרנטיבות, הצעות למסלולים חלופיים, הסבר לגבי פתיחת קרן הפנסיה שלכם ובמה זה כרוך וכן הלאה – ומדובר בנושאים חשובים שאתם צריכים לדעת ולהבין, כי העתיד שלכם תלוי בכך.

שאלון קצר לבדיקת התאמה למיקסום תשואות בפנסיה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו להרוויח בחודש מתשואות בפנסיה שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן