פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
תיקון 190 קופות גמל

אנשים רבים רואים את תקופת הפנסיה כתקופת זמן שיש לחשוש ממנה: תקופה של זקנה, של חוסר אונים, אולי בעייתית מבחינה כספית. העובדה שמפסיקים לעבוד קצת מלחיצה, אבל היי – הרי בדיוק בשביל חסכנו כל השנים, לא? אבל מי אמר שנצליח ליהנות מהכסף שחסכנו? מן הסתם, אף אחד לא רוצה להזדקן, אבל מצד שני אף אחד גם לא רוצה למות בגיל צעיר.

יש אפשרות נוספת, והיא פשוט להיערך לפנסיה כמו שצריך. להתכונן מבחינה נפשית, פיזית וכלכלית. מבחינה נפשית אתם צריכים להבין שגיל 65 או 67 הוא עדיין גיל צעיר, ואפשר לנצל את הזמן שהתפנה לפעילויות ותוכניות שמעולם לא הספקתם לממש ולהגשים. הפנסיה היא הזמן הכי טוב. אין לכם ילדים בבית, אין לכם התחייבויות של משכנתא, ובעיקר אין לכם בוס על הראש. אתם חופשיים כפרפר בשמש. מבחינה פיזית אתם צריכים לדאוג לכך שגיל הפנסיה לא יתפוס אתכם בעודף משקל וחוסר פעילות גופנית (פרמטרים גופניים שתלויים רק בכם), כדי שתוכלו ליהנות בגיל מבוגר מבריאות טובה. גם מבחינה כלכלית אפשר להתכונן היטב לגיל הפרישה מהעבודה, למקסם את הרווחים ואת תנאי התשלום. תכנון היציאה לפנסיה לא יכול להתקיים באופן אגבי, אלא מצריך היערכות קפדנית, בליווי של איש מקצוע כמו סוכן ביטוח פנסיוני. פתיחה של קרנות פנסיה מלוות בתשלום “קנס” בדמות עמלה של יותר מרבע התשלום. יועץ מקצועי יעזור לכם להפעיל הטבות מס כמו תיקון 190 קופות גמל, כדי שתוכלו ליהנות מכספכם ללא תשלום מיסים מיותרים.

מה זה תיקון 190 קופות גמל?

תיקון 190 קופות גמל הוא פטור ממס שנקרא גם תיקון 190 למס הכנסה. החוק, החדש יחסית, נועד לאפשר לאנשים בני 60 ומעלה היוצאים לפנסיה ומעוניינים לממש את קופת הגמל שלהם, לקבל פטור מתשלום מס בפידיון קופות הגמל שלהם. מדובר בחיסכון אדיר, ובעצם בעשיית צדק, שכן בעבר לא היתה אפשרות כזו ואנשים שרצו לפתוח את קופת הגמל שלהם נאלצו לשלם עמלה של כמעט 30 אחוז על כספים שהם עבדו קשה כדי לחסוך במשך כל חייהם.

שאלון קצר לבדיקת התאמה למיקסום תשואות בקופות הגמל שלך
בדקו כמה כסף תוכלו להרוויח בחודש מתשואות בקופות הגמל שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מה הם התנאים לקבלת תיקון 190 קופות גמל?

התנאי לקבלת תיקון 190 קופות גמל הוא שכל אדם שרוצה לפתוח את קופת הגמל שלו, מסכים לקבל את הכסף בתשלומים חודשיים ולא בבת אחת כסכום חד פעמי. למעשה זהו פתרון שנועד להיטיב עם אנשים שיצאו לגימלאות וכבר אין להם משכורת חודשית: תיקון 190 קופות גמל שמעודד תשלום של גמלת פנסיה חודשית במקום סכום גדול מאוד וחד פעמי, מהווה פתרון טוב המונע מפנסיונרים סיבוכים וריבים עם בני משפחה שמבקשים הלוואה, ובעיקר מונע מהם תרחיש עגום שבו הם יפסידו את כל הכסף שלהם ויישארו בלי כלום. במידה והפנסיונר מת לפני תום תשלומי הפנסיה, יתרת התשלומים עוברת ליורשים שלו.

מי זכאי לקבל תיקון 190 קופות גמל?

תיקון 190 קופות גמל יכול להתאים רק לאנשים מגיל שישים ומעלה. לפני גיל זה, הם לא רשאים להטבת החוק של תיקון 190 קופות גמל.

האם קופות גמל ופנסיה הם למעשה אותו מכשיר חיסכון?

חיסכון לפנסיה הוא שם כולל למסלולי חיסכון שונים, כשקופות הגמל הן חלק מכך. ההבדל בין קופות גמל ופנסיה במסלולי חיסכון אחרים, הוא שקופות גמל מציעות ריביות מניבות יותר בדרך כלל, והן מגיבות יותר מהר לתנודות השוק.

האם קופות גמל מומלצות הן בהכרח קופות גמל להשקעה?

קופות גמל להשקעה הן קופות גמל שניתן להשקיע בהן כסף לזמן קצר יחסית, ולפתוח אותן ללא תשלום של עמלה. קופות גמל מומלצות הן אלה שמתאימות לכם, במצב הספציפי בו אתם נמצאים כרגע: אם אתם בני שישים פלוס, קצת לפני פנסיה, מן הסתם כדאי לכם להשקיע בקופת גמל פעילה שתוכלו לפתוח תוך זמן קצר. אם אתם בתחילת דרככם יתכן שתרצו להשקיע באפיקים סולידיים יותר, ועם אורך נשימה לטווח ארוך.

האם תיקון 190 קופות גמל חל גם על תוכניות חיסכון שאינן פנסיוניות?

אם זו תוכנית חיסכון רגילה, אבל אתם פותחים אותה אחרי גיל שישים, אכן תוכלו להפעיל עבורה את תיקון 190 קופות גמל, וליהנות משחרור כספים ללא מס. בכל מקרה תיקון 190 קופות גמל אינו שמיש עבור אנשים בני פחות משישים.

תיקון 190 קופות גמל גם לעצמאים

אם אתם עצמאיים אתם ודאי מפרישים עבור קרן פנסיה לעצמאים. שימו לב – גם לכם מגיע ליהנות מחוק תיקון 190 קופות גמל, לקבל הטבת מס וליהנות מקצבה חודשית נטולת עמלות. התייעצו עם סוכן ביטוח פנסיוני ודאגו לצאת לפנסיה בצורה מסודרת, ורווחית ככל שניתן.

האם ניתן להיעזר בחוק תיקון 190 קופות גמל גם אם פותחים את קופת הגמל בגיל שבעים או שמונים?

כן, ניתן להפעיל את חוק תיקון 190 קופות גמל על כל קופת גמל ובכל גיל, החל מגיל שישים. במקרה של פתיחת קופת גמל בגיל מבוגר מאוד, יתכנו הנחיות, או הגבלות מסוימות, לגבי מספר תשלומי הגמלה החודשיים, שלא יהיו במקרים של פתיחת קופת הגמל בגיל שישים.

האם יש הגבלה על גובה סכום ההפקדה לקופת גמל?

לא, אבל יש הגבלה על סכום הניכוי ממס שתוכלו לקבל באמצעות תיקון 190 קופות גמל, בעת פתיחת קופת הגמל.

שאלון קצר לבדיקת התאמה למיקסום תשואות בקופות הגמל שלך
בדקו כמה כסף תוכלו להרוויח בחודש מתשואות בקופות הגמל שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן