פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •

קופות גמל

קופות גמל הם למעשה השם הכולל עבור כל תוכניות החיסכון וההשקעה לטווחים ארוכים ובינוניים. כלומר קופות גמל מכילות את קרן ההשתלמות, פיצויים, קרן מחלה, את קופת הגמל לתגמולים, קצבאות ועוד. מי שמשקיע או מפריש כסף אל קופת גמל הנקרא 'עמית' ובדרך כלל שכירים הם קהל היעד והמעסיקים הם אלו שמחויבים להפריש עבורם את הגמלה אל קופת הגמל כל חודש. גם עצמאים יכולים להיום להשקיע בקופת גמל. קופת הגמל מעניקה הטבות מס למפריש בעידוד המדינה שמעוניינת שהאזרחים יחסכו ולא יבזבזו את הכסף בצורה לא אחראית לאורך השנים. הקופה מנוהלת ומשיגה תשואה לפי ביצועי מנהלי וכמובן גובה דמי ניהול עבור העבודה בשיעור מקסימלי של 2%. החל משנת 2016 נוצר כלי חדש במסגרת קופות הגמל והיא קופת הגמל להשקעה. ניתן למשוך את הכספים מהקופה בגיל 60.

כל המידע על קופות גמל רק בפורטל הביטוחים הגדול בישראל!

קופות גמל הן כאמור כליי חיסכון והשקעה מגוונים. בשנת 2017 נוסף אפיק השקעה להורים הנקרא תוכנית 'חיסכון לכל ילד'. היכנסו לפורטל לערוך השוואת קופות גמל ולדעת איזו קופת גמל להשקעה ההיא הקופה הכי טובה כיום! במסגרת פתיחת קופת גמל בתוכנית חיסכון לכל ילד תוכלו להפריש כספים על בסיס חודשי עבור חיסכון לילדכם.

תיקון 190 לחוק בנושא ניהול קופות הגמל

עיקרי סעיף 190 לחוק
מטרתו של התיקון לחוק נבע מהרצון לאפשר לגמלאים שמלאו להם שישים שנה ושהם מקבלים פנסיה חודשית בסכום מינימלי של 4.500 ₪, לבצע השוואת...

לקבלת ייעוץ חינם ובדיקת הוזלה בביטוח שלך ללא עלות, השאירו פרטים.

  השוואת קופות גמל - מידע נוסף

  היכנסו לקרוא את כל המידע על קופות גמל ולערוך השוואת קופות גמל וקופות גמל להשקעה, קרנות השתלמות, פנסיה וכדומה כך שתוכלו לבחור את הקופות הטובות ביותר לחיסכון ארוך טווח או בינוני. המכשיר הפיננסי המעניין ביותר בקופות הגמל הוא קופת הגמל להשקעה. קופה זו מיועדת לכל הציבור, שכירים או עצמאים שרוצים להשקיע את הכסף שלהם ולחסוך אותו, ליהנות מהטבות מס ומרווחי ההון שהקופה מפיקה במהלך השנים. חשוב לדעת: הכספים בקופת הגמל להשקעה נזילים וניתנים למשיכה תמיד ללא קנס, בניגוד לקרן הפנסיה בה המשיכה היא רק בגיל פרישה ( או לפני כן עם קנס או תשלום מס גבוה על פדיון מוקדם) ובניגוד לקרן ההשתלמות שהיא תוכנית חיסכון לטווח בינוני של 6 שנים ללא אפשרות משיכה ללא מס.

  מאמרים נוספים >

  איפה הכי כדאי להשקיע היום - קופת גמל להשקעה - מידע נוסף

  קופות גמל מכילות בתוכן הרבה מרכיבים ביניהם קופת גמל להשקעה. קופה זו מאפשר לציבור לחסוך בה כספים ולמשוך את הכסף בכל עת. יחד עם זאת במידה ותחזיקו את הכסף עד גיל 60, תוכלו למשוך אותו לאחר מכן בבת אחת או בקצבה חודשית. מי שייבחר לבצע את המשיכה על בסיס חודשי ייהנה בנוסף מפטור מס על רווחי ההון שהושגו בקופת הגמל להשקעה וגם הקצבה שיקבל תהיה פטורה ממס! לעומת זאת על ההפקדות עצמן לא תקבלו הטבת מס ( כפי שנהוג בביטוח הפנסיוני). בשונה מקרנות הפנסיה שחייבות להשקיע 30% מהכסף באגרות חוב, בקופות גמל זה לא כך והכסף כולו יכול להיות מושקע בשוק ההון ( ולהשיג תשואה גבוהה יותר לאורך זמן).

