פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •

פנסיה

כולנו רוצים להגיע לגיל פנסיה, גיל הפרישה, עם כסף שחסכנו במהלך השנים, בו נוכל להשתמש לבלות בעזרתו לאחר שעבדנו כל כך הרבה שנים. אנו יודעים שביטוח לאומי, אליו הפרשנו פנסיה כל השנים, יעביר לנו קצב פנסיה חודשית, אבל אנחנו באמת מבינים בזה? אז נכון שאת רובנו זה לא מעניין כי זה נראה כמו משהו בעתיד הרחוק אבל תאמינו לנו, העתיד הרחוק הזה מגיע צ'יק צ'ק לפני שתשימו לב, לכן כדאי שתבינו בזה, לא סתם כדי להבין בזה אלא כי מדובר בעשרות אלפי שקלים ולפעמים אפילו יותר, של חיסכון, שאם יתבצע בצורה נכונה יכול להקנות לכם שקט כלכלי לשארית חייכם. בפורטל הביטוחים הגדול בישראל תקבלו את כל המידע על קרן פנסיה ועוד!

מה זה פנסיה ואיך אפשר לדאוג שהיא תהיה הכי גדולה שאפשר

בעיקרון כל עובד במדינת ישראל אשר מלאו לו 21 שנים או 20 אם את בחורה, זכאי להפרשות ביטוח פנסיוני לקרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים. חוק פנסיה חובה לעצמאים נכנס לפני כמה שנים וכיום גם שכירים וגם עצמאים חייבים שתהיה להם קרן פנסיה פעילה. שיעורי הפרשת הפנסיה החל משנת 2017 הן 18.5% אחוז בסך הכל משכר הברוטו ללא תוספות כאשר 6% מהם יופרשו לקרן הפנסיה על ידי העובד והשאר יופרשו על ידי המעסיק. אצל עצמאים זה 4.45% מההכנסה עד חצי מהשכר הממוצע במשק ו-12.55% מיתרת ההכנסה עד לגובה השכר הממוצע במשק, שהיא כ-126 אלף שקלים נכון לשנת 2021. עבור החלק שמעל ההכנסה החודשית הממוצעת אין חובת הפרשה. חובת פתיחת קרן פנסיה והפרשה אליה היא חובה גם עבור עצמאים! הפרשות לפנסיה הן מרכיב חשוב בשכר ולכן דרוש יועץ פנסיה לבירור מלוא התנאים והאפשרויות העומדות בפניו של שכיר או עצמאי כך שיקבל את המקסימום ממכשיר חיסכון והשקעה זה.
פנסיה לעצמאים היא הפרשת חובה שחלה על כל העצמאים במשק, עוסקים פטורים או עוסקים מורשים. אפשר לבצע ניוד קרן פנסיה ולעבור בין חברות בקלות אך חובה לפתוח את קרן הפנסיה לעצמאים ולהצטרף לאחת החברות והמסלולים החדשים שנפתחו במטרה להוזיל את עלויות דמי הניהול והתשלום על ההפקדות.

תיכנון נכון של הפנסיה כולל לעיתים גם העברת קרן פנסיה למוצר כלכלי אחר

 

כשמתכננים היטב את העתיד, מתכוננים מראש וחושבים על כל תרחיש אפשרי, רע או טוב, שעבורו צריך לגייס סכומי כסף שאינם בעובר ושב שלנו. להתכונן...

מחשבון פנסיה מאפשר לכם לתכנן את העתיד שלכם

בתחילת השנה פרסם מכון דיוידסון מאמר מעניין, על כך שתוחלת החיים הכפילה את עצמה ואף יותר, בתוך קצת יותר ממאה שנים - כלום במונחים היסטוריים. במאה התשע...

לקבלת ייעוץ חינם ובדיקת הוזלה בביטוח שלך ללא עלות, השאירו פרטים.

  הפרשות לפנסיה – מי צריך לעשות את זה - מידע נוסף

  פנסיה היא חוק חשוב וביצוע הפרשות לפנסיה על ידי מעסיקים היא דבר חשוב מאוד שכל מעסיק חייב לבצע. שיעור ההפרשה של המעסיק הוא 12.5% מהשכר כאשר 6.5% הן הפרשות העוברות לרכיב תגמולים ו-6% אחוז הן הפרשות העוברות למרכיב הפיצויים. במקום העבודה כיום העובד זכאי לבחור את הגוף אליו יועברו כספי הפנסיה, בין אם זה קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל. עובדי מדינה מקבלים פנסיה מורחבת. חישוב ההפרשה נעשה על סמך שכר הברוטו, שכר הבסיס בלי שעות נוספות או לפי השכר הממוצע במשק, הנמוך מהשניים.

  מאמרים נוספים >

  הרבה אנשים שעומדים לצאת לפנסיה לא מודעים לזכויות שלהם, ולעובדה שתוכנית הפנסיה היא סבוכה, והתרתה לבד עלולה לגרום להם להפסדים כספיים גבוהים מאוד....