  מאמרים נוספים >

  היתרונות של קופת גמל – בדקו והשווה - מידע נוסף

  קופות גמל הן סדרה של מכשירים פיננסיים, כל אחד אחד והיתרון שלו. קופת גמל להשקעה מאפשרת לכם ליהנות מגמישות מרבית במשיכת הכסף בכל מועד והיא אפיק השקעה וחיסכון נפוץ בציבור לצד קרנות הפנסיה ( המחויבות על פי חוק עבור כל עובד) וקרנות ההשתלמות. טוב לדעת: ניתן לקחת הלוואה בסכום של עד 80 אחוז מהכסף שנחסך בקופה וזאת בריבית נמוכה יחסית!
  "בפורטל הביטוחים הגדול בישראל תמצאו מידע רב על קופות גמל להשקעה, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, ביטוחים ועוד! השאירו פרטים וקבלו הצעות משתלמות ישר אל המייל!".
  השוו מחירים, היעזרו במחשבונים וקבלו טיפים לניהול נכון של הכסף שלכם בפורטל הביטוחים המוביל במדינה!

  מאמרים נוספים >

  חיסכון לכל ילד – פורטל הביטוחים הגדול בישראל - מידע נוסף

  קופות גמל מכילות גם את תוכנית חיסכון לכל ילד. במסגרת תוכנית זו שיצרו משרד האוצר והביטוח הלאומי בינואר 2017, הוחלט שעבור כל ילד וילדה, יופקדו 50 שקלים לחודש עד שהילד או הילדה יגיעו לגיל 18. הכספים הללו יועברו אל חיסכון הרשום על שם הילד או הילדה או אל קופת הגמל בבנק שלכם, לפי בחירתכם. מי מפקיד את הכספים? ביטוח לאומי! המדינה יצרה מכשיר זה על מנת לבטח כל ילד גם אם הוריו אינם יכולים לעשות זאת. במצטבר עבור ילד או ילדה שיגיעו לגיל 18 יחכו בתוכנית חיסכון לכל ילד זו 10800 שקלים המיועדים עבורו בלבד ובגיעו לגיל 18 הוא או היא יוכלו למשוך את הכסף לכל מטרה.
  חשוב לדעת: לתוכנית חיסכון לכל ילד הופקדו גם כספים בצורה רטרואקטיבית עבור חודשים החל מחודש מאי 2015 ועד חודש דצמבר 2016 בנוסף!
  עוד חשוב לדעת: כל הורה יכול להוסיף 50 שקלים נוספים לאותה תוכנית חיסכון עבור ילדיו!
  לסיכום, קופות גמל הן תוכניות חיסכון שונות לטווח ארוך או בינוני המאפשרות למבוטח ולכל אזרח להפריש כספים מהמשכורת על בסיס חודש ולצבור כסף בקופות הללו, כסף הזוכה להטבות מס בהפקדה ( קרן השתלמות וקרן פנסיה) או במשיכה ( קופת גמל), תוכנית חיסכון לכל ילד ועוד! מצאו בפורטל הביטוחים הגדול בישראל את כל המידע על קופות גמל להשקעה, קרן השתלמות, ביטוח פנסיוני ועוד עשרות נושאים כולל מחשבונים מיוחדים לחישוב ריביות, מנועי השוואת מחירים, טיפים פיננסיים ועוד! מוזמנים להשאיר פרטים ולקבל למייל הצעות מחיר ומידע נוסף בכל נושא שתבחרו.

  מאמרים נוספים >
  מאמרים נוספים
  שאלות ותשובות:
  היכן מנוהל הכסף המופקד לתוכנית חיסכון לכל לילד?
  על הורה יכול לבחור היכן ינוהל הכסף שמועבר לתוכנית החיסכון והאפשרויות הן או בבנק או בקופת גמל להשקעה. קראו על ההבדלים בין המסלולים השונים בפורטל הביטוחים הגדול בישראל. אם בחרתם להשקיע את הכסף בקופת גמל להשקעה תיהנו מעד חמישה מסלולי השקעה שונים לכסף.
  מה הן תחנות היצאה לתוכנית חיסכון לכל ילד בהשקעה בבנק?
  יש כמה מסלולים, הראשון חיסכון ללא תחנת יצאה כלל, השני חיסכון עם תחנת יציאה אחת ל-5 שנים. הבנק צריך להציע לכם 3 מסלולי השקעה ואתם צריכים לבחור את מסלול ההשקעה המועדף לכם ואת צורת משיכת הכסף, עם או ללא תחנות היציאה.
  איפה עדיף להשקיע בקרן השתלמות או בקופת גמל?
  לכל מסלול השקעה וחיסכון יש את היתרונות והחסרונות שלו. על מנת לקבל החלטה רצינית המבוססת על נתונים ועובדות ובהתאם לחוק, רצוי לקבל ייעוץ פיננסי מקצועי העונה על השאלות הללו. בחירה טובה של מסלול השקעה לעומת בחירה גרועה, יכולה להיות שווה עשרות אלפי שקלים שזכן מדובר בכסף המופרד על בסיס חודשי במשך שנים רבות. רוצים לקבל את התשואה הגבוהה ביותר על ההשקעה שלכם וליהנות ממסלול ההשקעה הגמיש והמניבה ביותר? בפורטל הביטוחים הגדול בישראל תקבלו את כל המידע שאתם צריכים ושיעזור לכם להכיר את כל הכלים הללו ולהשקיע בהם בצורה נבונה!
  דילוג לתוכן