  יועץ פנסיה - מידע נוסף

  פנסיה היא אלמנט חשוב בשכר של כולנו וחשוב לוודא שהמעסיק שלנו מבצע את הפרשות הפנסיה בשיעורים המגיעים לנו ולא פחות. תפקידו של יועץ פנסיה לייעץ לכם איזה גוף לבחור, איזה מסלול ואיזו חברה, על סמך עלות דמי הניהול של הביטוח הפנסיוני שלנו ועלות העמלות שגובים מאתנו על כל הפקדה. בחישוב של שנים רבות, כל חצי אחוז קובע ויש פערים די גדולים בין עמלות החברות השונות. עבור עצמאים נפתחו בשנים האחרונות כמה מסלולי פנסיה בסיסיים שמוזילים את עלויות ההפקדה וניהול הקרנות, שכל עצמאי זכאי להצטרף אליהם. השוו מחירים בפורטל הביטוחים הגדול בישראל ומצאו את קרנות הפנסיה המובילות בישראל, גם בתשואות וגם בדמי הניהול!

  מאמרים נוספים >

  אנשים בגילאי שלושים או אפילו ארבעים חושבים על הפנסיה כעל מושג ערטילאי, משהו שיקרה עוד מיליון שנה. הדבר האחרון שמתחשק להם זה להתעסק עם הפנסיה שלהם,...

  פנסיה לעצמאים – כל מה שצריך לדעת! פורטל הביטוחים הגדול בישראל - מידע נוסף

  פנסיה הייתה במשך שנים רבות מכשיר חיסכון שהיה שמור לשכירים בלבד. בשנים האחרונות זה השתנה לאחר כניסת חוק פנסיה לעצמאים וכיום כל עצמאי חייב לדאוג לכך שתהיה לו קרן פנסיה פעילה ושיופרשו אליה כספים בהתאם לחוק ובהתאם לשיעורים הקבועים בחוק: 4.45% מההכנסה עבור שכר של עד חצי מהשכר הממוצע במשק ו-12.55% עבור שכר מעל חצי מהשכר הממוצע במשק. עבור הכנסה הגבוהה מהשכר הממוצע במשק אין חובת הפרשת על ידי העצמאי אך הוא רשאי להפריש כמה שירצה לקרן הפנסיה לעצמאים שלו.

  מאמרים נוספים >

  ניוד קרן פנסיה – עוברים לגוף הפנסיוני שייתן לכם את התנאים הטובים ביותר - מידע נוסף

  קרן פנסיה צוברת כספים על בסיס חודשי ומצטברים בה עשרות ומאות אלפי שקלים בחלק מהמקרים. לא פלא שחברות משקיעות המון בפרסום מוצרי הביטוח הפנסיוני שלהם, כי יש כאן כסף גדול שהציבור מפקיד וחברות קרנות הפנסיה גובות עבורו עמלות. ניוד קרן פנסיה מחברה אחת לשנייה יכול לחסוך לכם כסף רב אם תדעו למצוא את החברות שמציעות את ההצעות האטרקטיביות ביותר עבור העמלות שהן גובות על הפקדות כספי הפנסיה. בדוק, מצאו והשוו הצעות של קרנות פנסיה בפורטל הביטוחים הגדול בישראל!
  לסיכום, כולנו נשמח להגיע לגיל פנסיה עם חיסכון גדול שיעזור לנו לחיות ברווחה בהמשך חיינו. איזו קרן פנסיה לבחור, כמה להפריש כל חודש וכדומה, יקבעו את גודל קרן הפנסיה שלנו לאחר הפרישה. חשוב לדעת: אפשר למשוך את כספי הפנסיה גם לפני גיל הפרישה אך יש לשלם על כך מס בשיעור גבוה של 35% לכן זה לא צעד כדאי במיוחד.

  מאמרים נוספים >

  שאלות ותשובות:

  מי צריך להפריש כסף לקרן פנסיה?

  כל אזרח עובד מעל גיל 21 או 20 עבור נשים, חייב וחייבת לפתוח קרן פנסיה ולהפריש אליה כספים בשיעורים המתאימים בין אם הוא או היא שכיר/ה או עצמאי/ת. כשכירים המעסיק יעשה זאת וכעצמאים עליכם לדאוג לכך בעצמכם.

  מתי אפשר יהיה למשוך את הפנסיה מקרן הפנסיה?

  בגיל 67, גיל הפרישה הרשמי משוק העבודה, ניתן יהיה למשוך את כספי הפנסיה במלואם ללא תשלום מס על כלך. משיכה מוקדמת תחייב אתכם בתשלום מס של 35% על הכסף ולכן זה לא דבר שלא כדאי לעשות אותו.

  לאן מופרשים כספי הפנסיה?

  תפקידו של העובד במקום העבודה להודיע למעסיק שלו לאן להעביר את הכספים, בין אם לקרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל. החל משנת 2016 אם עובד לא ידווח למעסיק לאן להעביר את כספים הפנסיה, המעסיק יעביר אותם לקרנות ברירות המחדל שקמות למטרה זו על ידי משרד האוצר, קרנות שלוקחות דמי ניהול נמוכים יותר מהממוצע בשוק ומחויבות לשמור על דמי הניהול הללו לתקופה של לפחות 10 שנים. מצאו את כל המידע השימושי לגביי קרנות פנסיה, קרן השתלמות, קופות גמל וביטוחים בפורטל הביטוחים הגדול בישראל! השוו מחירים וקבלו הצעות מחיר מהחברות המובילות בשוק וכן טיפים לניהול כלכלי נכון ומידע מקיף על אפשרויות הפקדה, חיסכון והשקעה נוספות, רק בפורטל הביטוחים הגדול בישראל. להתראות ובהצלחה! .
  דילוג לתוכן